/r/xxanime Best Guy Contest

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Group A
499
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 5
2 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 5
Lost by 2 votes
Yato 2

Yato

Group C
417
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 5
3 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 5
Lost by 3 votes
Genos 3

Genos

Group D
477
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 5
6 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 6
Lost by 6 votes
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Group B
639
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 7
4 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 8
Lost by 63 votes
Edward Elric 5

Edward Elric

Group B
409
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 5
1 vote difference
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 5
Lost by 1 votes
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Group D
535
Genos 3

Genos

Round 6
6 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 7
Lost by 25 votes
Saitama 7

Saitama

Group C
288
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Round 3
20 vote difference
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 4
Lost by 24 votes
Umetarou Nozaki 8

Umetarou Nozaki

Group A
285
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 4
9 vote difference
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 4
Lost by 9 votes
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Group A
263
Sinbad 120

Sinbad

Round 2
10 vote difference
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 4
Lost by 12 votes
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Group C
287
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 4
4 vote difference
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 4
Lost by 4 votes
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Group D
291
Kazuma 43

Kazuma

Round 4
2 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 5
Lost by 23 votes
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Group B
410
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 5
1 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 6
Lost by 6 votes
Yuu Nishinoya 13

Yuu Nishinoya

Group B
209
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 3
2 vote difference
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 3
Lost by 2 votes
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Group D
330
Genos 3

Genos

Round 5
6 vote difference
Genos 3

Genos

Round 5
Lost by 6 votes
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Group C
703
Yato 2

Yato

Round 5
3 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Group A
517
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 5
2 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 7
Lost by 4 votes
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Group A
273
L 48

L

Round 3
5 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 4
Lost by 22 votes
Lancer 18

Lancer

Group C
183
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 3
2 vote difference
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 3
Lost by 2 votes
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Group D
189
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 3
3 vote difference
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 3
Lost by 3 votes
Decim 20

Decim

Group B
112
Guts 109

Guts

Round 2
3 vote difference
Guts 109

Guts

Round 2
Lost by 3 votes
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Group B
173
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 3
2 vote difference
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 3
Lost by 2 votes
Daichi Sawamura 22

Daichi Sawamura

Group D
159
Momotarou Mikoshiba 107

Momotarou Mikoshiba

Round 2
4 vote difference
Kazuma 43

Kazuma

Round 3
Lost by 5 votes
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Group C
344
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 4
4 vote difference
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 5
Lost by 21 votes
Kaoru Hitachiin 24

Kaoru Hitachiin

Group A
193
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 3
13 vote difference
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 3
Lost by 13 votes
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Group A
415
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 5
4 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 6
Lost by 16 votes
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Group C
443
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 6
11 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 6
Lost by 11 votes
Tobio Kageyama 27

Tobio Kageyama

Group D
244
Yukine 38

Yukine

Round 3
16 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 4
Lost by 25 votes
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Group B
284
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 4
4 vote difference
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 4
Lost by 4 votes
Hikaru Hitachiin 29

Hikaru Hitachiin

Group B
189
Hei 100

Hei

Round 2
15 vote difference
Killua Zoldyck 36

Killua Zoldyck

Round 3
Lost by 20 votes
Archer 30

Archer

Group D
171
Shigure Sohma 99

Shigure Sohma

Round 2
16 vote difference
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Round 3
Lost by 20 votes
Howl 31

Howl

Group C
301
Yato 2

Yato

Round 4
10 vote difference
Yato 2

Yato

Round 4
Lost by 10 votes
Hirotaka Wakamatsu 32

Hirotaka Wakamatsu

Group A
246
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Round 3
4 vote difference
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 4
Lost by 38 votes
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Group A
207
Kotarou Katsura 96

Kotarou Katsura

Round 2
3 vote difference
Hirotaka Wakamatsu 32

Hirotaka Wakamatsu

Round 3
Lost by 4 votes
Rider 34

Rider

Group C
180
Kuranosuke Koibuchi 162

Kuranosuke Koibuchi

Round 2
9 vote difference
Howl 31

Howl

Round 3
Lost by 19 votes
Lancer 35

Lancer

Group D
116
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Round 2
13 vote difference
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Round 2
Lost by 13 votes
Killua Zoldyck 36

Killua Zoldyck

Group B
283
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 4
11 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 4
Lost by 11 votes
Mumen Rider 37

Mumen Rider

Group B
237
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Round 3
5 vote difference
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Round 3
Lost by 5 votes
Yukine 38

Yukine

Group D
188
Tetsuya Kuroko 91

Tetsuya Kuroko

Round 2
14 vote difference
Tobio Kageyama 27

Tobio Kageyama

Round 3
Lost by 16 votes
Levi 39

Levi

Group C
216
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 3
36 vote difference
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 3
Lost by 36 votes
Tooru Oikawa 40

Tooru Oikawa

Group A
95
Yashiro Isana 217

Yashiro Isana

Round 1
19 vote difference
Souma Yukihira 89

Souma Yukihira

Round 2
Lost by 25 votes
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Group A
326
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 5
4 vote difference
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 5
Lost by 4 votes
Makoto Sunakawa 42

Makoto Sunakawa

Group C
183
Mugen 170

Mugen

Round 2
15 vote difference
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 3
Lost by 30 votes
Kazuma 43

Kazuma

Group D
226
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 4
2 vote difference
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 4
Lost by 2 votes
Kei Tsukishima 44

Kei Tsukishima

Group B
106
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 2
11 vote difference
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 2
Lost by 11 votes
Tomoda 45

Tomoda

Group B
188
Worick Arcangelo 212

Worick Arcangelo

Round 1
11 vote difference
Guts 109

Guts

Round 3
Lost by 18 votes
Sousuke Yamazaki 46

Sousuke Yamazaki

Group D
110
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 2
9 vote difference
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 2
Lost by 9 votes
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Group C
207
Lancer 18

Lancer

Round 3
2 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 4
Lost by 59 votes
L 48

L

Group A
256
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Round 3
5 vote difference
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Round 3
Lost by 5 votes
Light Yagami 49

Light Yagami

Group A
209
Daiki Aomine 80

Daiki Aomine

Round 2
20 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 3
Lost by 26 votes
Nobuchika Ginoza 50

Nobuchika Ginoza

Group C
119
Sadao Maou 79

Sadao Maou

Round 2
1 vote difference
Sadao Maou 79

Sadao Maou

Round 2
Lost by 1 votes
Hak Son 51

Hak Son

Group D
171
Sebastian Michaelis 78

Sebastian Michaelis

Round 2
10 vote difference
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 3
Lost by 17 votes
Takashi Morinozuka 52

Takashi Morinozuka

Group B
120
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 2
3 vote difference
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 2
Lost by 3 votes
Zen Wistalia 53

Zen Wistalia

Group B
203
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 3
3 vote difference
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 3
Lost by 3 votes
Masayuki Hori 54

Masayuki Hori

Group D
182
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 3
4 vote difference
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 3
Lost by 4 votes
Toshirou Hijikata 55

Toshirou Hijikata

Group C
209
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 3
7 vote difference
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 3
Lost by 7 votes
Joseph "JoJo" Joestar 56

Joseph "JoJo" Joestar

Group A
180
Masaomi Kida 73

Masaomi Kida

Round 2
5 vote difference
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Round 3
Lost by 16 votes
Simon 57

Simon

Group A
189
Akihito Kanbara 72

Akihito Kanbara

Round 2
13 vote difference
Umetarou Nozaki 8

Umetarou Nozaki

Round 3
Lost by 36 votes
Haku 58

Haku

Group C
139
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Round 2
1 vote difference
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Round 2
Lost by 1 votes
Shougo Makishima 59

Shougo Makishima

Group D
151
Asahi Azumane 70

Asahi Azumane

Round 2
19 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 3
Lost by 70 votes
Tadashi Yamaguchi 60

Tadashi Yamaguchi

Group B
93
Obi 69

Obi

Round 2
15 vote difference
Obi 69

Obi

Round 2
Lost by 15 votes
Seiya Kanie 61

Seiya Kanie

Group B
104
Ginko 68

Ginko

Round 2
5 vote difference
Ginko 68

Ginko

Round 2
Lost by 5 votes
Seijuurou Akashi 62

Seijuurou Akashi

Group D
96
Masayoshi Hazama 195

Masayoshi Hazama

Round 1
9 vote difference
Kamina 67

Kamina

Round 2
Lost by 12 votes
Nagisa Hazuki 63

Nagisa Hazuki

Group C
166
Seijuurou Mikoshiba 66

Seijuurou Mikoshiba

Round 2
27 vote difference
Yato 2

Yato

Round 3
Lost by 46 votes
Alex Louis Armstrong 64

Alex Louis Armstrong

Group A
147
Souma Kyou 65

Souma Kyou

Round 2
8 vote difference
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 3
Lost by 105 votes
Souma Kyou 65

Souma Kyou

Group A
108
Tatsuya Himuro 192

Tatsuya Himuro

Round 1
8 vote difference
Alex Louis Armstrong 64

Alex Louis Armstrong

Round 2
Lost by 8 votes
Seijuurou Mikoshiba 66

Seijuurou Mikoshiba

Group C
88
Adlet Mayer 191

Adlet Mayer

Round 1
3 vote difference
Nagisa Hazuki 63

Nagisa Hazuki

Round 2
Lost by 27 votes
Kamina 67

Kamina

Group D
174
Seijuurou Akashi 62

Seijuurou Akashi

Round 2
12 vote difference
Genos 3

Genos

Round 3
Lost by 41 votes
Ginko 68

Ginko

Group B
180
Seiya Kanie 61

Seiya Kanie

Round 2
5 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 3
Lost by 39 votes
Obi 69

Obi

Group B
181
Tadashi Yamaguchi 60

Tadashi Yamaguchi

Round 2
15 vote difference
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 3
Lost by 49 votes
Asahi Azumane 70

Asahi Azumane

Group D
113
Eren Yeager 187

Eren Yeager

Round 1
14 vote difference
Shougo Makishima 59

Shougo Makishima

Round 2
Lost by 19 votes
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Group C
183
Haku 58

Haku

Round 2
1 vote difference
Saitama 7

Saitama

Round 3
Lost by 20 votes
Akihito Kanbara 72

Akihito Kanbara

Group A
103
Simon 57

Simon

Round 2
13 vote difference
Simon 57

Simon

Round 2
Lost by 13 votes
Masaomi Kida 73

Masaomi Kida

Group A
119
Joseph "JoJo" Joestar 56

Joseph "JoJo" Joestar

Round 2
5 vote difference
Joseph "JoJo" Joestar 56

Joseph "JoJo" Joestar

Round 2
Lost by 5 votes
Kaworu Nagisa 74

Kaworu Nagisa

Group C
116
Toshirou Hijikata 55

Toshirou Hijikata

Round 2
13 vote difference
Toshirou Hijikata 55

Toshirou Hijikata

Round 2
Lost by 13 votes
Kurapika 75

Kurapika

Group D
134
Masayuki Hori 54

Masayuki Hori

Round 2
6 vote difference
Masayuki Hori 54

Masayuki Hori

Round 2
Lost by 6 votes
Gon Freecss 76

Gon Freecss

Group B
112
Zen Wistalia 53

Zen Wistalia

Round 2
17 vote difference
Zen Wistalia 53

Zen Wistalia

Round 2
Lost by 17 votes
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Group B
256
Yuu Nishinoya 13

Yuu Nishinoya

Round 3
2 vote difference
Guts 109

Guts

Round 4
Lost by 15 votes
Sebastian Michaelis 78

Sebastian Michaelis

Group D
108
Hak Son 51

Hak Son

Round 2
10 vote difference
Hak Son 51

Hak Son

Round 2
Lost by 10 votes
Sadao Maou 79

Sadao Maou

Group C
163
Nobuchika Ginoza 50

Nobuchika Ginoza

Round 2
1 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 3
Lost by 28 votes
Daiki Aomine 80

Daiki Aomine

Group A
120
Light Yagami 49

Light Yagami

Round 2
20 vote difference
Light Yagami 49

Light Yagami

Round 2
Lost by 20 votes
Touya Kinomoto 81

Touya Kinomoto

Group A
80
Shigeshige "Shogun" Tokugawa 176

Shigeshige "Shogun" Tokugawa

Round 1
8 vote difference
L 48

L

Round 2
Lost by 61 votes
Ken Kaneki 82

Ken Kaneki

Group C
117
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 2
4 vote difference
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 2
Lost by 4 votes
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Group D
214
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Round 3
3 vote difference
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 4
Lost by 17 votes
Van Hohenheim 84

Van Hohenheim

Group B
106
Alibaba Saluja 173

Alibaba Saluja

Round 1
20 vote difference
Tomoda 45

Tomoda

Round 2
Lost by 22 votes
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Group B
231
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Round 3
2 vote difference
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 4
Lost by 10 votes
Hiroomi Nase 86

Hiroomi Nase

Group D
40
Taichi Mashima 171

Taichi Mashima

Round 1
11 vote difference
Taichi Mashima 171

Taichi Mashima

Round 1
Lost by 11 votes
Kenma Kozume 87

Kenma Kozume

Group C
38
Mugen 170

Mugen

Round 1
33 vote difference
Mugen 170

Mugen

Round 1
Lost by 33 votes
Taiga Kagami 88

Taiga Kagami

Group A
100
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 2
11 vote difference
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 2
Lost by 11 votes
Souma Yukihira 89

Souma Yukihira

Group A
193
Tooru Oikawa 40

Tooru Oikawa

Round 2
25 vote difference
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 3
Lost by 25 votes
Yun 90

Yun

Group C
50
Shirou Emiya 167

Shirou Emiya

Round 1
3 vote difference
Shirou Emiya 167

Shirou Emiya

Round 1
Lost by 3 votes
Tetsuya Kuroko 91

Tetsuya Kuroko

Group D
103
Gin 166

Gin

Round 1
2 vote difference
Yukine 38

Yukine

Round 2
Lost by 14 votes
Shinji Ikari 92

Shinji Ikari

Group B
92
Jean Kirstein 165

Jean Kirstein

Round 1
14 vote difference
Mumen Rider 37

Mumen Rider

Round 2
Lost by 48 votes
Kyon 93

Kyon

Group B
107
Shun Aonuma 164

Shun Aonuma

Round 1
25 vote difference
Killua Zoldyck 36

Killua Zoldyck

Round 2
Lost by 25 votes
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Group D
247
Lancer 35

Lancer

Round 2
13 vote difference
Genos 3

Genos

Round 4
Lost by 18 votes
Slaine Troyard 95

Slaine Troyard

Group C
48
Kuranosuke Koibuchi 162

Kuranosuke Koibuchi

Round 1
4 vote difference
Kuranosuke Koibuchi 162

Kuranosuke Koibuchi

Round 1
Lost by 4 votes
Kotarou Katsura 96

Kotarou Katsura

Group A
128
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Round 2
3 vote difference
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Round 2
Lost by 3 votes
Lavi 97

Lavi

Group A
88
Jae-Ha 160

Jae-Ha

Round 1
5 vote difference
Hirotaka Wakamatsu 32

Hirotaka Wakamatsu

Round 2
Lost by 24 votes
Shin-Ah 98

Shin-Ah

Group C
46
Takashi Natsume 159

Takashi Natsume

Round 1
4 vote difference
Takashi Natsume 159

Takashi Natsume

Round 1
Lost by 4 votes
Shigure Sohma 99

Shigure Sohma

Group D
92
Hans Humpty 158

Hans Humpty

Round 1
5 vote difference
Archer 30

Archer

Round 2
Lost by 16 votes
Hei 100

Hei

Group B
109
Hikaru Hitachiin 29

Hikaru Hitachiin

Round 2
15 vote difference
Hikaru Hitachiin 29

Hikaru Hitachiin

Round 2
Lost by 15 votes
Keishin Ukai 101

Keishin Ukai

Group B
32
Hideyoshi Nagachika 156

Hideyoshi Nagachika

Round 1
24 vote difference
Hideyoshi Nagachika 156

Hideyoshi Nagachika

Round 1
Lost by 24 votes
Aikurou Mikisugi 102

Aikurou Mikisugi

Group D
104
Hachiman Hikigaya 155

Hachiman Hikigaya

Round 1
19 vote difference
Tobio Kageyama 27

Tobio Kageyama

Round 2
Lost by 29 votes
Hisoka 103

Hisoka

Group C
113
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 2
24 vote difference
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 2
Lost by 24 votes
Mitsuhide Rouen 104

Mitsuhide Rouen

Group A
82
Ban 153

Ban

Round 1
4 vote difference
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 2
Lost by 40 votes
Ira Gamagoori 105

Ira Gamagoori

Group A
120
Kaoru Hitachiin 24

Kaoru Hitachiin

Round 2
17 vote difference
Kaoru Hitachiin 24

Kaoru Hitachiin

Round 2
Lost by 17 votes
Shinichi Izumi 106

Shinichi Izumi

Group C
79
Satoru Asahina 151

Satoru Asahina

Round 1
7 vote difference
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 2
Lost by 41 votes
Momotarou Mikoshiba 107

Momotarou Mikoshiba

Group D
106
Daichi Sawamura 22

Daichi Sawamura

Round 2
4 vote difference
Daichi Sawamura 22

Daichi Sawamura

Round 2
Lost by 4 votes
Takeo Gouda 108

Takeo Gouda

Group B
106
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Round 2
12 vote difference
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Round 2
Lost by 12 votes
Guts 109

Guts

Group B
300
Decim 20

Decim

Round 2
3 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 5
Lost by 28 votes
Tadaomi Karasuma 110

Tadaomi Karasuma

Group D
38
Kyohei Kadota 147

Kyohei Kadota

Round 1
18 vote difference
Kyohei Kadota 147

Kyohei Kadota

Round 1
Lost by 18 votes
Leonardo Watch 111

Leonardo Watch

Group C
98
Kenya Kobayashi 146

Kenya Kobayashi

Round 1
13 vote difference
Lancer 18

Lancer

Round 2
Lost by 15 votes
Karma Akabane 112

Karma Akabane

Group A
113
Armin Arlert 145

Armin Arlert

Round 1
17 vote difference
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Round 2
Lost by 28 votes
Jin 113

Jin

Group A
110
Sora 144

Sora

Round 1
11 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 2
Lost by 27 votes
Kisumi Shigino 114

Kisumi Shigino

Group C
49
Jet Black 143

Jet Black

Round 1
8 vote difference
Jet Black 143

Jet Black

Round 1
Lost by 8 votes
Koutarou Bokuto 115

Koutarou Bokuto

Group D
84
Nagisa Shiota 142

Nagisa Shiota

Round 1
4 vote difference
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 2
Lost by 46 votes
Shintarou Midorima 116

Shintarou Midorima

Group B
44
Mikado Ryugamine 141

Mikado Ryugamine

Round 1
3 vote difference
Mikado Ryugamine 141

Mikado Ryugamine

Round 1
Lost by 3 votes
Aru Akise 117

Aru Akise

Group B
83
Ki-ja 140

Ki-ja

Round 1
11 vote difference
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 2
Lost by 34 votes
Hanzou Urushihara 118

Hanzou Urushihara

Group D
89
Kirei Kotomine 139

Kirei Kotomine

Round 1
6 vote difference
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 2
Lost by 33 votes
Shiroe 119

Shiroe

Group C
46
Koyomi Araragi 138

Koyomi Araragi

Round 1
11 vote difference
Koyomi Araragi 138

Koyomi Araragi

Round 1
Lost by 11 votes
Sinbad 120

Sinbad

Group A
110
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Round 2
10 vote difference
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Round 2
Lost by 10 votes
Ryouta Kise 121

Ryouta Kise

Group A
105
Seto Kaiba 136

Seto Kaiba

Round 1
20 vote difference
Umetarou Nozaki 8

Umetarou Nozaki

Round 2
Lost by 30 votes
Kazunari Takao 122

Kazunari Takao

Group C
40
Satoshi Isshiki 135

Satoshi Isshiki

Round 1
8 vote difference
Satoshi Isshiki 135

Satoshi Isshiki

Round 1
Lost by 8 votes
Death the Kid 123

Death the Kid

Group D
41
Allen Walker 134

Allen Walker

Round 1
11 vote difference
Allen Walker 134

Allen Walker

Round 1
Lost by 11 votes
Satoru Fujinuma 124

Satoru Fujinuma

Group B
106
Ryuuji Takasu 133

Ryuuji Takasu

Round 1
8 vote difference
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 2
Lost by 27 votes
Red 125

Red

Group B
49
Tuxedo Mask 132

Tuxedo Mask

Round 1
1 vote difference
Tuxedo Mask 132

Tuxedo Mask

Round 1
Lost by 1 votes
Suzaku Kururugi 126

Suzaku Kururugi

Group D
99
Waver Velvet 131

Waver Velvet

Round 1
8 vote difference
Genos 3

Genos

Round 2
Lost by 55 votes
Assassin 127

Assassin

Group C
86
Hajime Iwaizumi 130

Hajime Iwaizumi

Round 1
26 vote difference
Yato 2

Yato

Round 2
Lost by 68 votes
Ebisu 128

Ebisu

Group A
83
Tomoe 129

Tomoe

Round 1
16 vote difference
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 2
Lost by 88 votes
Tomoe 129

Tomoe

Group A
40
Ebisu 128

Ebisu

Round 1
16 vote difference
Ebisu 128

Ebisu

Round 1
Lost by 16 votes
Hajime Iwaizumi 130

Hajime Iwaizumi

Group C
36
Assassin 127

Assassin

Round 1
26 vote difference
Assassin 127

Assassin

Round 1
Lost by 26 votes
Waver Velvet 131

Waver Velvet

Group D
54
Suzaku Kururugi 126

Suzaku Kururugi

Round 1
8 vote difference
Suzaku Kururugi 126

Suzaku Kururugi

Round 1
Lost by 8 votes
Tuxedo Mask 132

Tuxedo Mask

Group B
84
Red 125

Red

Round 1
1 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 2
Lost by 53 votes
Ryuuji Takasu 133

Ryuuji Takasu

Group B
48
Satoru Fujinuma 124

Satoru Fujinuma

Round 1
8 vote difference
Satoru Fujinuma 124

Satoru Fujinuma

Round 1
Lost by 8 votes
Allen Walker 134

Allen Walker

Group D
86
Death the Kid 123

Death the Kid

Round 1
11 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 2
Lost by 43 votes
Satoshi Isshiki 135

Satoshi Isshiki

Group C
90
Kazunari Takao 122

Kazunari Takao

Round 1
8 vote difference
Saitama 7

Saitama

Round 2
Lost by 24 votes
Seto Kaiba 136

Seto Kaiba

Group A
43
Ryouta Kise 121

Ryouta Kise

Round 1
20 vote difference
Ryouta Kise 121

Ryouta Kise

Round 1
Lost by 20 votes
Kariya Matou 137

Kariya Matou

Group A
27
Sinbad 120

Sinbad

Round 1
36 vote difference
Sinbad 120

Sinbad

Round 1
Lost by 36 votes
Koyomi Araragi 138

Koyomi Araragi

Group C
91
Shiroe 119

Shiroe

Round 1
11 vote difference
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 2
Lost by 39 votes
Kirei Kotomine 139

Kirei Kotomine

Group D
45
Hanzou Urushihara 118

Hanzou Urushihara

Round 1
6 vote difference
Hanzou Urushihara 118

Hanzou Urushihara

Round 1
Lost by 6 votes
Ki-ja 140

Ki-ja

Group B
35
Aru Akise 117

Aru Akise

Round 1
11 vote difference
Aru Akise 117

Aru Akise

Round 1
Lost by 11 votes
Mikado Ryugamine 141

Mikado Ryugamine

Group B
91
Shintarou Midorima 116

Shintarou Midorima

Round 1
3 vote difference
Yuu Nishinoya 13

Yuu Nishinoya

Round 2
Lost by 18 votes
Nagisa Shiota 142

Nagisa Shiota

Group D
49
Koutarou Bokuto 115

Koutarou Bokuto

Round 1
4 vote difference
Koutarou Bokuto 115

Koutarou Bokuto

Round 1
Lost by 4 votes
Jet Black 143

Jet Black

Group C
82
Kisumi Shigino 114

Kisumi Shigino

Round 1
8 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 2
Lost by 56 votes
Sora 144

Sora

Group A
51
Jin 113

Jin

Round 1
11 vote difference
Jin 113

Jin

Round 1
Lost by 11 votes
Armin Arlert 145

Armin Arlert

Group A
47
Karma Akabane 112

Karma Akabane

Round 1
17 vote difference
Karma Akabane 112

Karma Akabane

Round 1
Lost by 17 votes
Kenya Kobayashi 146

Kenya Kobayashi

Group C
42
Leonardo Watch 111

Leonardo Watch

Round 1
13 vote difference
Leonardo Watch 111

Leonardo Watch

Round 1
Lost by 13 votes
Kyohei Kadota 147

Kyohei Kadota

Group D
104
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Round 2
13 vote difference
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Round 2
Lost by 13 votes
Yukito Tsukishiro 148

Yukito Tsukishiro

Group B
21
Guts 109

Guts

Round 1
33 vote difference
Guts 109

Guts

Round 1
Lost by 33 votes
Uzu Sanageyama 149

Uzu Sanageyama

Group B
41
Takeo Gouda 108

Takeo Gouda

Round 1
19 vote difference
Takeo Gouda 108

Takeo Gouda

Round 1
Lost by 19 votes
Yu Kanda 150

Yu Kanda

Group D
35
Momotarou Mikoshiba 107

Momotarou Mikoshiba

Round 1
21 vote difference
Momotarou Mikoshiba 107

Momotarou Mikoshiba

Round 1
Lost by 21 votes
Satoru Asahina 151

Satoru Asahina

Group C
43
Shinichi Izumi 106

Shinichi Izumi

Round 1
7 vote difference
Shinichi Izumi 106

Shinichi Izumi

Round 1
Lost by 7 votes
Sentarou Kawabuchi 152

Sentarou Kawabuchi

Group A
33
Ira Gamagoori 105

Ira Gamagoori

Round 1
36 vote difference
Ira Gamagoori 105

Ira Gamagoori

Round 1
Lost by 36 votes
Ban 153

Ban

Group A
45
Mitsuhide Rouen 104

Mitsuhide Rouen

Round 1
4 vote difference
Mitsuhide Rouen 104

Mitsuhide Rouen

Round 1
Lost by 4 votes
Ryoutarou "Klein" Tsuboi 154

Ryoutarou "Klein" Tsuboi

Group C
43
Hisoka 103

Hisoka

Round 1
27 vote difference
Hisoka 103

Hisoka

Round 1
Lost by 27 votes
Hachiman Hikigaya 155

Hachiman Hikigaya

Group D
44
Aikurou Mikisugi 102

Aikurou Mikisugi

Round 1
19 vote difference
Aikurou Mikisugi 102

Aikurou Mikisugi

Round 1
Lost by 19 votes
Hideyoshi Nagachika 156

Hideyoshi Nagachika

Group B
91
Keishin Ukai 101

Keishin Ukai

Round 1
24 vote difference
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Round 2
Lost by 31 votes
Karamatsu 157

Karamatsu

Group B
27
Hei 100

Hei

Round 1
37 vote difference
Hei 100

Hei

Round 1
Lost by 37 votes
Hans Humpty 158

Hans Humpty

Group D
40
Shigure Sohma 99

Shigure Sohma

Round 1
5 vote difference
Shigure Sohma 99

Shigure Sohma

Round 1
Lost by 5 votes
Takashi Natsume 159

Takashi Natsume

Group C
87
Shin-Ah 98

Shin-Ah

Round 1
4 vote difference
Howl 31

Howl

Round 2
Lost by 35 votes
Jae-Ha 160

Jae-Ha

Group A
42
Lavi 97

Lavi

Round 1
5 vote difference
Lavi 97

Lavi

Round 1
Lost by 5 votes
Lev Haiba 161

Lev Haiba

Group A
27
Kotarou Katsura 96

Kotarou Katsura

Round 1
42 vote difference
Kotarou Katsura 96

Kotarou Katsura

Round 1
Lost by 42 votes
Kuranosuke Koibuchi 162

Kuranosuke Koibuchi

Group C
97
Slaine Troyard 95

Slaine Troyard

Round 1
4 vote difference
Rider 34

Rider

Round 2
Lost by 9 votes
Klaus von Reinherz 163

Klaus von Reinherz

Group D
32
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Round 1
41 vote difference
Shuusei Kagari 94

Shuusei Kagari

Round 1
Lost by 41 votes
Shun Aonuma 164

Shun Aonuma

Group B
34
Kyon 93

Kyon

Round 1
25 vote difference
Kyon 93

Kyon

Round 1
Lost by 25 votes
Jean Kirstein 165

Jean Kirstein

Group B
43
Shinji Ikari 92

Shinji Ikari

Round 1
14 vote difference
Shinji Ikari 92

Shinji Ikari

Round 1
Lost by 14 votes
Gin 166

Gin

Group D
48
Tetsuya Kuroko 91

Tetsuya Kuroko

Round 1
2 vote difference
Tetsuya Kuroko 91

Tetsuya Kuroko

Round 1
Lost by 2 votes
Shirou Emiya 167

Shirou Emiya

Group C
80
Yun 90

Yun

Round 1
3 vote difference
Levi 39

Levi

Round 2
Lost by 51 votes
Aiichirou Nitori 168

Aiichirou Nitori

Group A
22
Souma Yukihira 89

Souma Yukihira

Round 1
58 vote difference
Souma Yukihira 89

Souma Yukihira

Round 1
Lost by 58 votes
Teppei Kiyoshi 169

Teppei Kiyoshi

Group A
32
Taiga Kagami 88

Taiga Kagami

Round 1
18 vote difference
Taiga Kagami 88

Taiga Kagami

Round 1
Lost by 18 votes
Mugen 170

Mugen

Group C
116
Makoto Sunakawa 42

Makoto Sunakawa

Round 2
15 vote difference
Makoto Sunakawa 42

Makoto Sunakawa

Round 2
Lost by 15 votes
Taichi Mashima 171

Taichi Mashima

Group D
91
Hiroomi Nase 86

Hiroomi Nase

Round 1
11 vote difference
Kazuma 43

Kazuma

Round 2
Lost by 22 votes
Keiji Akaashi 172

Keiji Akaashi

Group B
24
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 1
36 vote difference
Seishuu Handa 85

Seishuu Handa

Round 1
Lost by 36 votes
Alibaba Saluja 173

Alibaba Saluja

Group B
39
Van Hohenheim 84

Van Hohenheim

Round 1
20 vote difference
Van Hohenheim 84

Van Hohenheim

Round 1
Lost by 20 votes
Leorio Paladiknight 174

Leorio Paladiknight

Group D
46
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 1
17 vote difference
Claire "Vino" Stanfield 83

Claire "Vino" Stanfield

Round 1
Lost by 17 votes
Mitsukuni "Honey" Haninozuka 175

Mitsukuni "Honey" Haninozuka

Group C
51
Ken Kaneki 82

Ken Kaneki

Round 1
20 vote difference
Ken Kaneki 82

Ken Kaneki

Round 1
Lost by 20 votes
Shigeshige "Shogun" Tokugawa 176

Shigeshige "Shogun" Tokugawa

Group A
39
Touya Kinomoto 81

Touya Kinomoto

Round 1
8 vote difference
Touya Kinomoto 81

Touya Kinomoto

Round 1
Lost by 8 votes
Takanobu Aone 177

Takanobu Aone

Group A
20
Daiki Aomine 80

Daiki Aomine

Round 1
46 vote difference
Daiki Aomine 80

Daiki Aomine

Round 1
Lost by 46 votes
Deishu Kaiki 178

Deishu Kaiki

Group C
40
Sadao Maou 79

Sadao Maou

Round 1
26 vote difference
Sadao Maou 79

Sadao Maou

Round 1
Lost by 26 votes
Akira Hayama 179

Akira Hayama

Group D
37
Sebastian Michaelis 78

Sebastian Michaelis

Round 1
23 vote difference
Sebastian Michaelis 78

Sebastian Michaelis

Round 1
Lost by 23 votes
Mikoto Suou 180

Mikoto Suou

Group B
28
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 1
42 vote difference
Rintarou Okabe 77

Rintarou Okabe

Round 1
Lost by 42 votes
Brock 181

Brock

Group B
38
Gon Freecss 76

Gon Freecss

Round 1
28 vote difference
Gon Freecss 76

Gon Freecss

Round 1
Lost by 28 votes
Mihael "Mello" Keehl 182

Mihael "Mello" Keehl

Group D
27
Kurapika 75

Kurapika

Round 1
54 vote difference
Kurapika 75

Kurapika

Round 1
Lost by 54 votes
Meme Oshino 183

Meme Oshino

Group C
33
Kaworu Nagisa 74

Kaworu Nagisa

Round 1
38 vote difference
Kaworu Nagisa 74

Kaworu Nagisa

Round 1
Lost by 38 votes
Misaki Yata 184

Misaki Yata

Group A
25
Masaomi Kida 73

Masaomi Kida

Round 1
44 vote difference
Masaomi Kida 73

Masaomi Kida

Round 1
Lost by 44 votes
Gray Fullbuster 185

Gray Fullbuster

Group A
40
Akihito Kanbara 72

Akihito Kanbara

Round 1
15 vote difference
Akihito Kanbara 72

Akihito Kanbara

Round 1
Lost by 15 votes
Daryun 186

Daryun

Group C
32
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Round 1
46 vote difference
Sougo Okita 71

Sougo Okita

Round 1
Lost by 46 votes
Eren Yeager 187

Eren Yeager

Group D
51
Asahi Azumane 70

Asahi Azumane

Round 1
14 vote difference
Asahi Azumane 70

Asahi Azumane

Round 1
Lost by 14 votes
Ryouma Ichijou 188

Ryouma Ichijou

Group B
22
Obi 69

Obi

Round 1
44 vote difference
Obi 69

Obi

Round 1
Lost by 44 votes
Houka Inumuta 189

Houka Inumuta

Group B
28
Ginko 68

Ginko

Round 1
40 vote difference
Ginko 68

Ginko

Round 1
Lost by 40 votes
Yukio Kasamatsu 190

Yukio Kasamatsu

Group D
37
Kamina 67

Kamina

Round 1
38 vote difference
Kamina 67

Kamina

Round 1
Lost by 38 votes
Adlet Mayer 191

Adlet Mayer

Group C
50
Seijuurou Mikoshiba 66

Seijuurou Mikoshiba

Round 1
3 vote difference
Seijuurou Mikoshiba 66

Seijuurou Mikoshiba

Round 1
Lost by 3 votes
Tatsuya Himuro 192

Tatsuya Himuro

Group A
41
Souma Kyou 65

Souma Kyou

Round 1
8 vote difference
Souma Kyou 65

Souma Kyou

Round 1
Lost by 8 votes
Shouta Kazehaya 193

Shouta Kazehaya

Group A
49
Alex Louis Armstrong 64

Alex Louis Armstrong

Round 1
15 vote difference
Alex Louis Armstrong 64

Alex Louis Armstrong

Round 1
Lost by 15 votes
Gareki 194

Gareki

Group C
32
Nagisa Hazuki 63

Nagisa Hazuki

Round 1
37 vote difference
Nagisa Hazuki 63

Nagisa Hazuki

Round 1
Lost by 37 votes
Masayoshi Hazama 195

Masayoshi Hazama

Group D
38
Seijuurou Akashi 62

Seijuurou Akashi

Round 1
9 vote difference
Seijuurou Akashi 62

Seijuurou Akashi

Round 1
Lost by 9 votes
Robert E. O. Speedwagon 196

Robert E. O. Speedwagon

Group B
35
Seiya Kanie 61

Seiya Kanie

Round 1
21 vote difference
Seiya Kanie 61

Seiya Kanie

Round 1
Lost by 21 votes
Nozomu Itoshiki 197

Nozomu Itoshiki

Group B
35
Tadashi Yamaguchi 60

Tadashi Yamaguchi

Round 1
17 vote difference
Tadashi Yamaguchi 60

Tadashi Yamaguchi

Round 1
Lost by 17 votes
Zero Kiryuu 198

Zero Kiryuu

Group D
26
Shougo Makishima 59

Shougo Makishima

Round 1
42 vote difference
Shougo Makishima 59

Shougo Makishima

Round 1
Lost by 42 votes
Juushimatsu Matsuno 199

Juushimatsu Matsuno

Group C
29
Haku 58

Haku

Round 1
57 vote difference
Haku 58

Haku

Round 1
Lost by 57 votes
King Bradley 200

King Bradley

Group A
36
Simon 57

Simon

Round 1
47 vote difference
Simon 57

Simon

Round 1
Lost by 47 votes
Kanba Takakura 201

Kanba Takakura

Group A
19
Joseph "JoJo" Joestar 56

Joseph "JoJo" Joestar

Round 1
52 vote difference
Joseph "JoJo" Joestar 56

Joseph "JoJo" Joestar

Round 1
Lost by 52 votes
Kite 202

Kite

Group C
18
Toshirou Hijikata 55

Toshirou Hijikata

Round 1
78 vote difference
Toshirou Hijikata 55

Toshirou Hijikata

Round 1
Lost by 78 votes
Taichi Yagami 203

Taichi Yagami

Group D
25
Masayuki Hori 54

Masayuki Hori

Round 1
49 vote difference
Masayuki Hori 54

Masayuki Hori

Round 1
Lost by 49 votes
Ryuu Sanada 204

Ryuu Sanada

Group B
18
Zen Wistalia 53

Zen Wistalia

Round 1
52 vote difference
Zen Wistalia 53

Zen Wistalia

Round 1
Lost by 52 votes
Hitsugaya Toushirou 205

Hitsugaya Toushirou

Group B
37
Takashi Morinozuka 52

Takashi Morinozuka

Round 1
28 vote difference
Takashi Morinozuka 52

Takashi Morinozuka

Round 1
Lost by 28 votes
Excalibur 206

Excalibur

Group D
28
Hak Son 51

Hak Son

Round 1
41 vote difference
Hak Son 51

Hak Son

Round 1
Lost by 41 votes
Space Dandy 207

Space Dandy

Group C
45
Nobuchika Ginoza 50

Nobuchika Ginoza

Round 1
20 vote difference
Nobuchika Ginoza 50

Nobuchika Ginoza

Round 1
Lost by 20 votes
Shichika Yasuri 208

Shichika Yasuri

Group A
46
Light Yagami 49

Light Yagami

Round 1
32 vote difference
Light Yagami 49

Light Yagami

Round 1
Lost by 32 votes
Kurou Yatogami 209

Kurou Yatogami

Group A
23
L 48

L

Round 1
73 vote difference
L 48

L

Round 1
Lost by 73 votes
Zapp Renfro 210

Zapp Renfro

Group C
31
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 1
35 vote difference
Tetsurou Kuroo 47

Tetsurou Kuroo

Round 1
Lost by 35 votes
Touta Matsuda 211

Touta Matsuda

Group D
46
Sousuke Yamazaki 46

Sousuke Yamazaki

Round 1
14 vote difference
Sousuke Yamazaki 46

Sousuke Yamazaki

Round 1
Lost by 14 votes
Worick Arcangelo 212

Worick Arcangelo

Group B
45
Tomoda 45

Tomoda

Round 1
11 vote difference
Tomoda 45

Tomoda

Round 1
Lost by 11 votes
Undertaker 213

Undertaker

Group B
26
Kei Tsukishima 44

Kei Tsukishima

Round 1
38 vote difference
Kei Tsukishima 44

Kei Tsukishima

Round 1
Lost by 38 votes
Kotetsu T. Kaburagi 214

Kotetsu T. Kaburagi

Group D
41
Kazuma 43

Kazuma

Round 1
24 vote difference
Kazuma 43

Kazuma

Round 1
Lost by 24 votes
Takeru Takaishi 215

Takeru Takaishi

Group C
20
Makoto Sunakawa 42

Makoto Sunakawa

Round 1
61 vote difference
Makoto Sunakawa 42

Makoto Sunakawa

Round 1
Lost by 61 votes
Shimura Shinpachi 216

Shimura Shinpachi

Group A
42
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 1
27 vote difference
Kyouya Ootori 41

Kyouya Ootori

Round 1
Lost by 27 votes
Yashiro Isana 217

Yashiro Isana

Group A
34
Tooru Oikawa 40

Tooru Oikawa

Round 1
19 vote difference
Tooru Oikawa 40

Tooru Oikawa

Round 1
Lost by 19 votes
Uta 218

Uta

Group C
27
Levi 39

Levi

Round 1
67 vote difference
Levi 39

Levi

Round 1
Lost by 67 votes
Zoro Roronoa 219

Zoro Roronoa

Group D
43
Yukine 38

Yukine

Round 1
34 vote difference
Yukine 38

Yukine

Round 1
Lost by 34 votes
Nishiki Nishio 220

Nishiki Nishio

Group B
28
Mumen Rider 37

Mumen Rider

Round 1
48 vote difference
Mumen Rider 37

Mumen Rider

Round 1
Lost by 48 votes
Hidenori Tabata 221

Hidenori Tabata

Group B
33
Killua Zoldyck 36

Killua Zoldyck

Round 1
33 vote difference
Killua Zoldyck 36

Killua Zoldyck

Round 1
Lost by 33 votes
Keima Katsuragi 222

Keima Katsuragi

Group D
38
Lancer 35

Lancer

Round 1
28 vote difference
Lancer 35

Lancer

Round 1
Lost by 28 votes
Syaoran Li 223

Syaoran Li

Group C
42
Rider 34

Rider

Round 1
30 vote difference
Rider 34

Rider

Round 1
Lost by 30 votes
Akira Agarkar Yamada 224

Akira Agarkar Yamada

Group A
27
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Round 1
55 vote difference
Kiritsugu Emiya 33

Kiritsugu Emiya

Round 1
Lost by 55 votes
Itachi Uchiha 225

Itachi Uchiha

Group A
53
Hirotaka Wakamatsu 32

Hirotaka Wakamatsu

Round 1
18 vote difference
Hirotaka Wakamatsu 32

Hirotaka Wakamatsu

Round 1
Lost by 18 votes
Fai D. Fluorite 226

Fai D. Fluorite

Group C
25
Howl 31

Howl

Round 1
67 vote difference
Howl 31

Howl

Round 1
Lost by 67 votes
Junpei Hyuuga 227

Junpei Hyuuga

Group D
41
Archer 30

Archer

Round 1
25 vote difference
Archer 30

Archer

Round 1
Lost by 25 votes
Sousuke Sagara 228

Sousuke Sagara

Group B
31
Hikaru Hitachiin 29

Hikaru Hitachiin

Round 1
31 vote difference
Hikaru Hitachiin 29

Hikaru Hitachiin

Round 1
Lost by 31 votes
En Yufuin 229

En Yufuin

Group B
15
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Round 1
58 vote difference
Rin Matsuoka 28

Rin Matsuoka

Round 1
Lost by 58 votes
Erwin Smith 230

Erwin Smith

Group D
39
Tobio Kageyama 27

Tobio Kageyama

Round 1
33 vote difference
Tobio Kageyama 27

Tobio Kageyama

Round 1
Lost by 33 votes
Juuzou Suzuya 231

Juuzou Suzuya

Group C
21
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 1
66 vote difference
Shizuo Heiwajima 26

Shizuo Heiwajima

Round 1
Lost by 66 votes
Rinnosuke Mitobe 232

Rinnosuke Mitobe

Group A
19
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 1
66 vote difference
Houtarou Oreki 25

Houtarou Oreki

Round 1
Lost by 66 votes
United Kingdom 233

United Kingdom

Group A
30
Kaoru Hitachiin 24

Kaoru Hitachiin

Round 1
40 vote difference
Kaoru Hitachiin 24

Kaoru Hitachiin

Round 1
Lost by 40 votes
Arata Wataya 234

Arata Wataya

Group C
24
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 1
59 vote difference
Spike Spiegel 23

Spike Spiegel

Round 1
Lost by 59 votes
Shinichi Chiaki 235

Shinichi Chiaki

Group D
29
Daichi Sawamura 22

Daichi Sawamura

Round 1
29 vote difference
Daichi Sawamura 22

Daichi Sawamura

Round 1
Lost by 29 votes
Hidenori Gotou 236

Hidenori Gotou

Group B
39
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Round 1
11 vote difference
Koushi Sugawara 21

Koushi Sugawara

Round 1
Lost by 11 votes
Yotarou 237

Yotarou

Group B
24
Decim 20

Decim

Round 1
43 vote difference
Decim 20

Decim

Round 1
Lost by 43 votes
Ren Jinguuji 238

Ren Jinguuji

Group D
13
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Round 1
65 vote difference
Rei Ryuugazaki 19

Rei Ryuugazaki

Round 1
Lost by 65 votes
Yoshitake Tanaka 239

Yoshitake Tanaka

Group C
34
Lancer 18

Lancer

Round 1
40 vote difference
Lancer 18

Lancer

Round 1
Lost by 40 votes
Reishi Munakata 240

Reishi Munakata

Group A
30
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Round 1
47 vote difference
Lelouch Lamperouge 17

Lelouch Lamperouge

Round 1
Lost by 47 votes
Shun Izuki 241

Shun Izuki

Group A
28
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 1
54 vote difference
Tamaki Suou 16

Tamaki Suou

Round 1
Lost by 54 votes
Shuu Tsukiyama 242

Shuu Tsukiyama

Group C
25
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 1
82 vote difference
Gintoki Sakata 15

Gintoki Sakata

Round 1
Lost by 82 votes
Renji Yomo 243

Renji Yomo

Group D
31
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 1
47 vote difference
Izaya Orihara 14

Izaya Orihara

Round 1
Lost by 47 votes
Baldroy 244

Baldroy

Group B
26
Yuu Nishinoya 13

Yuu Nishinoya

Round 1
44 vote difference
Yuu Nishinoya 13

Yuu Nishinoya

Round 1
Lost by 44 votes
Daikoku 245

Daikoku

Group B
34
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 1
36 vote difference
Haruka Nanase 12

Haruka Nanase

Round 1
Lost by 36 votes
Fakir 246

Fakir

Group D
32
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 1
35 vote difference
Shouyou Hinata 11

Shouyou Hinata

Round 1
Lost by 35 votes
Atsushi Murasakibara 247

Atsushi Murasakibara

Group C
20
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 1
65 vote difference
Makoto Tachibana 10

Makoto Tachibana

Round 1
Lost by 65 votes
Takumi Aldini 248

Takumi Aldini

Group A
33
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Round 1
49 vote difference
Gilgamesh 9

Gilgamesh

Round 1
Lost by 49 votes
Finnian 249

Finnian

Group A
28
Umetarou Nozaki 8

Umetarou Nozaki

Round 1
52 vote difference
Umetarou Nozaki 8

Umetarou Nozaki

Round 1
Lost by 52 votes
Arslan 250

Arslan

Group C
36
Saitama 7

Saitama

Round 1
58 vote difference
Saitama 7

Saitama

Round 1
Lost by 58 votes
Gakushuu Asano 251

Gakushuu Asano

Group D
18
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 1
79 vote difference
Shinya Kougami 6

Shinya Kougami

Round 1
Lost by 79 votes
Yamato Ishida 252

Yamato Ishida

Group B
26
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 1
60 vote difference
Edward Elric 5

Edward Elric

Round 1
Lost by 60 votes
Rem Kaginuki 253

Rem Kaginuki

Group B
12
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 1
85 vote difference
Mikoto Mikoshiba 4

Mikoto Mikoshiba

Round 1
Lost by 85 votes
Kurogane 254

Kurogane

Group D
21
Genos 3

Genos

Round 1
84 vote difference
Genos 3

Genos

Round 1
Lost by 84 votes
Ichimatsu Matsuno 255

Ichimatsu Matsuno

Group C
20
Yato 2

Yato

Round 1
92 vote difference
Yato 2

Yato

Round 1
Lost by 92 votes
Wenge "China" Kong 256

Wenge "China" Kong

Group A
24
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 1
93 vote difference
Roy Mustang 1

Roy Mustang

Round 1
Lost by 93 votes