Best Harem Girl

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Tokisaki Kurumi 1

Tokisaki Kurumi

Group A
7
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 1
13 vote difference
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 1
Lost by 13 votes
Chitoge Kirisaki 2

Chitoge Kirisaki

Group B
11
Akeno Himejima 31

Akeno Himejima

Round 1
2 vote difference
Akeno Himejima 31

Akeno Himejima

Round 1
Lost by 2 votes
Kosaki Onodera 3

Kosaki Onodera

Group B
12
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Round 1
1 vote difference
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Round 1
Lost by 1 votes
Kashiwazaki Sena 4

Kashiwazaki Sena

Group A
369
Nerine 29

Nerine

Round 1
10 vote difference
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 4
Lost by 38 votes
Xenovia 5

Xenovia

Group A
237
Claudia Enfield 28

Claudia Enfield

Round 1
13 vote difference
Kashiwazaki Sena 4

Kashiwazaki Sena

Round 3
Lost by 49 votes
Fuko Ibuki 6

Fuko Ibuki

Group B
155
Ai Fuyuumi 27

Ai Fuyuumi

Round 1
5 vote difference
Tsukiko Tsutsukakushi 22

Tsukiko Tsutsukakushi

Round 2
Lost by 112 votes
Korone 7

Korone

Group B
4
Moka Akashiya 26

Moka Akashiya

Round 1
10 vote difference
Moka Akashiya 26

Moka Akashiya

Round 1
Lost by 10 votes
Yui Minamito 8

Yui Minamito

Group A
1
Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke 25

Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke

Round 1
15 vote difference
Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke 25

Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke

Round 1
Lost by 15 votes
Ako Suminoe 9

Ako Suminoe

Group A
10
Ryou Fujibayashi 24

Ryou Fujibayashi

Round 1
2 vote difference
Ryou Fujibayashi 24

Ryou Fujibayashi

Round 1
Lost by 2 votes
Maehara Shinobu 10

Maehara Shinobu

Group B
84
Asa Shigure 23

Asa Shigure

Round 1
1 vote difference
Moka Akashiya 26

Moka Akashiya

Round 2
Lost by 209 votes
Kagome Ikaruga 11

Kagome Ikaruga

Group B
3
Tsukiko Tsutsukakushi 22

Tsukiko Tsutsukakushi

Round 1
9 vote difference
Tsukiko Tsutsukakushi 22

Tsukiko Tsutsukakushi

Round 1
Lost by 9 votes
Misaka Shiori 12

Misaka Shiori

Group A
5
Aoi Sakuraba 21

Aoi Sakuraba

Round 1
2 vote difference
Aoi Sakuraba 21

Aoi Sakuraba

Round 1
Lost by 2 votes
Ui Nakatsugawa 13

Ui Nakatsugawa

Group A
2
Mizore Shirayuki 20

Mizore Shirayuki

Round 1
10 vote difference
Mizore Shirayuki 20

Mizore Shirayuki

Round 1
Lost by 10 votes
Momo Belia Deviluke 14

Momo Belia Deviluke

Group B
183
Primula 19

Primula

Round 1
9 vote difference
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Round 2
Lost by 94 votes
Kano Kirishima 15

Kano Kirishima

Group B
3
Nana Astar Deviluke 18

Nana Astar Deviluke

Round 1
10 vote difference
Nana Astar Deviluke 18

Nana Astar Deviluke

Round 1
Lost by 10 votes
Kobato Hasegawa 16

Kobato Hasegawa

Group A
33
Nyaruko 17

Nyaruko

Round 1
4 vote difference
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 2
Lost by 45 votes
Nyaruko 17

Nyaruko

Group A
6
Kobato Hasegawa 16

Kobato Hasegawa

Round 1
4 vote difference
Kobato Hasegawa 16

Kobato Hasegawa

Round 1
Lost by 4 votes
Nana Astar Deviluke 18

Nana Astar Deviluke

Group B
156
Kano Kirishima 15

Kano Kirishima

Round 1
10 vote difference
Akeno Himejima 31

Akeno Himejima

Round 2
Lost by 145 votes
Primula 19

Primula

Group B
4
Momo Belia Deviluke 14

Momo Belia Deviluke

Round 1
9 vote difference
Momo Belia Deviluke 14

Momo Belia Deviluke

Round 1
Lost by 9 votes
Mizore Shirayuki 20

Mizore Shirayuki

Group A
38
Ui Nakatsugawa 13

Ui Nakatsugawa

Round 1
10 vote difference
Kashiwazaki Sena 4

Kashiwazaki Sena

Round 2
Lost by 21 votes
Aoi Sakuraba 21

Aoi Sakuraba

Group A
19
Misaka Shiori 12

Misaka Shiori

Round 1
2 vote difference
Xenovia 5

Xenovia

Round 2
Lost by 46 votes
Tsukiko Tsutsukakushi 22

Tsukiko Tsutsukakushi

Group B
328
Kagome Ikaruga 11

Kagome Ikaruga

Round 1
9 vote difference
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Round 3
Lost by 58 votes
Asa Shigure 23

Asa Shigure

Group B
6
Maehara Shinobu 10

Maehara Shinobu

Round 1
1 vote difference
Maehara Shinobu 10

Maehara Shinobu

Round 1
Lost by 1 votes
Ryou Fujibayashi 24

Ryou Fujibayashi

Group A
44
Ako Suminoe 9

Ako Suminoe

Round 1
2 vote difference
Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke 25

Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke

Round 2
Lost by 16 votes
Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke 25

Lala Satalin "Lala-chi, Princess" Deviluke

Group A
212
Yui Minamito 8

Yui Minamito

Round 1
15 vote difference
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 3
Lost by 90 votes
Moka Akashiya 26

Moka Akashiya

Group B
361
Korone 7

Korone

Round 1
10 vote difference
Akeno Himejima 31

Akeno Himejima

Round 3
Lost by 49 votes
Ai Fuyuumi 27

Ai Fuyuumi

Group B
5
Fuko Ibuki 6

Fuko Ibuki

Round 1
5 vote difference
Fuko Ibuki 6

Fuko Ibuki

Round 1
Lost by 5 votes
Claudia Enfield 28

Claudia Enfield

Group A
4
Xenovia 5

Xenovia

Round 1
13 vote difference
Xenovia 5

Xenovia

Round 1
Lost by 13 votes
Nerine 29

Nerine

Group A
5
Kashiwazaki Sena 4

Kashiwazaki Sena

Round 1
10 vote difference
Kashiwazaki Sena 4

Kashiwazaki Sena

Round 1
Lost by 10 votes
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Group B
921
Kosaki Onodera 3

Kosaki Onodera

Round 1
1 vote difference
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Round 5
Lost by 370 votes
Akeno Himejima 31

Akeno Himejima

Group B
503
Chitoge Kirisaki 2

Chitoge Kirisaki

Round 1
2 vote difference
Rias Gremory 30

Rias Gremory

Round 4
Lost by 23 votes
Tohsaka Rin 32

Tohsaka Rin

Group A
1242
Tokisaki Kurumi 1

Tokisaki Kurumi

Round 1
13 vote difference