Brown Hair Contest!

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Megumin 1

Megumin

Group A
912
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 7
25 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Group B
618
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 6
27 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 6
Lost by 27 votes
Brock 3

Brock

Group B
412
Kosaki Onodera 35

Kosaki Onodera

Round 3
16 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 5
Lost by 31 votes
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Group A
332
Nanami Aoyama 29

Nanami Aoyama

Round 3
3 vote difference
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 4
Lost by 23 votes
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Group A
483
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 5
16 vote difference
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 5
Lost by 16 votes
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Group B
670
Megumin 1

Megumin

Round 7
25 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 7
Lost by 25 votes
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Group B
275
Iruka Umino 58

Iruka Umino

Round 2
13 vote difference
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 4
Lost by 39 votes
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Group A
348
May 25

May

Round 3
27 vote difference
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Round 4
Lost by 31 votes
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Group A
528
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 4
31 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 5
Lost by 42 votes
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Group B
380
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Round 3
31 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 5
Lost by 40 votes
Ritsu Tainaka 11

Ritsu Tainaka

Group B
282
Mayaka Ibara 75

Mayaka Ibara

Round 2
34 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 4
Lost by 53 votes
Eren Jeager 12

Eren Jeager

Group A
159
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 2
1 vote difference
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 2
Lost by 1 votes
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Group A
546
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 5
16 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 6
Lost by 81 votes
Ymir 14

Ymir

Group B
176
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Round 3
23 vote difference
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Round 3
Lost by 23 votes
Satoshi Isshiki 15

Satoshi Isshiki

Group B
174
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Round 3
6 vote difference
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Round 3
Lost by 6 votes
Zorome 16

Zorome

Group A
198
Marika Tachibana 49

Marika Tachibana

Round 2
24 vote difference
Sasha Blouse 17

Sasha Blouse

Round 3
Lost by 45 votes
Sasha Blouse 17

Sasha Blouse

Group A
327
Zorome 16

Zorome

Round 3
45 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 4
Lost by 110 votes
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Group B
235
Satoshi Isshiki 15

Satoshi Isshiki

Round 3
6 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 4
Lost by 71 votes
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Group B
272
Miki Okudera 46

Miki Okudera

Round 2
15 vote difference
Brock 3

Brock

Round 4
Lost by 38 votes
Jean Kirstein 20

Jean Kirstein

Group A
178
Haruhi Fujioka 45

Haruhi Fujioka

Round 2
6 vote difference
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 3
Lost by 42 votes
Sanae Furukawa 21

Sanae Furukawa

Group A
205
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 3
9 vote difference
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 3
Lost by 9 votes
Hinata Miyake 22

Hinata Miyake

Group B
153
Sougo Okita 43

Sougo Okita

Round 2
7 vote difference
Ritsu Tainaka 11

Ritsu Tainaka

Round 3
Lost by 40 votes
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Group B
177
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 3
31 vote difference
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 3
Lost by 31 votes
Diane 24

Diane

Group A
125
Moeka Kiryuu 41

Moeka Kiryuu

Round 2
15 vote difference
Moeka Kiryuu 41

Moeka Kiryuu

Round 2
Lost by 15 votes
May 25

May

Group A
239
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 3
27 vote difference
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 3
Lost by 27 votes
Airi Katagiri 26

Airi Katagiri

Group B
190
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Round 3
26 vote difference
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Round 3
Lost by 26 votes
Akio Furukawa 27

Akio Furukawa

Group B
142
King 38

King

Round 2
25 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 3
Lost by 72 votes
Ushio Okazaki 28

Ushio Okazaki

Group A
130
Silica 37

Silica

Round 2
1 vote difference
Silica 37

Silica

Round 2
Lost by 1 votes
Nanami Aoyama 29

Nanami Aoyama

Group A
214
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Round 3
3 vote difference
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Round 3
Lost by 3 votes
Tenten 30

Tenten

Group B
75
Musubi 99

Musubi

Round 1
13 vote difference
Kosaki Onodera 35

Kosaki Onodera

Round 2
Lost by 24 votes
Isami Aldini 31

Isami Aldini

Group B
83
Evergreen 98

Evergreen

Round 1
19 vote difference
Taki Tachibana 34

Taki Tachibana

Round 2
Lost by 44 votes
Kayo Hinazuki 32

Kayo Hinazuki

Group A
217
Yamato 33

Yamato

Round 2
44 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 3
Lost by 80 votes
Yamato 33

Yamato

Group A
118
Natsume 96

Natsume

Round 1
40 vote difference
Kayo Hinazuki 32

Kayo Hinazuki

Round 2
Lost by 44 votes
Taki Tachibana 34

Taki Tachibana

Group B
197
Isami Aldini 31

Isami Aldini

Round 2
44 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 3
Lost by 68 votes
Kosaki Onodera 35

Kosaki Onodera

Group B
186
Brock 3

Brock

Round 3
16 vote difference
Brock 3

Brock

Round 3
Lost by 16 votes
Shunsui Kyouraku 36

Shunsui Kyouraku

Group A
83
Sakura Hanazono 93

Sakura Hanazono

Round 1
3 vote difference
Nanami Aoyama 29

Nanami Aoyama

Round 2
Lost by 49 votes
Silica 37

Silica

Group A
181
Ushio Okazaki 28

Ushio Okazaki

Round 2
1 vote difference
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 3
Lost by 44 votes
King 38

King

Group B
78
Kiba Inuzuka 91

Kiba Inuzuka

Round 1
19 vote difference
Akio Furukawa 27

Akio Furukawa

Round 2
Lost by 25 votes
Cana Alberona 39

Cana Alberona

Group B
90
Airi Katagiri 26

Airi Katagiri

Round 2
28 vote difference
Airi Katagiri 26

Airi Katagiri

Round 2
Lost by 28 votes
Sosuke Aizen 40

Sosuke Aizen

Group A
114
Ryuji Suguro 89

Ryuji Suguro

Round 1
24 vote difference
May 25

May

Round 2
Lost by 38 votes
Moeka Kiryuu 41

Moeka Kiryuu

Group A
198
Diane 24

Diane

Round 2
15 vote difference
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Round 3
Lost by 52 votes
Mamimi Samejima 42

Mamimi Samejima

Group B
79
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Round 2
32 vote difference
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Round 2
Lost by 32 votes
Sougo Okita 43

Sougo Okita

Group B
68
Uzume 86

Uzume

Round 1
1 vote difference
Hinata Miyake 22

Hinata Miyake

Round 2
Lost by 7 votes
Tae Shimura 44

Tae Shimura

Group A
100
Ooyama 85

Ooyama

Round 1
0 vote difference
Sanae Furukawa 21

Sanae Furukawa

Round 2
Lost by 22 votes
Haruhi Fujioka 45

Haruhi Fujioka

Group A
116
Yasutora Sado 84

Yasutora Sado

Round 1
6 vote difference
Jean Kirstein 20

Jean Kirstein

Round 2
Lost by 6 votes
Miki Okudera 46

Miki Okudera

Group B
83
Neji Hyuuga 83

Neji Hyuuga

Round 1
9 vote difference
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Round 2
Lost by 15 votes
Chouji Akimichi 47

Chouji Akimichi

Group B
37
Sousuke Sagara 82

Sousuke Sagara

Round 1
3 vote difference
Sousuke Sagara 82

Sousuke Sagara

Round 1
Lost by 3 votes
Hanji Zoe 48

Hanji Zoe

Group A
126
Houki Shinonono 81

Houki Shinonono

Round 1
40 vote difference
Sasha Blouse 17

Sasha Blouse

Round 2
Lost by 50 votes
Marika Tachibana 49

Marika Tachibana

Group A
143
Zorome 16

Zorome

Round 2
24 vote difference
Zorome 16

Zorome

Round 2
Lost by 24 votes
Chiyo Kurihara 50

Chiyo Kurihara

Group B
26
Rika Shiguma 79

Rika Shiguma

Round 1
18 vote difference
Rika Shiguma 79

Rika Shiguma

Round 1
Lost by 18 votes
Coco Adel 51

Coco Adel

Group B
59
Itsuki Hashima 78

Itsuki Hashima

Round 1
9 vote difference
Ymir 14

Ymir

Round 2
Lost by 44 votes
Isuzu Sento 52

Isuzu Sento

Group A
116
Lingyin Huang 77

Lingyin Huang

Round 1
40 vote difference
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 2
Lost by 44 votes
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Group A
262
Eren Jeager 12

Eren Jeager

Round 2
1 vote difference
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 4
Lost by 41 votes
Hisako 54

Hisako

Group B
37
Mayaka Ibara 75

Mayaka Ibara

Round 1
2 vote difference
Mayaka Ibara 75

Mayaka Ibara

Round 1
Lost by 2 votes
Tatsumi 55

Tatsumi

Group B
43
Naota Nandaba 74

Naota Nandaba

Round 1
2 vote difference
Naota Nandaba 74

Naota Nandaba

Round 1
Lost by 2 votes
Taichi Mashima 56

Taichi Mashima

Group A
43
Tooru Oikawa 73

Tooru Oikawa

Round 1
18 vote difference
Tooru Oikawa 73

Tooru Oikawa

Round 1
Lost by 18 votes
Nagisa Furukawa 57

Nagisa Furukawa

Group A
143
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 2
37 vote difference
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 2
Lost by 37 votes
Iruka Umino 58

Iruka Umino

Group B
93
Charlotte Drossel 71

Charlotte Drossel

Round 1
2 vote difference
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Round 2
Lost by 13 votes
Seiya Kanie 59

Seiya Kanie

Group B
35
Satoshi Fukube 70

Satoshi Fukube

Round 1
6 vote difference
Satoshi Fukube 70

Satoshi Fukube

Round 1
Lost by 6 votes
Osamu Dazai 60

Osamu Dazai

Group A
49
Levi Kazama 69

Levi Kazama

Round 1
19 vote difference
Levi Kazama 69

Levi Kazama

Round 1
Lost by 19 votes
Ryota Watari 61

Ryota Watari

Group A
99
Zera 68

Zera

Round 1
11 vote difference
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Round 2
Lost by 59 votes
Velvet Scarlatina 62

Velvet Scarlatina

Group B
37
Sailor Jupiter 67

Sailor Jupiter

Round 1
5 vote difference
Sailor Jupiter 67

Sailor Jupiter

Round 1
Lost by 5 votes
Kazuma 63

Kazuma

Group B
73
Issei Hyoudou 66

Issei Hyoudou

Round 1
0 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 2
Lost by 68 votes
Chihaya Ayase 64

Chihaya Ayase

Group A
97
Tetsudou "Poppo" Hisakawa 65

Tetsudou "Poppo" Hisakawa

Round 1
20 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 2
Lost by 91 votes
Tetsudou "Poppo" Hisakawa 65

Tetsudou "Poppo" Hisakawa

Group A
49
Chihaya Ayase 64

Chihaya Ayase

Round 1
20 vote difference
Chihaya Ayase 64

Chihaya Ayase

Round 1
Lost by 20 votes
Issei Hyoudou 66

Issei Hyoudou

Group B
47
Kazuma 63

Kazuma

Round 1
0 vote difference
Sailor Jupiter 67

Sailor Jupiter

Group B
64
Velvet Scarlatina 62

Velvet Scarlatina

Round 1
5 vote difference
Brock 3

Brock

Round 2
Lost by 53 votes
Zera 68

Zera

Group A
54
Ryota Watari 61

Ryota Watari

Round 1
11 vote difference
Ryota Watari 61

Ryota Watari

Round 1
Lost by 11 votes
Levi Kazama 69

Levi Kazama

Group A
107
Osamu Dazai 60

Osamu Dazai

Round 1
19 vote difference
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 2
Lost by 44 votes
Satoshi Fukube 70

Satoshi Fukube

Group B
57
Seiya Kanie 59

Seiya Kanie

Round 1
6 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 2
Lost by 78 votes
Charlotte Drossel 71

Charlotte Drossel

Group B
44
Iruka Umino 58

Iruka Umino

Round 1
2 vote difference
Iruka Umino 58

Iruka Umino

Round 1
Lost by 2 votes
Matsushita 72

Matsushita

Group A
34
Nagisa Furukawa 57

Nagisa Furukawa

Round 1
65 vote difference
Nagisa Furukawa 57

Nagisa Furukawa

Round 1
Lost by 65 votes
Tooru Oikawa 73

Tooru Oikawa

Group A
87
Taichi Mashima 56

Taichi Mashima

Round 1
18 vote difference
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Round 2
Lost by 77 votes
Naota Nandaba 74

Naota Nandaba

Group B
63
Tatsumi 55

Tatsumi

Round 1
2 vote difference
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 2
Lost by 53 votes
Mayaka Ibara 75

Mayaka Ibara

Group B
65
Hisako 54

Hisako

Round 1
2 vote difference
Ritsu Tainaka 11

Ritsu Tainaka

Round 2
Lost by 34 votes
Yaegashi Taichi 76

Yaegashi Taichi

Group A
35
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 1
49 vote difference
Yuzuru Nishimiya 53

Yuzuru Nishimiya

Round 1
Lost by 49 votes
Lingyin Huang 77

Lingyin Huang

Group A
37
Isuzu Sento 52

Isuzu Sento

Round 1
40 vote difference
Isuzu Sento 52

Isuzu Sento

Round 1
Lost by 40 votes
Itsuki Hashima 78

Itsuki Hashima

Group B
30
Coco Adel 51

Coco Adel

Round 1
9 vote difference
Coco Adel 51

Coco Adel

Round 1
Lost by 9 votes
Rika Shiguma 79

Rika Shiguma

Group B
72
Chiyo Kurihara 50

Chiyo Kurihara

Round 1
18 vote difference
Satoshi Isshiki 15

Satoshi Isshiki

Round 2
Lost by 28 votes
Kanade Ooe 80

Kanade Ooe

Group A
27
Marika Tachibana 49

Marika Tachibana

Round 1
63 vote difference
Marika Tachibana 49

Marika Tachibana

Round 1
Lost by 63 votes
Houki Shinonono 81

Houki Shinonono

Group A
52
Hanji Zoe 48

Hanji Zoe

Round 1
40 vote difference
Hanji Zoe 48

Hanji Zoe

Round 1
Lost by 40 votes
Sousuke Sagara 82

Sousuke Sagara

Group B
67
Chouji Akimichi 47

Chouji Akimichi

Round 1
3 vote difference
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Round 2
Lost by 29 votes
Neji Hyuuga 83

Neji Hyuuga

Group B
34
Miki Okudera 46

Miki Okudera

Round 1
9 vote difference
Miki Okudera 46

Miki Okudera

Round 1
Lost by 9 votes
Yasutora Sado 84

Yasutora Sado

Group A
55
Haruhi Fujioka 45

Haruhi Fujioka

Round 1
6 vote difference
Haruhi Fujioka 45

Haruhi Fujioka

Round 1
Lost by 6 votes
Ooyama 85

Ooyama

Group A
57
Tae Shimura 44

Tae Shimura

Round 1
0 vote difference
Uzume 86

Uzume

Group B
32
Sougo Okita 43

Sougo Okita

Round 1
1 vote difference
Sougo Okita 43

Sougo Okita

Round 1
Lost by 1 votes
Aoi Tsubaki 87

Aoi Tsubaki

Group B
14
Mamimi Samejima 42

Mamimi Samejima

Round 1
37 vote difference
Mamimi Samejima 42

Mamimi Samejima

Round 1
Lost by 37 votes
Yukio Okumura 88

Yukio Okumura

Group A
39
Moeka Kiryuu 41

Moeka Kiryuu

Round 1
56 vote difference
Moeka Kiryuu 41

Moeka Kiryuu

Round 1
Lost by 56 votes
Ryuji Suguro 89

Ryuji Suguro

Group A
50
Sosuke Aizen 40

Sosuke Aizen

Round 1
24 vote difference
Sosuke Aizen 40

Sosuke Aizen

Round 1
Lost by 24 votes
Doll 90

Doll

Group B
19
Cana Alberona 39

Cana Alberona

Round 1
37 vote difference
Cana Alberona 39

Cana Alberona

Round 1
Lost by 37 votes
Kiba Inuzuka 91

Kiba Inuzuka

Group B
29
King 38

King

Round 1
19 vote difference
King 38

King

Round 1
Lost by 19 votes
Elie 92

Elie

Group A
41
Silica 37

Silica

Round 1
41 vote difference
Silica 37

Silica

Round 1
Lost by 41 votes
Sakura Hanazono 93

Sakura Hanazono

Group A
50
Shunsui Kyouraku 36

Shunsui Kyouraku

Round 1
3 vote difference
Shunsui Kyouraku 36

Shunsui Kyouraku

Round 1
Lost by 3 votes
Kanami Etou 94

Kanami Etou

Group B
21
Kosaki Onodera 35

Kosaki Onodera

Round 1
40 vote difference
Kosaki Onodera 35

Kosaki Onodera

Round 1
Lost by 40 votes
Koboli 95

Koboli

Group B
24
Taki Tachibana 34

Taki Tachibana

Round 1
52 vote difference
Taki Tachibana 34

Taki Tachibana

Round 1
Lost by 52 votes
Natsume 96

Natsume

Group A
41
Yamato 33

Yamato

Round 1
40 vote difference
Yamato 33

Yamato

Round 1
Lost by 40 votes
Miyabi Hotoka 97

Miyabi Hotoka

Group A
28
Kayo Hinazuki 32

Kayo Hinazuki

Round 1
80 vote difference
Kayo Hinazuki 32

Kayo Hinazuki

Round 1
Lost by 80 votes
Evergreen 98

Evergreen

Group B
33
Isami Aldini 31

Isami Aldini

Round 1
19 vote difference
Isami Aldini 31

Isami Aldini

Round 1
Lost by 19 votes
Musubi 99

Musubi

Group B
28
Tenten 30

Tenten

Round 1
13 vote difference
Tenten 30

Tenten

Round 1
Lost by 13 votes
Yukiteru Amano 100

Yukiteru Amano

Group A
47
Nanami Aoyama 29

Nanami Aoyama

Round 1
30 vote difference
Nanami Aoyama 29

Nanami Aoyama

Round 1
Lost by 30 votes
Makoto Tachibana 101

Makoto Tachibana

Group A
35
Ushio Okazaki 28

Ushio Okazaki

Round 1
37 vote difference
Ushio Okazaki 28

Ushio Okazaki

Round 1
Lost by 37 votes
Touko Yadomi 102

Touko Yadomi

Group B
27
Akio Furukawa 27

Akio Furukawa

Round 1
27 vote difference
Akio Furukawa 27

Akio Furukawa

Round 1
Lost by 27 votes
Sousuke Yamazaki 103

Sousuke Yamazaki

Group B
11
Airi Katagiri 26

Airi Katagiri

Round 1
59 vote difference
Airi Katagiri 26

Airi Katagiri

Round 1
Lost by 59 votes
Yukari Sendou 104

Yukari Sendou

Group A
17
May 25

May

Round 1
97 vote difference
May 25

May

Round 1
Lost by 97 votes
Stella Barkiem 105

Stella Barkiem

Group A
42
Diane 24

Diane

Round 1
32 vote difference
Diane 24

Diane

Round 1
Lost by 32 votes
Yuri Egin 106

Yuri Egin

Group B
13
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Round 1
52 vote difference
Hiyori Iki 23

Hiyori Iki

Round 1
Lost by 52 votes
Nobuaki Kanazawa 107

Nobuaki Kanazawa

Group B
12
Hinata Miyake 22

Hinata Miyake

Round 1
51 vote difference
Hinata Miyake 22

Hinata Miyake

Round 1
Lost by 51 votes
Asuma Mutsumi 108

Asuma Mutsumi

Group A
22
Sanae Furukawa 21

Sanae Furukawa

Round 1
71 vote difference
Sanae Furukawa 21

Sanae Furukawa

Round 1
Lost by 71 votes
Izumi Akazawa 109

Izumi Akazawa

Group A
56
Jean Kirstein 20

Jean Kirstein

Round 1
21 vote difference
Jean Kirstein 20

Jean Kirstein

Round 1
Lost by 21 votes
Atsumu "Yukiatsu" Matsuyuki 110

Atsumu "Yukiatsu" Matsuyuki

Group B
10
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Round 1
63 vote difference
Misaka Mikoto 19

Misaka Mikoto

Round 1
Lost by 63 votes
Tsukune Aono 111

Tsukune Aono

Group B
12
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Round 1
56 vote difference
Iroha Isshiki 18

Iroha Isshiki

Round 1
Lost by 56 votes
Kouichi Sakakibara 112

Kouichi Sakakibara

Group A
21
Sasha Blouse 17

Sasha Blouse

Round 1
103 vote difference
Sasha Blouse 17

Sasha Blouse

Round 1
Lost by 103 votes
Nanami Momozono 113

Nanami Momozono

Group A
45
Zorome 16

Zorome

Round 1
39 vote difference
Zorome 16

Zorome

Round 1
Lost by 39 votes
Tooru Honda 114

Tooru Honda

Group B
21
Satoshi Isshiki 15

Satoshi Isshiki

Round 1
40 vote difference
Satoshi Isshiki 15

Satoshi Isshiki

Round 1
Lost by 40 votes
Imari Nagakura 115

Imari Nagakura

Group B
30
Ymir 14

Ymir

Round 1
26 vote difference
Ymir 14

Ymir

Round 1
Lost by 26 votes
Tooru Kokonoe 116

Tooru Kokonoe

Group A
24
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 1
97 vote difference
Yui Hirasawa 13

Yui Hirasawa

Round 1
Lost by 97 votes
Zenji Banba 117

Zenji Banba

Group A
36
Eren Jeager 12

Eren Jeager

Round 1
60 vote difference
Eren Jeager 12

Eren Jeager

Round 1
Lost by 60 votes
Haruko Kamio 118

Haruko Kamio

Group B
12
Ritsu Tainaka 11

Ritsu Tainaka

Round 1
65 vote difference
Ritsu Tainaka 11

Ritsu Tainaka

Round 1
Lost by 65 votes
Gauche Aldai 119

Gauche Aldai

Group B
9
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 1
71 vote difference
Atsuko "Akko" Kagari 10

Atsuko "Akko" Kagari

Round 1
Lost by 71 votes
Chocho Akimichi 120

Chocho Akimichi

Group A
11
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Round 1
135 vote difference
Taiga Aisaka 9

Taiga Aisaka

Round 1
Lost by 135 votes
Tadashi Karino 121

Tadashi Karino

Group A
16
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 1
112 vote difference
Haruhi Suzumiya 8

Haruhi Suzumiya

Round 1
Lost by 112 votes
Chomesuke 122

Chomesuke

Group B
23
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Round 1
51 vote difference
Felix Argyle 7

Felix Argyle

Round 1
Lost by 51 votes
Nanako Usami 123

Nanako Usami

Group B
19
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 1
66 vote difference
Kurisu Makise 6

Kurisu Makise

Round 1
Lost by 66 votes
Naoya Teshigawara 124

Naoya Teshigawara

Group A
13
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 1
111 vote difference
Suzuha Amane 5

Suzuha Amane

Round 1
Lost by 111 votes
Utakata 125

Utakata

Group A
34
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Round 1
75 vote difference
Mako Mankanshoku 4

Mako Mankanshoku

Round 1
Lost by 75 votes
Futaba Odagiri 126

Futaba Odagiri

Group B
17
Brock 3

Brock

Round 1
70 vote difference
Brock 3

Brock

Round 1
Lost by 70 votes
Balsa Yonsa 127

Balsa Yonsa

Group B
10
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 1
99 vote difference
Ochako Uraraka 2

Ochako Uraraka

Round 1
Lost by 99 votes
Minagi Tohno 128

Minagi Tohno

Group A
12
Megumin 1

Megumin

Round 1
163 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 1
Lost by 163 votes