Best character of Fall 2020

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Megumi Fushiguro 1

Megumi Fushiguro

Group A
20
Zenitsu Agatsuma 128

Zenitsu Agatsuma

Round 1
8 vote difference
Zenitsu Agatsuma 128

Zenitsu Agatsuma

Round 1
Lost by 8 votes
Nanao Nakajima 2

Nanao Nakajima

Group E
11
Kaname Arisugawa 127

Kaname Arisugawa

Round 1
13 vote difference
Kaname Arisugawa 127

Kaname Arisugawa

Round 1
Lost by 13 votes
Shinwoo Han 3

Shinwoo Han

Group G
6
Tsukasa Yuzaki 126

Tsukasa Yuzaki

Round 1
21 vote difference
Tsukasa Yuzaki 126

Tsukasa Yuzaki

Round 1
Lost by 21 votes
Moguo Iijima 4

Moguo Iijima

Group C
9
Nasa Yuzaki 125

Nasa Yuzaki

Round 1
36 vote difference
Nasa Yuzaki 125

Nasa Yuzaki

Round 1
Lost by 36 votes
Fuko Sorano 5

Fuko Sorano

Group D
6
Charlotte 124

Charlotte

Round 1
16 vote difference
Charlotte 124

Charlotte

Round 1
Lost by 16 votes
Seiya Kori 6

Seiya Kori

Group H
12
Aurora 123

Aurora

Round 1
7 vote difference
Aurora 123

Aurora

Round 1
Lost by 7 votes
Aliceliese Lou Nebulis IX 7

Aliceliese Lou Nebulis IX

Group F
9
Chitose Kaginoji 122

Chitose Kaginoji

Round 1
9 vote difference
Chitose Kaginoji 122

Chitose Kaginoji

Round 1
Lost by 9 votes
Iska 8

Iska

Group B
10
Bell Cranel 121

Bell Cranel

Round 1
4 vote difference
Bell Cranel 121

Bell Cranel

Round 1
Lost by 4 votes
Sakura Adachi 9

Sakura Adachi

Group B
42
Liliruca Arde 120

Liliruca Arde

Round 1
11 vote difference
Ryuunosuke Tanaka 73

Ryuunosuke Tanaka

Round 2
Lost by 15 votes
Taeko Nagafuji 10

Taeko Nagafuji

Group F
10
Ais Wallenstein 119

Ais Wallenstein

Round 1
12 vote difference
Ais Wallenstein 119

Ais Wallenstein

Round 1
Lost by 12 votes
Hougetsu Shimamura 11

Hougetsu Shimamura

Group H
14
Hestia 118

Hestia

Round 1
14 vote difference
Hestia 118

Hestia

Round 1
Lost by 14 votes
Akira Hino 12

Akira Hino

Group D
29
Welf Crozzo 117

Welf Crozzo

Round 1
1 vote difference
Kenma Kozume 76

Kenma Kozume

Round 2
Lost by 3 votes
Yashiro Chikama 13

Yashiro Chikama

Group C
15
Wiene 116

Wiene

Round 1
19 vote difference
Wiene 116

Wiene

Round 1
Lost by 19 votes
Jin Tachibana 14

Jin Tachibana

Group G
41
Tadashi Yamaguchi 78

Tadashi Yamaguchi

Round 2
13 vote difference
Tadashi Yamaguchi 78

Tadashi Yamaguchi

Round 2
Lost by 13 votes
Kyoya Onodera 15

Kyoya Onodera

Group E
62
Shinsuke Kita 79

Shinsuke Kita

Round 2
3 vote difference
Nana Hiiragi 16

Nana Hiiragi

Group A
50
Asahi Azumane 113

Asahi Azumane

Round 1
8 vote difference
Koushi Sugawara 80

Koushi Sugawara

Round 2
Lost by 8 votes
Hitoka Yachi 17

Hitoka Yachi

Group A
36
Angelina Kudou Shields 112

Angelina Kudou Shields

Round 1
0 vote difference
Koutarou Bokuto 81

Koutarou Bokuto

Round 2
Lost by 8 votes
Michiru Inukai 18

Michiru Inukai

Group E
45
Honoka Mitsui 111

Honoka Mitsui

Round 1
10 vote difference
Shouyou Hinata 82

Shouyou Hinata

Round 2
Lost by 27 votes
Rika Furude 19

Rika Furude

Group G
15
Mayumi Saegusa 110

Mayumi Saegusa

Round 1
1 vote difference
Mayumi Saegusa 110

Mayumi Saegusa

Round 1
Lost by 1 votes
Keiichi Maebara 20

Keiichi Maebara

Group C
37
Tatsuya Shiba 109

Tatsuya Shiba

Round 1
0 vote difference
Sukuna 84

Sukuna

Round 2
Lost by 33 votes
Shion Sonozaki 21

Shion Sonozaki

Group D
24
Mizuki Shibata 108

Mizuki Shibata

Round 1
9 vote difference
Maki Zenin 85

Maki Zenin

Round 2
Lost by 22 votes
Mion Sonozaki 22

Mion Sonozaki

Group H
25
Shizuku Kitayama 107

Shizuku Kitayama

Round 1
11 vote difference
Rena Ryuuguu 23

Rena Ryuuguu

Group F
20
Miyuki Shiba 106

Miyuki Shiba

Round 1
2 vote difference
Kyoujurou Rengoku 42

Kyoujurou Rengoku

Round 2
Lost by 37 votes
Satoko Houjou 24

Satoko Houjou

Group B
22
Erika Chiba 105

Erika Chiba

Round 1
2 vote difference
Toge Inumaki 88

Toge Inumaki

Round 2
Lost by 48 votes
Hina Satou 25

Hina Satou

Group B
6
Elaina 104

Elaina

Round 1
18 vote difference
Elaina 104

Elaina

Round 1
Lost by 18 votes
Sora Narukami 26

Sora Narukami

Group F
15
Fran 103

Fran

Round 1
4 vote difference
Fran 103

Fran

Round 1
Lost by 4 votes
Youta Narukami 27

Youta Narukami

Group H
19
Sheila 102

Sheila

Round 1
6 vote difference
Kyouko Izanami 28

Kyouko Izanami

Group D
10
Saya 101

Saya

Round 1
12 vote difference
Saya 101

Saya

Round 1
Lost by 12 votes
Ashura Kokuhou 29

Ashura Kokuhou

Group C
17
Chinpira 100

Chinpira

Round 1
10 vote difference
Chinpira 100

Chinpira

Round 1
Lost by 10 votes
Isha 30

Isha

Group G
8
Satsujinki 99

Satsujinki

Round 1
12 vote difference
Satsujinki 99

Satsujinki

Round 1
Lost by 12 votes
Cadis Etrama di Raizel 31

Cadis Etrama di Raizel

Group E
37
Leonhart Saijou 98

Leonhart Saijou

Round 1
6 vote difference
Tetsurou Kuroo 95

Tetsurou Kuroo

Round 2
Lost by 27 votes
Frankenstein 32

Frankenstein

Group A
11
Kenkaya 97

Kenkaya

Round 1
10 vote difference
Kenkaya 97

Kenkaya

Round 1
Lost by 10 votes
Hakobiya 33

Hakobiya

Group A
52
Rintarou Suna 96

Rintarou Suna

Round 1
12 vote difference
Reinhart Jamil 34

Reinhart Jamil

Group E
5
Tetsurou Kuroo 95

Tetsurou Kuroo

Round 1
21 vote difference
Tetsurou Kuroo 95

Tetsurou Kuroo

Round 1
Lost by 21 votes
Yuna 35

Yuna

Group G
6
Yuuji Itadori 94

Yuuji Itadori

Round 1
27 vote difference
Yuuji Itadori 94

Yuuji Itadori

Round 1
Lost by 27 votes
Inosuke Hashibira 36

Inosuke Hashibira

Group C
76
Nobara Kugisaki 93

Nobara Kugisaki

Round 1
5 vote difference
Shia Fochrosé 37

Shia Fochrosé

Group D
21
Mai Zenin 92

Mai Zenin

Round 1
0 vote difference
Saya 101

Saya

Round 2
Lost by 8 votes
Nezuko Kamado 38

Nezuko Kamado

Group H
43
Jogo 91

Jogo

Round 1
35 vote difference
Fina 39

Fina

Group F
7
Kento Nanami 90

Kento Nanami

Round 1
16 vote difference
Kento Nanami 90

Kento Nanami

Round 1
Lost by 16 votes
Tanjirou Kamado 40

Tanjirou Kamado

Group B
73
Mahito 89

Mahito

Round 1
13 vote difference
Noir Fochrosé 41

Noir Fochrosé

Group B
5
Toge Inumaki 88

Toge Inumaki

Round 1
16 vote difference
Toge Inumaki 88

Toge Inumaki

Round 1
Lost by 16 votes
Kyoujurou Rengoku 42

Kyoujurou Rengoku

Group F
65
Panda 87

Panda

Round 1
13 vote difference
Kasumi Miwa 43

Kasumi Miwa

Group H
15
Aoi Toudou 86

Aoi Toudou

Round 1
13 vote difference
Aoi Toudou 86

Aoi Toudou

Round 1
Lost by 13 votes
Hanami 44

Hanami

Group D
5
Maki Zenin 85

Maki Zenin

Round 1
13 vote difference
Maki Zenin 85

Maki Zenin

Round 1
Lost by 13 votes
Suguru Getou 45

Suguru Getou

Group C
9
Sukuna 84

Sukuna

Round 1
37 vote difference
Sukuna 84

Sukuna

Round 1
Lost by 37 votes
Eliaria Jamil 46

Eliaria Jamil

Group G
6
Junpei Yoshino 83

Junpei Yoshino

Round 1
25 vote difference
Junpei Yoshino 83

Junpei Yoshino

Round 1
Lost by 25 votes
Ryouma Takebayashi 47

Ryouma Takebayashi

Group E
5
Shouyou Hinata 82

Shouyou Hinata

Round 1
23 vote difference
Shouyou Hinata 82

Shouyou Hinata

Round 1
Lost by 23 votes
Hudson 48

Hudson

Group A
9
Koutarou Bokuto 81

Koutarou Bokuto

Round 1
12 vote difference
Koutarou Bokuto 81

Koutarou Bokuto

Round 1
Lost by 12 votes
Regis K. Landegre 49

Regis K. Landegre

Group A
10
Koushi Sugawara 80

Koushi Sugawara

Round 1
8 vote difference
Koushi Sugawara 80

Koushi Sugawara

Round 1
Lost by 8 votes
Louis James Moriarty 50

Louis James Moriarty

Group E
7
Shinsuke Kita 79

Shinsuke Kita

Round 1
15 vote difference
Shinsuke Kita 79

Shinsuke Kita

Round 1
Lost by 15 votes
Albert James Moriarty 51

Albert James Moriarty

Group G
12
Tadashi Yamaguchi 78

Tadashi Yamaguchi

Round 1
10 vote difference
Tadashi Yamaguchi 78

Tadashi Yamaguchi

Round 1
Lost by 10 votes
Sherlock Holmes 52

Sherlock Holmes

Group C
19
Kiyoko Shimizu 77

Kiyoko Shimizu

Round 1
12 vote difference
Kiyoko Shimizu 77

Kiyoko Shimizu

Round 1
Lost by 12 votes
John H. Watson 53

John H. Watson

Group D
5
Kenma Kozume 76

Kenma Kozume

Round 1
18 vote difference
Kenma Kozume 76

Kenma Kozume

Round 1
Lost by 18 votes
William James Moriarty 54

William James Moriarty

Group H
16
Daichi Sawamura 75

Daichi Sawamura

Round 1
1 vote difference
Daichi Sawamura 75

Daichi Sawamura

Round 1
Lost by 1 votes
Yuusuke Yotsuya 55

Yuusuke Yotsuya

Group F
9
Atsumu Miya 74

Atsumu Miya

Round 1
11 vote difference
Atsumu Miya 74

Atsumu Miya

Round 1
Lost by 11 votes
Kusue Hakozaki 56

Kusue Hakozaki

Group B
8
Ryuunosuke Tanaka 73

Ryuunosuke Tanaka

Round 1
14 vote difference
Ryuunosuke Tanaka 73

Ryuunosuke Tanaka

Round 1
Lost by 14 votes
Yuka Tokitate 57

Yuka Tokitate

Group B
7
Osamu Miya 72

Osamu Miya

Round 1
12 vote difference
Osamu Miya 72

Osamu Miya

Round 1
Lost by 12 votes
Iu Shindou 58

Iu Shindou

Group F
9
Kei Tsukishima 71

Kei Tsukishima

Round 1
13 vote difference
Kei Tsukishima 71

Kei Tsukishima

Round 1
Lost by 13 votes
Aurora Suya Rhys Kaymin 59

Aurora Suya Rhys Kaymin

Group H
18
Keiji Akaashi 70

Keiji Akaashi

Round 1
5 vote difference
Keiji Akaashi 70

Keiji Akaashi

Round 1
Lost by 5 votes
Akuma Shuudoushi 60

Akuma Shuudoushi

Group D
13
Aran Ojiro 69

Aran Ojiro

Round 1
4 vote difference
Aran Ojiro 69

Aran Ojiro

Round 1
Lost by 4 votes
Yuusha Akatsuki 61

Yuusha Akatsuki

Group C
8
Tooru Oikawa 68

Tooru Oikawa

Round 1
31 vote difference
Tooru Oikawa 68

Tooru Oikawa

Round 1
Lost by 31 votes
Maou Tasogare 62

Maou Tasogare

Group G
10
Yuu Nishinoya 67

Yuu Nishinoya

Round 1
13 vote difference
Yuu Nishinoya 67

Yuu Nishinoya

Round 1
Lost by 13 votes
Ippanjin 63

Ippanjin

Group E
15
Tobio Kageyama 66

Tobio Kageyama

Round 1
6 vote difference
Tobio Kageyama 66

Tobio Kageyama

Round 1
Lost by 6 votes
Hacker 64

Hacker

Group A
9
Satoru Gojou 65

Satoru Gojou

Round 1
21 vote difference
Satoru Gojou 65

Satoru Gojou

Round 1
Lost by 21 votes
Satoru Gojou 65

Satoru Gojou

Group A
67
Zenitsu Agatsuma 128

Zenitsu Agatsuma

Round 2
18 vote difference
Tobio Kageyama 66

Tobio Kageyama

Group E
67
Ippanjin 63

Ippanjin

Round 1
6 vote difference
Yuu Nishinoya 67

Yuu Nishinoya

Group G
48
Tsukasa Yuzaki 126

Tsukasa Yuzaki

Round 2
4 vote difference
Tsukasa Yuzaki 126

Tsukasa Yuzaki

Round 2
Lost by 4 votes
Tooru Oikawa 68

Tooru Oikawa

Group C
68
Nasa Yuzaki 125

Nasa Yuzaki

Round 2
6 vote difference
Nasa Yuzaki 125

Nasa Yuzaki

Round 2
Lost by 6 votes
Aran Ojiro 69

Aran Ojiro

Group D
24
Akuma Shuudoushi 60

Akuma Shuudoushi

Round 1
4 vote difference
Charlotte 124

Charlotte

Round 2
Lost by 11 votes
Keiji Akaashi 70

Keiji Akaashi

Group H
23
Aurora Suya Rhys Kaymin 59

Aurora Suya Rhys Kaymin

Round 1
5 vote difference
Kei Tsukishima 71

Kei Tsukishima

Group F
42
Chitose Kaginoji 122

Chitose Kaginoji

Round 2
0 vote difference
Osamu Miya 72

Osamu Miya

Group B
54
Bell Cranel 121

Bell Cranel

Round 2
7 vote difference
Ryuunosuke Tanaka 73

Ryuunosuke Tanaka

Group B
60
Kusue Hakozaki 56

Kusue Hakozaki

Round 1
14 vote difference
Atsumu Miya 74

Atsumu Miya

Group F
38
Ais Wallenstein 119

Ais Wallenstein

Round 2
3 vote difference
Ais Wallenstein 119

Ais Wallenstein

Round 2
Lost by 3 votes
Daichi Sawamura 75

Daichi Sawamura

Group H
17
William James Moriarty 54

William James Moriarty

Round 1
1 vote difference
Kenma Kozume 76

Kenma Kozume

Group D
39
Akira Hino 12

Akira Hino

Round 2
3 vote difference
Kiyoko Shimizu 77

Kiyoko Shimizu

Group C
68
Sherlock Holmes 52

Sherlock Holmes

Round 1
12 vote difference
Tadashi Yamaguchi 78

Tadashi Yamaguchi

Group G
53
Albert James Moriarty 51

Albert James Moriarty

Round 1
10 vote difference
Shinsuke Kita 79

Shinsuke Kita

Group E
59
Kyoya Onodera 15

Kyoya Onodera

Round 2
3 vote difference
Kyoya Onodera 15

Kyoya Onodera

Round 2
Lost by 3 votes
Koushi Sugawara 80

Koushi Sugawara

Group A
52
Regis K. Landegre 49

Regis K. Landegre

Round 1
8 vote difference
Koutarou Bokuto 81

Koutarou Bokuto

Group A
49
Hitoka Yachi 17

Hitoka Yachi

Round 2
8 vote difference
Shouyou Hinata 82

Shouyou Hinata

Group E
81
Ryouma Takebayashi 47

Ryouma Takebayashi

Round 1
23 vote difference
Junpei Yoshino 83

Junpei Yoshino

Group G
64
Mayumi Saegusa 110

Mayumi Saegusa

Round 2
15 vote difference
Sukuna 84

Sukuna

Group C
92
Keiichi Maebara 20

Keiichi Maebara

Round 2
33 vote difference
Maki Zenin 85

Maki Zenin

Group D
47
Hanami 44

Hanami

Round 1
13 vote difference
Aoi Toudou 86

Aoi Toudou

Group H
28
Kasumi Miwa 43

Kasumi Miwa

Round 1
13 vote difference
Panda 87

Panda

Group F
12
Kyoujurou Rengoku 42

Kyoujurou Rengoku

Round 1
13 vote difference
Kyoujurou Rengoku 42

Kyoujurou Rengoku

Round 1
Lost by 13 votes
Toge Inumaki 88

Toge Inumaki

Group B
78
Noir Fochrosé 41

Noir Fochrosé

Round 1
16 vote difference
Mahito 89

Mahito

Group B
10
Tanjirou Kamado 40

Tanjirou Kamado

Round 1
13 vote difference
Tanjirou Kamado 40

Tanjirou Kamado

Round 1
Lost by 13 votes
Kento Nanami 90

Kento Nanami

Group F
57
Fina 39

Fina

Round 1
16 vote difference
Jogo 91

Jogo

Group H
8
Nezuko Kamado 38

Nezuko Kamado

Round 1
35 vote difference
Nezuko Kamado 38

Nezuko Kamado

Round 1
Lost by 35 votes
Mai Zenin 92

Mai Zenin

Group D
13
Shia Fochrosé 37

Shia Fochrosé

Round 1
0 vote difference
Nobara Kugisaki 93

Nobara Kugisaki

Group C
27
Inosuke Hashibira 36

Inosuke Hashibira

Round 1
5 vote difference
Inosuke Hashibira 36

Inosuke Hashibira

Round 1
Lost by 5 votes
Yuuji Itadori 94

Yuuji Itadori

Group G
79
Yuna 35

Yuna

Round 1
27 vote difference
Tetsurou Kuroo 95

Tetsurou Kuroo

Group E
75
Reinhart Jamil 34

Reinhart Jamil

Round 1
21 vote difference
Rintarou Suna 96

Rintarou Suna

Group A
12
Hakobiya 33

Hakobiya

Round 1
12 vote difference
Hakobiya 33

Hakobiya

Round 1
Lost by 12 votes
Kenkaya 97

Kenkaya

Group A
30
Frankenstein 32

Frankenstein

Round 1
10 vote difference
Hakobiya 33

Hakobiya

Round 2
Lost by 19 votes
Leonhart Saijou 98

Leonhart Saijou

Group E
9
Cadis Etrama di Raizel 31

Cadis Etrama di Raizel

Round 1
6 vote difference
Cadis Etrama di Raizel 31

Cadis Etrama di Raizel

Round 1
Lost by 6 votes
Satsujinki 99

Satsujinki

Group G
27
Isha 30

Isha

Round 1
12 vote difference
Yuuji Itadori 94

Yuuji Itadori

Round 2
Lost by 39 votes
Chinpira 100

Chinpira

Group C
43
Ashura Kokuhou 29

Ashura Kokuhou

Round 1
10 vote difference
Inosuke Hashibira 36

Inosuke Hashibira

Round 2
Lost by 28 votes
Saya 101

Saya

Group D
38
Shia Fochrosé 37

Shia Fochrosé

Round 2
8 vote difference
Sheila 102

Sheila

Group H
13
Youta Narukami 27

Youta Narukami

Round 1
6 vote difference
Youta Narukami 27

Youta Narukami

Round 1
Lost by 6 votes
Fran 103

Fran

Group F
29
Sora Narukami 26

Sora Narukami

Round 1
4 vote difference
Kento Nanami 90

Kento Nanami

Round 2
Lost by 24 votes
Elaina 104

Elaina

Group B
44
Hina Satou 25

Hina Satou

Round 1
18 vote difference
Tanjirou Kamado 40

Tanjirou Kamado

Round 2
Lost by 30 votes
Erika Chiba 105

Erika Chiba

Group B
11
Satoko Houjou 24

Satoko Houjou

Round 1
2 vote difference
Satoko Houjou 24

Satoko Houjou

Round 1
Lost by 2 votes
Miyuki Shiba 106

Miyuki Shiba

Group F
15
Rena Ryuuguu 23

Rena Ryuuguu

Round 1
2 vote difference
Rena Ryuuguu 23

Rena Ryuuguu

Round 1
Lost by 2 votes
Shizuku Kitayama 107

Shizuku Kitayama

Group H
14
Mion Sonozaki 22

Mion Sonozaki

Round 1
11 vote difference
Mion Sonozaki 22

Mion Sonozaki

Round 1
Lost by 11 votes
Mizuki Shibata 108

Mizuki Shibata

Group D
8
Shion Sonozaki 21

Shion Sonozaki

Round 1
9 vote difference
Shion Sonozaki 21

Shion Sonozaki

Round 1
Lost by 9 votes
Tatsuya Shiba 109

Tatsuya Shiba

Group C
24
Keiichi Maebara 20

Keiichi Maebara

Round 1
0 vote difference
Mayumi Saegusa 110

Mayumi Saegusa

Group G
34
Rika Furude 19

Rika Furude

Round 1
1 vote difference
Junpei Yoshino 83

Junpei Yoshino

Round 2
Lost by 15 votes
Honoka Mitsui 111

Honoka Mitsui

Group E
9
Michiru Inukai 18

Michiru Inukai

Round 1
10 vote difference
Michiru Inukai 18

Michiru Inukai

Round 1
Lost by 10 votes
Angelina Kudou Shields 112

Angelina Kudou Shields

Group A
16
Hitoka Yachi 17

Hitoka Yachi

Round 1
0 vote difference
Asahi Azumane 113

Asahi Azumane

Group A
16
Nana Hiiragi 16

Nana Hiiragi

Round 1
8 vote difference
Nana Hiiragi 16

Nana Hiiragi

Round 1
Lost by 8 votes
Mikihiko Yoshida 114

Mikihiko Yoshida

Group E
5
Kyoya Onodera 15

Kyoya Onodera

Round 1
17 vote difference
Kyoya Onodera 15

Kyoya Onodera

Round 1
Lost by 17 votes
Katsuto Juumonji 115

Katsuto Juumonji

Group G
9
Jin Tachibana 14

Jin Tachibana

Round 1
14 vote difference
Jin Tachibana 14

Jin Tachibana

Round 1
Lost by 14 votes
Wiene 116

Wiene

Group C
56
Kiyoko Shimizu 77

Kiyoko Shimizu

Round 2
15 vote difference
Kiyoko Shimizu 77

Kiyoko Shimizu

Round 2
Lost by 15 votes
Welf Crozzo 117

Welf Crozzo

Group D
15
Akira Hino 12

Akira Hino

Round 1
1 vote difference
Akira Hino 12

Akira Hino

Round 1
Lost by 1 votes
Hestia 118

Hestia

Group H
28
Hougetsu Shimamura 11

Hougetsu Shimamura

Round 1
14 vote difference
Ais Wallenstein 119

Ais Wallenstein

Group F
43
Atsumu Miya 74

Atsumu Miya

Round 2
3 vote difference
Liliruca Arde 120

Liliruca Arde

Group B
8
Sakura Adachi 9

Sakura Adachi

Round 1
11 vote difference
Sakura Adachi 9

Sakura Adachi

Round 1
Lost by 11 votes
Bell Cranel 121

Bell Cranel

Group B
42
Iska 8

Iska

Round 1
4 vote difference
Osamu Miya 72

Osamu Miya

Round 2
Lost by 7 votes
Chitose Kaginoji 122

Chitose Kaginoji

Group F
38
Kei Tsukishima 71

Kei Tsukishima

Round 2
0 vote difference
Aurora 123

Aurora

Group H
19
Seiya Kori 6

Seiya Kori

Round 1
7 vote difference
Charlotte 124

Charlotte

Group D
40
Aran Ojiro 69

Aran Ojiro

Round 2
11 vote difference
Nasa Yuzaki 125

Nasa Yuzaki

Group C
80
Tooru Oikawa 68

Tooru Oikawa

Round 2
6 vote difference
Tsukasa Yuzaki 126

Tsukasa Yuzaki

Group G
56
Yuu Nishinoya 67

Yuu Nishinoya

Round 2
4 vote difference
Kaname Arisugawa 127

Kaname Arisugawa

Group E
61
Tobio Kageyama 66

Tobio Kageyama

Round 2
9 vote difference
Tobio Kageyama 66

Tobio Kageyama

Round 2
Lost by 9 votes
Zenitsu Agatsuma 128

Zenitsu Agatsuma

Group A
47
Megumi Fushiguro 1

Megumi Fushiguro

Round 1
8 vote difference
Satoru Gojou 65

Satoru Gojou

Round 2
Lost by 18 votes