Best Light Novel Female Characters

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Itsuwa 0

Itsuwa

Group A
0 N/A
Lessar 0

Lessar

Group A
0 N/A
Orsola Aquinas 0

Orsola Aquinas

Group A
0 N/A
Seiri Fukiyose 0

Seiri Fukiyose

Group A
0 N/A
Otohime Tatsugami 0

Otohime Tatsugami

Group A
0 N/A
Kaori Kanzaki 0

Kaori Kanzaki

Group A
0 N/A
Hyouka Kazakiri 0

Hyouka Kazakiri

Group A
0 N/A
Oriana Thomson 0

Oriana Thomson

Group A
0 N/A
Dokuro Mitsukai 0

Dokuro Mitsukai

Group A
0 N/A
Allison Whittington 0

Allison Whittington

Group A
0 N/A
Kino 0

Kino

Group A
0 N/A
Shana 0

Shana

Group A
0 N/A
Rika Akiba 0

Rika Akiba

Group A
0 N/A
Yomiko Readman 0

Yomiko Readman

Group A
0 N/A
Victorique de Blois 0

Victorique de Blois

Group A
0 N/A
Tazusa Sakurano 0

Tazusa Sakurano

Group A
0 N/A
Louise Françoise Le Blanc de La Vallière 0

Louise Françoise Le Blanc de La Vallière

Group A
0 N/A
Mother Araragi 0

Mother Araragi

Group A
0 N/A
Araragi Karen 0

Araragi Karen

Group A
0 N/A
Tohko Amano 0

Tohko Amano

Group A
0 N/A
Nanase Kotobuki 0

Nanase Kotobuki

Group A
0 N/A
Teletha Testarossa 0

Teletha Testarossa

Group A
0 N/A
Hideyoshi Kinoshita 0

Hideyoshi Kinoshita

Group A
0 N/A
Agnese Sanctis 0

Agnese Sanctis

Group A
0 N/A
Floris 0

Floris

Group A
0 N/A
Shutaura Sequenzia 0

Shutaura Sequenzia

Group A
0 N/A
Sasha Kreuzhev 0

Sasha Kreuzhev

Group A
0 N/A
Febri 0

Febri

Group A
0 N/A
Arisa Meigo 0

Arisa Meigo

Group A
0 N/A
Leivinia Birdway 0

Leivinia Birdway

Group A
0 N/A
Misuzu Misaka 0

Misuzu Misaka

Group A
0 N/A
Othinus 0

Othinus

Group A
0 N/A
Saten Ruiko 0

Saten Ruiko

Group A
0 N/A
Sakurajima Mai 1

Sakurajima Mai

Group A
108
Tsubasa Hanekawa 64

Tsubasa Hanekawa

Round 2
16 vote difference
Megumin 2

Megumin

Group C
47
Katou Megumi 127

Katou Megumi

Round 1
34 vote difference
Lalatina "Darkness" Dustiness Ford 3

Lalatina "Darkness" Dustiness Ford

Group D
33
Selka Zuberg 126

Selka Zuberg

Round 1
28 vote difference
Wiz 4

Wiz

Group B
64
Taiga Aisaka 68

Taiga Aisaka

Round 2
11 vote difference
Taiga Aisaka 68

Taiga Aisaka

Round 2
Lost by 11 votes
Yunyun 5

Yunyun

Group B
86
Mikoto Misaka 69

Mikoto Misaka

Round 2
16 vote difference
Eris 6

Eris

Group D
27
Tohka Yatogami 123

Tohka Yatogami

Round 1
17 vote difference
Emilia 7

Emilia

Group C
44
Kuroko Shirai 122

Kuroko Shirai

Round 1
27 vote difference
Kaede Azusagawa 8

Kaede Azusagawa

Group A
88
Kaname "Kana" Chidori 57

Kaname "Kana" Chidori

Round 2
24 vote difference
Stephanie Dola 9

Stephanie Dola

Group A
68
Sophia Ascart 73

Sophia Ascart

Round 2
8 vote difference
Yuuki Asuna 10

Yuuki Asuna

Group C
27
Rouka Numachi 119

Rouka Numachi

Round 1
1 vote difference
Rio Futaba 11

Rio Futaba

Group D
29
CZ2128 "Shizu" Delta 118

CZ2128 "Shizu" Delta

Round 1
24 vote difference
Yuuki Konno 12

Yuuki Konno

Group B
57
Yozuru Kagenui 117

Yozuru Kagenui

Round 1
10 vote difference
Ram 13

Ram

Group B
81
Oshino Ougi 77

Oshino Ougi

Round 2
24 vote difference
Albedo 14

Albedo

Group D
16
Kirino Kousaka 115

Kirino Kousaka

Round 1
4 vote difference
Rem 15

Rem

Group C
56
Sekhmet 114

Sekhmet

Round 1
54 vote difference
Tomoe Koga 16

Tomoe Koga

Group A
84
Shalltear Bloodfallen 80

Shalltear Bloodfallen

Round 2
14 vote difference
Komekko 17

Komekko

Group A
80
Violet Evergarden 81

Violet Evergarden

Round 2
13 vote difference
Violet Evergarden 81

Violet Evergarden

Round 2
Lost by 13 votes
Oshino Shinobu 18

Oshino Shinobu

Group C
38
Maria Campbell 111

Maria Campbell

Round 1
25 vote difference
Hitagi Senjougahara 19

Hitagi Senjougahara

Group D
25
Pandora 110

Pandora

Round 1
18 vote difference
Echidna 20

Echidna

Group B
79
Suzuno Kamazuki 84

Suzuno Kamazuki

Round 2
23 vote difference
Aqua 21

Aqua

Group B
96
Yuki Nagato 108

Yuki Nagato

Round 1
33 vote difference
Shouko Makinohara 22

Shouko Makinohara

Group D
22
Raphtalia 107

Raphtalia

Round 1
6 vote difference
Yuigahama Yui 23

Yuigahama Yui

Group C
49
Natsumi 106

Natsumi

Round 1
45 vote difference
Felt 24

Felt

Group A
63
Emi Yusa / Emilia Justina 41

Emi Yusa / Emilia Justina

Round 2
7 vote difference
Emi Yusa / Emilia Justina 41

Emi Yusa / Emilia Justina

Round 2
Lost by 7 votes
Jibril 25

Jibril

Group A
71
Hestia 104

Hestia

Round 1
11 vote difference
Araragi Tsukihi 26

Araragi Tsukihi

Group C
35
Re=L Rayford 103

Re=L Rayford

Round 1
24 vote difference
Ononoki Yotsugi 27

Ononoki Yotsugi

Group D
15
Ruri Gokou 102

Ruri Gokou

Round 1
3 vote difference
Shizuka Hiratsuka 28

Shizuka Hiratsuka

Group B
75
Oikura Sodachi 92

Oikura Sodachi

Round 2
17 vote difference
Isshiki Iroha 29

Isshiki Iroha

Group B
80
Shiro 36

Shiro

Round 2
10 vote difference
Holo 30

Holo

Group D
24
Hatsuse Izuna 99

Hatsuse Izuna

Round 1
15 vote difference
Mayoi Hachikuji 31

Mayoi Hachikuji

Group C
21
Komachi Hikigaya 98

Komachi Hikigaya

Round 1
15 vote difference
Komachi Hikigaya 98

Komachi Hikigaya

Round 1
Lost by 15 votes
Alice Zuberg 32

Alice Zuberg

Group A
54
Haruno Yukinoshita 96

Haruno Yukinoshita

Round 2
14 vote difference
Haruno Yukinoshita 96

Haruno Yukinoshita

Round 2
Lost by 14 votes
Iris Belzerg Stylish Sword 33

Iris Belzerg Stylish Sword

Group A
23
Haruno Yukinoshita 96

Haruno Yukinoshita

Round 1
20 vote difference
Haruno Yukinoshita 96

Haruno Yukinoshita

Round 1
Lost by 20 votes
Yukino Yukinoshita 34

Yukino Yukinoshita

Group C
41
Aiz "Sword Princess" Wallenstein 95

Aiz "Sword Princess" Wallenstein

Round 1
27 vote difference
Melty Q Melromarc 35

Melty Q Melromarc

Group D
17
Tiese Schtrinen 94

Tiese Schtrinen

Round 1
7 vote difference
Shiro 36

Shiro

Group B
51
Sengoku, Nadeko 93

Sengoku, Nadeko

Round 1
6 vote difference
Isshiki Iroha 29

Isshiki Iroha

Round 2
Lost by 10 votes
Rumia Tingel 37

Rumia Tingel

Group B
14
Oikura Sodachi 92

Oikura Sodachi

Round 1
12 vote difference
Oikura Sodachi 92

Oikura Sodachi

Round 1
Lost by 12 votes
Ryuu Lion 38

Ryuu Lion

Group D
11
Shino "Sinon" Asada 91

Shino "Sinon" Asada

Round 1
6 vote difference
Shino "Sinon" Asada 91

Shino "Sinon" Asada

Round 1
Lost by 6 votes
Mary Hunt 39

Mary Hunt

Group C
27
Clementine 90

Clementine

Round 1
14 vote difference
Anne Shelley 40

Anne Shelley

Group A
26
Entoma Vasilissa Zeta 89

Entoma Vasilissa Zeta

Round 1
3 vote difference
Entoma Vasilissa Zeta 89

Entoma Vasilissa Zeta

Round 1
Lost by 3 votes
Emi Yusa / Emilia Justina 41

Emi Yusa / Emilia Justina

Group A
69
Felt 24

Felt

Round 2
7 vote difference
Kasumigaoka Utaha 42

Kasumigaoka Utaha

Group C
25
Hina Ebina 87

Hina Ebina

Round 1
4 vote difference
Rika Suzuki 43

Rika Suzuki

Group D
16
Aizawa Azusa 86

Aizawa Azusa

Round 1
7 vote difference
Yoshino 44

Yoshino

Group B
29
Awaki Musujime 85

Awaki Musujime

Round 1
13 vote difference
Aqua 21

Aqua

Round 2
Lost by 44 votes
Mirellia Q. Melromarc 45

Mirellia Q. Melromarc

Group B
12
Suzuno Kamazuki 84

Suzuno Kamazuki

Round 1
21 vote difference
Suzuno Kamazuki 84

Suzuno Kamazuki

Round 1
Lost by 21 votes
Vladilena Mirizé 46

Vladilena Mirizé

Group D
8
Keika Kiyotaki 83

Keika Kiyotaki

Round 1
1 vote difference
Keika Kiyotaki 83

Keika Kiyotaki

Round 1
Lost by 1 votes
Origami Tobiichi 47

Origami Tobiichi

Group C
20
Airi Sakura 82

Airi Sakura

Round 1
2 vote difference
Tokisaki Kurumi 48

Tokisaki Kurumi

Group A
25
Violet Evergarden 81

Violet Evergarden

Round 1
18 vote difference
Violet Evergarden 81

Violet Evergarden

Round 1
Lost by 18 votes
Minerva 49

Minerva

Group A
16
Shalltear Bloodfallen 80

Shalltear Bloodfallen

Round 1
27 vote difference
Shalltear Bloodfallen 80

Shalltear Bloodfallen

Round 1
Lost by 27 votes
Satella 50

Satella

Group C
34
Komoe Tsukuyomi 79

Komoe Tsukuyomi

Round 1
20 vote difference
Daphne 51

Daphne

Group D
4
Catarina Claes 78

Catarina Claes

Round 1
21 vote difference
Catarina Claes 78

Catarina Claes

Round 1
Lost by 21 votes
Ai Yashajin 52

Ai Yashajin

Group B
10
Oshino Ougi 77

Oshino Ougi

Round 1
22 vote difference
Oshino Ougi 77

Oshino Ougi

Round 1
Lost by 22 votes
Ai Hinatsuru 53

Ai Hinatsuru

Group B
10
Filo 76

Filo

Round 1
26 vote difference
Filo 76

Filo

Round 1
Lost by 26 votes
Toyohama Nodoka 54

Toyohama Nodoka

Group D
26
Elaina 75

Elaina

Round 1
22 vote difference
Suzumiya Haruhi 55

Suzumiya Haruhi

Group C
39
Aisa Himegami 74

Aisa Himegami

Round 1
31 vote difference
Norah Arendt 56

Norah Arendt

Group A
14
Sophia Ascart 73

Sophia Ascart

Round 1
24 vote difference
Sophia Ascart 73

Sophia Ascart

Round 1
Lost by 24 votes
Kaname "Kana" Chidori 57

Kaname "Kana" Chidori

Group A
39
Tamaki Gokou 72

Tamaki Gokou

Round 1
17 vote difference
Kaede Azusagawa 8

Kaede Azusagawa

Round 2
Lost by 24 votes
Kanako "Kanakana" Kurusu 58

Kanako "Kanakana" Kurusu

Group C
20
Yuna 71

Yuna

Round 1
4 vote difference
Yuna 71

Yuna

Round 1
Lost by 4 votes
Himeko Inaba 59

Himeko Inaba

Group D
11
Kanbaru Suruga 70

Kanbaru Suruga

Round 1
9 vote difference
Kanbaru Suruga 70

Kanbaru Suruga

Round 1
Lost by 9 votes
Last Order 60

Last Order

Group B
6
Mikoto Misaka 69

Mikoto Misaka

Round 1
33 vote difference
Mikoto Misaka 69

Mikoto Misaka

Round 1
Lost by 33 votes
Izuko Gaen 61

Izuko Gaen

Group B
16
Taiga Aisaka 68

Taiga Aisaka

Round 1
27 vote difference
Taiga Aisaka 68

Taiga Aisaka

Round 1
Lost by 27 votes
MISAKA 10031 62

MISAKA 10031

Group D
21
Fanatio 67

Fanatio

Round 1
13 vote difference
Index Librorum Prohibitorum 63

Index Librorum Prohibitorum

Group C
24
Kuroyukihime 66

Kuroyukihime

Round 1
7 vote difference
Tsubasa Hanekawa 64

Tsubasa Hanekawa

Group A
62
Sakurajima Mai 1

Sakurajima Mai

Round 2
16 vote difference
Sakurajima Mai 1

Sakurajima Mai

Round 2
Lost by 16 votes
Misaki Shokuhou 65

Misaki Shokuhou

Group A
13
Tsubasa Hanekawa 64

Tsubasa Hanekawa

Round 1
33 vote difference
Tsubasa Hanekawa 64

Tsubasa Hanekawa

Round 1
Lost by 33 votes
Kuroyukihime 66

Kuroyukihime

Group C
17
Index Librorum Prohibitorum 63

Index Librorum Prohibitorum

Round 1
7 vote difference
Index Librorum Prohibitorum 63

Index Librorum Prohibitorum

Round 1
Lost by 7 votes
Fanatio 67

Fanatio

Group D
8
MISAKA 10031 62

MISAKA 10031

Round 1
13 vote difference
MISAKA 10031 62

MISAKA 10031

Round 1
Lost by 13 votes
Taiga Aisaka 68

Taiga Aisaka

Group B
76
Wiz 4

Wiz

Round 2
11 vote difference
Mikoto Misaka 69

Mikoto Misaka

Group B
56
Yunyun 5

Yunyun

Round 2
16 vote difference
Yunyun 5

Yunyun

Round 2
Lost by 16 votes
Kanbaru Suruga 70

Kanbaru Suruga

Group D
20
Himeko Inaba 59

Himeko Inaba

Round 1
9 vote difference
Yuna 71

Yuna

Group C
24
Kanako "Kanakana" Kurusu 58

Kanako "Kanakana" Kurusu

Round 1
4 vote difference
Tamaki Gokou 72

Tamaki Gokou

Group A
12
Kaname "Kana" Chidori 57

Kaname "Kana" Chidori

Round 1
17 vote difference
Kaname "Kana" Chidori 57

Kaname "Kana" Chidori

Round 1
Lost by 17 votes
Sophia Ascart 73

Sophia Ascart

Group A
53
Stephanie Dola 9

Stephanie Dola

Round 2
8 vote difference
Stephanie Dola 9

Stephanie Dola

Round 2
Lost by 8 votes
Aisa Himegami 74

Aisa Himegami

Group C
8
Suzumiya Haruhi 55

Suzumiya Haruhi

Round 1
31 vote difference
Suzumiya Haruhi 55

Suzumiya Haruhi

Round 1
Lost by 31 votes
Elaina 75

Elaina

Group D
4
Toyohama Nodoka 54

Toyohama Nodoka

Round 1
22 vote difference
Toyohama Nodoka 54

Toyohama Nodoka

Round 1
Lost by 22 votes
Filo 76

Filo

Group B
51
Yuuki Konno 12

Yuuki Konno

Round 2
11 vote difference
Yuuki Konno 12

Yuuki Konno

Round 2
Lost by 11 votes
Oshino Ougi 77

Oshino Ougi

Group B
45
Ai Yashajin 52

Ai Yashajin

Round 1
22 vote difference
Ram 13

Ram

Round 2
Lost by 24 votes
Catarina Claes 78

Catarina Claes

Group D
25
Daphne 51

Daphne

Round 1
21 vote difference
Komoe Tsukuyomi 79

Komoe Tsukuyomi

Group C
14
Satella 50

Satella

Round 1
20 vote difference
Satella 50

Satella

Round 1
Lost by 20 votes
Shalltear Bloodfallen 80

Shalltear Bloodfallen

Group A
59
Tomoe Koga 16

Tomoe Koga

Round 2
14 vote difference
Tomoe Koga 16

Tomoe Koga

Round 2
Lost by 14 votes
Violet Evergarden 81

Violet Evergarden

Group A
72
Komekko 17

Komekko

Round 2
13 vote difference
Airi Sakura 82

Airi Sakura

Group C
18
Origami Tobiichi 47

Origami Tobiichi

Round 1
2 vote difference
Origami Tobiichi 47

Origami Tobiichi

Round 1
Lost by 2 votes
Keika Kiyotaki 83

Keika Kiyotaki

Group D
9
Vladilena Mirizé 46

Vladilena Mirizé

Round 1
1 vote difference
Suzuno Kamazuki 84

Suzuno Kamazuki

Group B
44
Mirellia Q. Melromarc 45

Mirellia Q. Melromarc

Round 1
21 vote difference
Echidna 20

Echidna

Round 2
Lost by 23 votes
Awaki Musujime 85

Awaki Musujime

Group B
11
Yoshino 44

Yoshino

Round 1
13 vote difference
Yoshino 44

Yoshino

Round 1
Lost by 13 votes
Aizawa Azusa 86

Aizawa Azusa

Group D
9
Rika Suzuki 43

Rika Suzuki

Round 1
7 vote difference
Rika Suzuki 43

Rika Suzuki

Round 1
Lost by 7 votes
Hina Ebina 87

Hina Ebina

Group C
21
Kasumigaoka Utaha 42

Kasumigaoka Utaha

Round 1
4 vote difference
Kasumigaoka Utaha 42

Kasumigaoka Utaha

Round 1
Lost by 4 votes
Honami Ichinose 88

Honami Ichinose

Group A
14
Emi Yusa / Emilia Justina 41

Emi Yusa / Emilia Justina

Round 1
29 vote difference
Emi Yusa / Emilia Justina 41

Emi Yusa / Emilia Justina

Round 1
Lost by 29 votes
Entoma Vasilissa Zeta 89

Entoma Vasilissa Zeta

Group A
34
Anne Shelley 40

Anne Shelley

Round 1
3 vote difference
Jibril 25

Jibril

Round 2
Lost by 27 votes
Clementine 90

Clementine

Group C
13
Mary Hunt 39

Mary Hunt

Round 1
14 vote difference
Mary Hunt 39

Mary Hunt

Round 1
Lost by 14 votes
Shino "Sinon" Asada 91

Shino "Sinon" Asada

Group D
17
Ryuu Lion 38

Ryuu Lion

Round 1
6 vote difference
Oikura Sodachi 92

Oikura Sodachi

Group B
41
Rumia Tingel 37

Rumia Tingel

Round 1
12 vote difference
Shizuka Hiratsuka 28

Shizuka Hiratsuka

Round 2
Lost by 17 votes
Sengoku, Nadeko 93

Sengoku, Nadeko

Group B
25
Shiro 36

Shiro

Round 1
6 vote difference
Shiro 36

Shiro

Round 1
Lost by 6 votes
Tiese Schtrinen 94

Tiese Schtrinen

Group D
10
Melty Q Melromarc 35

Melty Q Melromarc

Round 1
7 vote difference
Melty Q Melromarc 35

Melty Q Melromarc

Round 1
Lost by 7 votes
Aiz "Sword Princess" Wallenstein 95

Aiz "Sword Princess" Wallenstein

Group C
14
Yukino Yukinoshita 34

Yukino Yukinoshita

Round 1
27 vote difference
Yukino Yukinoshita 34

Yukino Yukinoshita

Round 1
Lost by 27 votes
Haruno Yukinoshita 96

Haruno Yukinoshita

Group A
71
Alice Zuberg 32

Alice Zuberg

Round 2
14 vote difference
Sistine Fibel 97

Sistine Fibel

Group A
17
Alice Zuberg 32

Alice Zuberg

Round 1
23 vote difference
Alice Zuberg 32

Alice Zuberg

Round 1
Lost by 23 votes
Komachi Hikigaya 98

Komachi Hikigaya

Group C
36
Mayoi Hachikuji 31

Mayoi Hachikuji

Round 1
15 vote difference
Hatsuse Izuna 99

Hatsuse Izuna

Group D
9
Holo 30

Holo

Round 1
15 vote difference
Holo 30

Holo

Round 1
Lost by 15 votes
Quinella 100

Quinella

Group B
4
Isshiki Iroha 29

Isshiki Iroha

Round 1
46 vote difference
Isshiki Iroha 29

Isshiki Iroha

Round 1
Lost by 46 votes
Ayase Aragaki 101

Ayase Aragaki

Group B
10
Shizuka Hiratsuka 28

Shizuka Hiratsuka

Round 1
33 vote difference
Shizuka Hiratsuka 28

Shizuka Hiratsuka

Round 1
Lost by 33 votes
Ruri Gokou 102

Ruri Gokou

Group D
12
Ononoki Yotsugi 27

Ononoki Yotsugi

Round 1
3 vote difference
Ononoki Yotsugi 27

Ononoki Yotsugi

Round 1
Lost by 3 votes
Re=L Rayford 103

Re=L Rayford

Group C
11
Araragi Tsukihi 26

Araragi Tsukihi

Round 1
24 vote difference
Araragi Tsukihi 26

Araragi Tsukihi

Round 1
Lost by 24 votes
Hestia 104

Hestia

Group A
28
Jibril 25

Jibril

Round 1
11 vote difference
Jibril 25

Jibril

Round 1
Lost by 11 votes
Miyuki Shiba 105

Miyuki Shiba

Group A
30
Felt 24

Felt

Round 1
14 vote difference
Felt 24

Felt

Round 1
Lost by 14 votes
Natsumi 106

Natsumi

Group C
4
Yuigahama Yui 23

Yuigahama Yui

Round 1
45 vote difference
Yuigahama Yui 23

Yuigahama Yui

Round 1
Lost by 45 votes
Raphtalia 107

Raphtalia

Group D
16
Shouko Makinohara 22

Shouko Makinohara

Round 1
6 vote difference
Shouko Makinohara 22

Shouko Makinohara

Round 1
Lost by 6 votes
Yuki Nagato 108

Yuki Nagato

Group B
14
Aqua 21

Aqua

Round 1
33 vote difference
Aqua 21

Aqua

Round 1
Lost by 33 votes
Suguha "Leafa" Kirigaya 109

Suguha "Leafa" Kirigaya

Group B
14
Echidna 20

Echidna

Round 1
31 vote difference
Echidna 20

Echidna

Round 1
Lost by 31 votes
Pandora 110

Pandora

Group D
7
Hitagi Senjougahara 19

Hitagi Senjougahara

Round 1
18 vote difference
Hitagi Senjougahara 19

Hitagi Senjougahara

Round 1
Lost by 18 votes
Maria Campbell 111

Maria Campbell

Group C
13
Oshino Shinobu 18

Oshino Shinobu

Round 1
25 vote difference
Oshino Shinobu 18

Oshino Shinobu

Round 1
Lost by 25 votes
Saori Makishima 112

Saori Makishima

Group A
8
Komekko 17

Komekko

Round 1
56 vote difference
Komekko 17

Komekko

Round 1
Lost by 56 votes
Sortiliena Serlut 113

Sortiliena Serlut

Group A
17
Tomoe Koga 16

Tomoe Koga

Round 1
37 vote difference
Tomoe Koga 16

Tomoe Koga

Round 1
Lost by 37 votes
Sekhmet 114

Sekhmet

Group C
2
Rem 15

Rem

Round 1
54 vote difference
Rem 15

Rem

Round 1
Lost by 54 votes
Kirino Kousaka 115

Kirino Kousaka

Group D
12
Albedo 14

Albedo

Round 1
4 vote difference
Albedo 14

Albedo

Round 1
Lost by 4 votes
Mio Takamiya 116

Mio Takamiya

Group B
13
Ram 13

Ram

Round 1
31 vote difference
Ram 13

Ram

Round 1
Lost by 31 votes
Yozuru Kagenui 117

Yozuru Kagenui

Group B
21
Yuuki Konno 12

Yuuki Konno

Round 1
10 vote difference
Yuuki Konno 12

Yuuki Konno

Round 1
Lost by 10 votes
CZ2128 "Shizu" Delta 118

CZ2128 "Shizu" Delta

Group D
5
Rio Futaba 11

Rio Futaba

Round 1
24 vote difference
Rio Futaba 11

Rio Futaba

Round 1
Lost by 24 votes
Rouka Numachi 119

Rouka Numachi

Group C
26
Yuuki Asuna 10

Yuuki Asuna

Round 1
1 vote difference
Yuuki Asuna 10

Yuuki Asuna

Round 1
Lost by 1 votes
Enri Emmot 120

Enri Emmot

Group A
18
Stephanie Dola 9

Stephanie Dola

Round 1
27 vote difference
Stephanie Dola 9

Stephanie Dola

Round 1
Lost by 27 votes
Ginko Sora 121

Ginko Sora

Group A
16
Kaede Azusagawa 8

Kaede Azusagawa

Round 1
38 vote difference
Kaede Azusagawa 8

Kaede Azusagawa

Round 1
Lost by 38 votes
Kuroko Shirai 122

Kuroko Shirai

Group C
17
Emilia 7

Emilia

Round 1
27 vote difference
Emilia 7

Emilia

Round 1
Lost by 27 votes
Tohka Yatogami 123

Tohka Yatogami

Group D
10
Eris 6

Eris

Round 1
17 vote difference
Eris 6

Eris

Round 1
Lost by 17 votes
Sachi 124

Sachi

Group B
5
Yunyun 5

Yunyun

Round 1
48 vote difference
Yunyun 5

Yunyun

Round 1
Lost by 48 votes
Suzune Horikita 125

Suzune Horikita

Group B
15
Wiz 4

Wiz

Round 1
27 vote difference
Wiz 4

Wiz

Round 1
Lost by 27 votes
Selka Zuberg 126

Selka Zuberg

Group D
5
Lalatina "Darkness" Dustiness Ford 3

Lalatina "Darkness" Dustiness Ford

Round 1
28 vote difference
Lalatina "Darkness" Dustiness Ford 3

Lalatina "Darkness" Dustiness Ford

Round 1
Lost by 28 votes
Katou Megumi 127

Katou Megumi

Group C
13
Megumin 2

Megumin

Round 1
34 vote difference
Megumin 2

Megumin

Round 1
Lost by 34 votes
Chihiro Hashima 128

Chihiro Hashima

Group A
4
Sakurajima Mai 1

Sakurajima Mai

Round 1
72 vote difference
Sakurajima Mai 1

Sakurajima Mai

Round 1
Lost by 72 votes