2018 Awwnime Bracket

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Megumin 1

Megumin

Group A
898
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 7
12 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 8
Lost by 41 votes
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Group C
591
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 5
21 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 6
Lost by 40 votes
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Group D
762
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 7
20 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 7
Lost by 20 votes
Tooru 4

Tooru

Group B
588
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 5
12 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 6
Lost by 32 votes
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Group B
732
Megumin 1

Megumin

Round 7
12 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 7
Lost by 12 votes
Platelet 6

Platelet

Group D
405
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 5
18 vote difference
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 5
Lost by 18 votes
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Group C
923
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 7
20 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Group A
565
Megumin 1

Megumin

Round 6
16 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 6
Lost by 16 votes
Yunyun 9

Yunyun

Group A
267
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Round 3
9 vote difference
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Round 4
Lost by 22 votes
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Group C
352
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 4
3 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 5
Lost by 57 votes
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Group D
532
Platelet 6

Platelet

Round 5
18 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 6
Lost by 51 votes
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Group B
410
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 5
18 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 5
Lost by 18 votes
Shiro 13

Shiro

Group B
217
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 3
3 vote difference
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 3
Lost by 3 votes
Kobayashi 14

Kobayashi

Group D
195
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 3
16 vote difference
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 3
Lost by 16 votes
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Group C
291
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Round 3
17 vote difference
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 4
Lost by 17 votes
Rem 16

Rem

Group A
368
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 4
15 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 5
Lost by 54 votes
Aqua 17

Aqua

Group A
233
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 3
1 vote difference
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 3
Lost by 1 votes
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Group C
416
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 4
17 vote difference
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 5
Lost by 21 votes
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Group D
363
Wiz 46

Wiz

Round 3
21 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 5
Lost by 62 votes
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Group B
426
Tooru 4

Tooru

Round 5
12 vote difference
Tooru 4

Tooru

Round 5
Lost by 12 votes
Maika Sakuranomiya 21

Maika Sakuranomiya

Group B
225
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 3
2 vote difference
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 3
Lost by 2 votes
Nene Sakura 22

Nene Sakura

Group D
257
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Round 3
26 vote difference
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 4
Lost by 36 votes
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Group C
285
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 4
3 vote difference
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 4
Lost by 3 votes
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Group A
351
Yunyun 9

Yunyun

Round 4
22 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 5
Lost by 53 votes
Tapris Sugarbell Chisaki 25

Tapris Sugarbell Chisaki

Group A
189
Takagi 40

Takagi

Round 3
16 vote difference
Takagi 40

Takagi

Round 3
Lost by 16 votes
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Group C
187
Ruby Kurosawa 103

Ruby Kurosawa

Round 2
8 vote difference
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Round 3
Lost by 18 votes
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Group D
253
Shino Asada 102

Shino Asada

Round 2
8 vote difference
Platelet 6

Platelet

Round 4
Lost by 19 votes
Komari Koshigaya 28

Komari Koshigaya

Group B
237
Rin Tooyama 37

Rin Tooyama

Round 3
0 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 4
Lost by 53 votes
Emilia 29

Emilia

Group B
201
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Round 3
5 vote difference
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Round 3
Lost by 5 votes
Aya Komichi 30

Aya Komichi

Group D
250
Ichigo 35

Ichigo

Round 3
13 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 4
Lost by 60 votes
Ochako Uraraka 31

Ochako Uraraka

Group C
204
Kaede Furutani 98

Kaede Furutani

Round 2
15 vote difference
Gabriel "Gab" Tenma White 34

Gabriel "Gab" Tenma White

Round 3
Lost by 30 votes
Atsuko Kagari 32

Atsuko Kagari

Group A
289
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Round 3
33 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 4
Lost by 44 votes
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Group A
171
Alice Cartelet 96

Alice Cartelet

Round 2
3 vote difference
Atsuko Kagari 32

Atsuko Kagari

Round 3
Lost by 33 votes
Gabriel "Gab" Tenma White 34

Gabriel "Gab" Tenma White

Group C
294
Ranko Kanzaki 95

Ranko Kanzaki

Round 2
17 vote difference
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 4
Lost by 34 votes
Ichigo 35

Ichigo

Group D
177
Himawari Furutani 94

Himawari Furutani

Round 2
5 vote difference
Aya Komichi 30

Aya Komichi

Round 3
Lost by 13 votes
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Group B
244
Emilia 29

Emilia

Round 3
5 vote difference
Tooru 4

Tooru

Round 4
Lost by 30 votes
Rin Tooyama 37

Rin Tooyama

Group B
195
Komari Koshigaya 28

Komari Koshigaya

Round 3
0 vote difference
Shouko Nishimiya 38

Shouko Nishimiya

Group D
184
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Round 3
10 vote difference
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Round 3
Lost by 10 votes
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Group C
275
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Round 3
18 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 4
Lost by 52 votes
Takagi 40

Takagi

Group A
250
Tapris Sugarbell Chisaki 25

Tapris Sugarbell Chisaki

Round 3
16 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 4
Lost by 28 votes
Jibril 41

Jibril

Group A
180
Yuzuki Shiraishi 169

Yuzuki Shiraishi

Round 2
15 vote difference
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Round 3
Lost by 37 votes
Mitsuha Miyamizu 42

Mitsuha Miyamizu

Group C
213
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 3
8 vote difference
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 3
Lost by 8 votes
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Group D
144
Tsumugi Inuzuka 171

Tsumugi Inuzuka

Round 2
1 vote difference
Nene Sakura 22

Nene Sakura

Round 3
Lost by 26 votes
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Group B
234
Maika Sakuranomiya 21

Maika Sakuranomiya

Round 3
2 vote difference
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Round 4
Lost by 20 votes
Reina Kousaka 45

Reina Kousaka

Group B
125
Satsuki 84

Satsuki

Round 2
6 vote difference
Satsuki 84

Satsuki

Round 2
Lost by 6 votes
Wiz 46

Wiz

Group D
168
Kuroneko 83

Kuroneko

Round 2
5 vote difference
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Round 3
Lost by 21 votes
Hajime Shinoda 47

Hajime Shinoda

Group C
132
Natsumi Koshigaya 82

Natsumi Koshigaya

Round 2
11 vote difference
Natsumi Koshigaya 82

Natsumi Koshigaya

Round 2
Lost by 11 votes
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Group A
245
Aqua 17

Aqua

Round 3
1 vote difference
Rem 16

Rem

Round 4
Lost by 15 votes
Kaho Hinata 49

Kaho Hinata

Group A
204
Rem 16

Rem

Round 3
29 vote difference
Rem 16

Rem

Round 3
Lost by 29 votes
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Group C
207
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 3
17 vote difference
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 3
Lost by 17 votes
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Group D
255
Kobayashi 14

Kobayashi

Round 3
16 vote difference
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Round 4
Lost by 25 votes
You Watanabe 52

You Watanabe

Group B
115
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 2
31 vote difference
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 2
Lost by 31 votes
Yamada Elf 53

Yamada Elf

Group B
99
Kaede Kayano 204

Kaede Kayano

Round 1
14 vote difference
Sagiri Izumi 76

Sagiri Izumi

Round 2
Lost by 28 votes
Chiya 54

Chiya

Group D
103
Ram 75

Ram

Round 2
1 vote difference
Ram 75

Ram

Round 2
Lost by 1 votes
Ayano Sugiura 55

Ayano Sugiura

Group C
177
Kokoa Hoto 74

Kokoa Hoto

Round 2
20 vote difference
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 3
Lost by 33 votes
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Group A
202
Yunyun 9

Yunyun

Round 3
9 vote difference
Yunyun 9

Yunyun

Round 3
Lost by 9 votes
Kumiko Oumae 57

Kumiko Oumae

Group A
175
Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth 72

Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth

Round 2
5 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 3
Lost by 37 votes
Zero Two 58

Zero Two

Group C
140
Elma 71

Elma

Round 2
3 vote difference
Elma 71

Elma

Round 2
Lost by 3 votes
Natsuki Nakagawa 59

Natsuki Nakagawa

Group D
90
Yuuri 70

Yuuri

Round 2
12 vote difference
Yuuri 70

Yuuri

Round 2
Lost by 12 votes
Youko Inokuma 60

Youko Inokuma

Group B
141
Megumi Tadokoro 69

Megumi Tadokoro

Round 2
15 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 3
Lost by 66 votes
Chito 61

Chito

Group B
148
Chitose Ikeda 196

Chitose Ikeda

Round 1
6 vote difference
Tooru 4

Tooru

Round 3
Lost by 43 votes
Saber 62

Saber

Group D
107
Yui Funami 67

Yui Funami

Round 2
4 vote difference
Yui Funami 67

Yui Funami

Round 2
Lost by 4 votes
Yuzu 63

Yuzu

Group C
117
Riko Sakurauchi 66

Riko Sakurauchi

Round 2
4 vote difference
Riko Sakurauchi 66

Riko Sakurauchi

Round 2
Lost by 4 votes
Vanilla 64

Vanilla

Group A
103
Red Blood Cell 65

Red Blood Cell

Round 2
24 vote difference
Red Blood Cell 65

Red Blood Cell

Round 2
Lost by 24 votes
Red Blood Cell 65

Red Blood Cell

Group A
171
Vanilla 64

Vanilla

Round 2
24 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 3
Lost by 55 votes
Riko Sakurauchi 66

Riko Sakurauchi

Group C
164
Yuzu 63

Yuzu

Round 2
4 vote difference
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 3
Lost by 56 votes
Yui Funami 67

Yui Funami

Group D
153
Saber 62

Saber

Round 2
4 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 3
Lost by 65 votes
Asuka Tanaka 68

Asuka Tanaka

Group B
102
Hanamaru Kunikida 189

Hanamaru Kunikida

Round 1
3 vote difference
Chito 61

Chito

Round 2
Lost by 10 votes
Megumi Tadokoro 69

Megumi Tadokoro

Group B
100
Youko Nishikawa 188

Youko Nishikawa

Round 1
12 vote difference
Youko Inokuma 60

Youko Inokuma

Round 2
Lost by 15 votes
Yuuri 70

Yuuri

Group D
136
Beatrice 187

Beatrice

Round 1
1 vote difference
Platelet 6

Platelet

Round 3
Lost by 37 votes
Elma 71

Elma

Group C
158
Zero Two 58

Zero Two

Round 2
3 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 3
Lost by 64 votes
Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth 72

Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth

Group A
124
Kumiko Oumae 57

Kumiko Oumae

Round 2
5 vote difference
Kumiko Oumae 57

Kumiko Oumae

Round 2
Lost by 5 votes
Sakurako Oomuro 73

Sakurako Oomuro

Group A
100
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Round 2
18 vote difference
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Round 2
Lost by 18 votes
Kokoa Hoto 74

Kokoa Hoto

Group C
105
Ayano Sugiura 55

Ayano Sugiura

Round 2
20 vote difference
Ayano Sugiura 55

Ayano Sugiura

Round 2
Lost by 20 votes
Ram 75

Ram

Group D
156
Chiya 54

Chiya

Round 2
1 vote difference
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 3
Lost by 38 votes
Sagiri Izumi 76

Sagiri Izumi

Group B
183
Yamada Elf 53

Yamada Elf

Round 2
28 vote difference
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Round 3
Lost by 31 votes
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Group B
259
Shiro 13

Shiro

Round 3
3 vote difference
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 4
Lost by 24 votes
Chiaki Oogaki 78

Chiaki Oogaki

Group D
106
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 2
28 vote difference
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 2
Lost by 28 votes
Yoroizuka Mizore 79

Yoroizuka Mizore

Group C
105
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Round 2
26 vote difference
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Round 2
Lost by 26 votes
Chocola 80

Chocola

Group A
88
Ruri Hibarigaoka 177

Ruri Hibarigaoka

Round 1
21 vote difference
Kaho Hinata 49

Kaho Hinata

Round 2
Lost by 39 votes
Sakie Satou 81

Sakie Satou

Group A
109
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 2
20 vote difference
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 2
Lost by 20 votes
Natsumi Koshigaya 82

Natsumi Koshigaya

Group C
174
Hajime Shinoda 47

Hajime Shinoda

Round 2
11 vote difference
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 3
Lost by 39 votes
Kuroneko 83

Kuroneko

Group D
103
Wiz 46

Wiz

Round 2
5 vote difference
Wiz 46

Wiz

Round 2
Lost by 5 votes
Satsuki 84

Satsuki

Group B
150
Reina Kousaka 45

Reina Kousaka

Round 2
6 vote difference
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 3
Lost by 55 votes
Miyano 85

Miyano

Group B
105
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 2
5 vote difference
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 2
Lost by 5 votes
Dia Kurosawa 86

Dia Kurosawa

Group D
33
Tsumugi Inuzuka 171

Tsumugi Inuzuka

Round 1
12 vote difference
Tsumugi Inuzuka 171

Tsumugi Inuzuka

Round 1
Lost by 12 votes
Makoto Kowata 87

Makoto Kowata

Group C
51
Hinata Miyake 170

Hinata Miyake

Round 1
9 vote difference
Hinata Miyake 170

Hinata Miyake

Round 1
Lost by 9 votes
Tamate Momochi 88

Tamate Momochi

Group A
45
Yuzuki Shiraishi 169

Yuzuki Shiraishi

Round 1
7 vote difference
Yuzuki Shiraishi 169

Yuzuki Shiraishi

Round 1
Lost by 7 votes
Chiya Ujimatsu 89

Chiya Ujimatsu

Group A
93
Karen Tendou 168

Karen Tendou

Round 1
9 vote difference
Takagi 40

Takagi

Round 2
Lost by 18 votes
Akane Akaza 90

Akane Akaza

Group C
103
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Round 2
47 vote difference
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Round 2
Lost by 47 votes
Kamuri Sengoku 91

Kamuri Sengoku

Group D
79
Papika 166

Papika

Round 1
13 vote difference
Shouko Nishimiya 38

Shouko Nishimiya

Round 2
Lost by 28 votes
Chinatsu Yoshikawa 92

Chinatsu Yoshikawa

Group B
93
Shii 165

Shii

Round 1
14 vote difference
Rin Tooyama 37

Rin Tooyama

Round 2
Lost by 27 votes
Tsubasa Katsuki 93

Tsubasa Katsuki

Group B
100
Mari Ohara 164

Mari Ohara

Round 1
7 vote difference
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Round 2
Lost by 16 votes
Himawari Furutani 94

Himawari Furutani

Group D
114
Ichigo 35

Ichigo

Round 2
5 vote difference
Ichigo 35

Ichigo

Round 2
Lost by 5 votes
Ranko Kanzaki 95

Ranko Kanzaki

Group C
99
Anastasia 162

Anastasia

Round 1
15 vote difference
Gabriel "Gab" Tenma White 34

Gabriel "Gab" Tenma White

Round 2
Lost by 17 votes
Alice Cartelet 96

Alice Cartelet

Group A
110
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Round 2
3 vote difference
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Round 2
Lost by 3 votes
Nanachi 97

Nanachi

Group A
86
Arisa Ichigaya 160

Arisa Ichigaya

Round 1
11 vote difference
Atsuko Kagari 32

Atsuko Kagari

Round 2
Lost by 44 votes
Kaede Furutani 98

Kaede Furutani

Group C
108
Yuuko Yoshikawa 159

Yuuko Yoshikawa

Round 1
12 vote difference
Ochako Uraraka 31

Ochako Uraraka

Round 2
Lost by 15 votes
Shizuku Hazuki 99

Shizuku Hazuki

Group D
93
Sylphinford Tachibana 158

Sylphinford Tachibana

Round 1
26 vote difference
Aya Komichi 30

Aya Komichi

Round 2
Lost by 30 votes
Hana Ichinose 100

Hana Ichinose

Group B
109
Mizuki Usami 157

Mizuki Usami

Round 1
11 vote difference
Emilia 29

Emilia

Round 2
Lost by 17 votes
Mari Funami 101

Mari Funami

Group B
84
Tokai Teio 156

Tokai Teio

Round 1
16 vote difference
Komari Koshigaya 28

Komari Koshigaya

Round 2
Lost by 49 votes
Shino Asada 102

Shino Asada

Group D
95
Yuudachi 155

Yuudachi

Round 1
5 vote difference
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Round 2
Lost by 8 votes
Ruby Kurosawa 103

Ruby Kurosawa

Group C
119
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Round 2
8 vote difference
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Round 2
Lost by 8 votes
Momiji Mochizuki 104

Momiji Mochizuki

Group A
94
Kotoha 153

Kotoha

Round 1
24 vote difference
Tapris Sugarbell Chisaki 25

Tapris Sugarbell Chisaki

Round 2
Lost by 29 votes
Yui 105

Yui

Group A
81
Kirino Kousaka 152

Kirino Kousaka

Round 1
3 vote difference
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Round 2
Lost by 45 votes
Serval 106

Serval

Group C
41
Kanan Matsuura 151

Kanan Matsuura

Round 1
21 vote difference
Kanan Matsuura 151

Kanan Matsuura

Round 1
Lost by 21 votes
Shirase Kobuchizawa 107

Shirase Kobuchizawa

Group D
88
Muramasa Senju 150

Muramasa Senju

Round 1
26 vote difference
Nene Sakura 22

Nene Sakura

Round 2
Lost by 31 votes
Nana Ebina 108

Nana Ebina

Group B
86
Kaban 149

Kaban

Round 1
34 vote difference
Maika Sakuranomiya 21

Maika Sakuranomiya

Round 2
Lost by 54 votes
Ruki Irokawa 109

Ruki Irokawa

Group B
104
Chiaki Nanami 148

Chiaki Nanami

Round 1
46 vote difference
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 2
Lost by 52 votes
Shinobu Oomiya 110

Shinobu Oomiya

Group D
85
Riko 147

Riko

Round 1
8 vote difference
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Round 2
Lost by 34 votes
Phosphophyllite 111

Phosphophyllite

Group C
83
Collette 146

Collette

Round 1
1 vote difference
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 2
Lost by 46 votes
Kongou 112

Kongou

Group A
84
Shigure Minazuki 145

Shigure Minazuki

Round 1
14 vote difference
Aqua 17

Aqua

Round 2
Lost by 47 votes
Felt 113

Felt

Group A
100
Hitomi Mishima 144

Hitomi Mishima

Round 1
25 vote difference
Rem 16

Rem

Round 2
Lost by 51 votes
Aoi Yukimura 114

Aoi Yukimura

Group C
95
Sistine Fibel 143

Sistine Fibel

Round 1
18 vote difference
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 2
Lost by 26 votes
Azuki 115

Azuki

Group D
82
Mayuki Hiiragi 142

Mayuki Hiiragi

Round 1
15 vote difference
Kobayashi 14

Kobayashi

Round 2
Lost by 29 votes
Rem Galeu 116

Rem Galeu

Group B
107
Ange le Carré 141

Ange le Carré

Round 1
33 vote difference
Shiro 13

Shiro

Round 2
Lost by 35 votes
Hazuki Katou 117

Hazuki Katou

Group B
79
Fumika Sagisawa 140

Fumika Sagisawa

Round 1
19 vote difference
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Round 2
Lost by 64 votes
Umaru Doma 118

Umaru Doma

Group D
40
Yuki Kusakabe 139

Yuki Kusakabe

Round 1
7 vote difference
Yuki Kusakabe 139

Yuki Kusakabe

Round 1
Lost by 7 votes
Kuina Natsukawa 119

Kuina Natsukawa

Group C
46
Kon Tatsumi 138

Kon Tatsumi

Round 1
9 vote difference
Kon Tatsumi 138

Kon Tatsumi

Round 1
Lost by 9 votes
Quetzalcoatl 120

Quetzalcoatl

Group A
43
Chizuru Ikeda 137

Chizuru Ikeda

Round 1
14 vote difference
Chizuru Ikeda 137

Chizuru Ikeda

Round 1
Lost by 14 votes
Sapphire Kawashima 121

Sapphire Kawashima

Group A
42
Tsubame Narumi 136

Tsubame Narumi

Round 1
11 vote difference
Tsubame Narumi 136

Tsubame Narumi

Round 1
Lost by 11 votes
Narumi Momose 122

Narumi Momose

Group C
51
Eiko Tokura 135

Eiko Tokura

Round 1
2 vote difference
Eiko Tokura 135

Eiko Tokura

Round 1
Lost by 2 votes
Kirie Motoba 123

Kirie Motoba

Group D
64
Hinata Kuraue 134

Hinata Kuraue

Round 1
9 vote difference
Platelet 6

Platelet

Round 2
Lost by 58 votes
Ai Hinatsuru 124

Ai Hinatsuru

Group B
73
Kyouko Machi 133

Kyouko Machi

Round 1
4 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 2
Lost by 59 votes
An Hanakoizumi 125

An Hanakoizumi

Group B
43
Chiaki Hoshinomori 132

Chiaki Hoshinomori

Round 1
6 vote difference
Chiaki Hoshinomori 132

Chiaki Hoshinomori

Round 1
Lost by 6 votes
Schwi Dola 126

Schwi Dola

Group D
92
Mako Reizei 131

Mako Reizei

Round 1
23 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 2
Lost by 42 votes
Chinatsu Kuramoto 127

Chinatsu Kuramoto

Group C
51
Yukimi, Koume 130

Yukimi, Koume

Round 1
8 vote difference
Yukimi, Koume 130

Yukimi, Koume

Round 1
Lost by 8 votes
Hinako Sakuragi 128

Hinako Sakuragi

Group A
81
Teru Hayama 129

Teru Hayama

Round 1
27 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 2
Lost by 70 votes
Teru Hayama 129

Teru Hayama

Group A
29
Hinako Sakuragi 128

Hinako Sakuragi

Round 1
27 vote difference
Hinako Sakuragi 128

Hinako Sakuragi

Round 1
Lost by 27 votes
Yukimi, Koume 130

Yukimi, Koume

Group C
75
Chinatsu Kuramoto 127

Chinatsu Kuramoto

Round 1
8 vote difference
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 2
Lost by 71 votes
Mako Reizei 131

Mako Reizei

Group D
35
Schwi Dola 126

Schwi Dola

Round 1
23 vote difference
Schwi Dola 126

Schwi Dola

Round 1
Lost by 23 votes
Chiaki Hoshinomori 132

Chiaki Hoshinomori

Group B
77
An Hanakoizumi 125

An Hanakoizumi

Round 1
6 vote difference
Tooru 4

Tooru

Round 2
Lost by 74 votes
Kyouko Machi 133

Kyouko Machi

Group B
42
Ai Hinatsuru 124

Ai Hinatsuru

Round 1
4 vote difference
Ai Hinatsuru 124

Ai Hinatsuru

Round 1
Lost by 4 votes
Hinata Kuraue 134

Hinata Kuraue

Group D
34
Kirie Motoba 123

Kirie Motoba

Round 1
9 vote difference
Kirie Motoba 123

Kirie Motoba

Round 1
Lost by 9 votes
Eiko Tokura 135

Eiko Tokura

Group C
73
Narumi Momose 122

Narumi Momose

Round 1
2 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 2
Lost by 59 votes
Tsubame Narumi 136

Tsubame Narumi

Group A
79
Sapphire Kawashima 121

Sapphire Kawashima

Round 1
11 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 2
Lost by 54 votes
Chizuru Ikeda 137

Chizuru Ikeda

Group A
83
Quetzalcoatl 120

Quetzalcoatl

Round 1
14 vote difference
Yunyun 9

Yunyun

Round 2
Lost by 53 votes
Kon Tatsumi 138

Kon Tatsumi

Group C
95
Kuina Natsukawa 119

Kuina Natsukawa

Round 1
9 vote difference
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 2
Lost by 14 votes
Yuki Kusakabe 139

Yuki Kusakabe

Group D
76
Umaru Doma 118

Umaru Doma

Round 1
7 vote difference
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 2
Lost by 42 votes
Fumika Sagisawa 140

Fumika Sagisawa

Group B
36
Hazuki Katou 117

Hazuki Katou

Round 1
19 vote difference
Hazuki Katou 117

Hazuki Katou

Round 1
Lost by 19 votes
Ange le Carré 141

Ange le Carré

Group B
33
Rem Galeu 116

Rem Galeu

Round 1
33 vote difference
Rem Galeu 116

Rem Galeu

Round 1
Lost by 33 votes
Mayuki Hiiragi 142

Mayuki Hiiragi

Group D
32
Azuki 115

Azuki

Round 1
15 vote difference
Azuki 115

Azuki

Round 1
Lost by 15 votes
Sistine Fibel 143

Sistine Fibel

Group C
41
Aoi Yukimura 114

Aoi Yukimura

Round 1
18 vote difference
Aoi Yukimura 114

Aoi Yukimura

Round 1
Lost by 18 votes
Hitomi Mishima 144

Hitomi Mishima

Group A
41
Felt 113

Felt

Round 1
25 vote difference
Felt 113

Felt

Round 1
Lost by 25 votes
Shigure Minazuki 145

Shigure Minazuki

Group A
36
Kongou 112

Kongou

Round 1
14 vote difference
Kongou 112

Kongou

Round 1
Lost by 14 votes
Collette 146

Collette

Group C
53
Phosphophyllite 111

Phosphophyllite

Round 1
1 vote difference
Phosphophyllite 111

Phosphophyllite

Round 1
Lost by 1 votes
Riko 147

Riko

Group D
44
Shinobu Oomiya 110

Shinobu Oomiya

Round 1
8 vote difference
Shinobu Oomiya 110

Shinobu Oomiya

Round 1
Lost by 8 votes
Chiaki Nanami 148

Chiaki Nanami

Group B
24
Ruki Irokawa 109

Ruki Irokawa

Round 1
46 vote difference
Ruki Irokawa 109

Ruki Irokawa

Round 1
Lost by 46 votes
Kaban 149

Kaban

Group B
24
Nana Ebina 108

Nana Ebina

Round 1
34 vote difference
Nana Ebina 108

Nana Ebina

Round 1
Lost by 34 votes
Muramasa Senju 150

Muramasa Senju

Group D
30
Shirase Kobuchizawa 107

Shirase Kobuchizawa

Round 1
26 vote difference
Shirase Kobuchizawa 107

Shirase Kobuchizawa

Round 1
Lost by 26 votes
Kanan Matsuura 151

Kanan Matsuura

Group C
111
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 2
12 vote difference
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 2
Lost by 12 votes
Kirino Kousaka 152

Kirino Kousaka

Group A
47
Yui 105

Yui

Round 1
3 vote difference
Yui 105

Yui

Round 1
Lost by 3 votes
Kotoha 153

Kotoha

Group A
34
Momiji Mochizuki 104

Momiji Mochizuki

Round 1
24 vote difference
Momiji Mochizuki 104

Momiji Mochizuki

Round 1
Lost by 24 votes
Maa 154

Maa

Group C
29
Ruby Kurosawa 103

Ruby Kurosawa

Round 1
46 vote difference
Ruby Kurosawa 103

Ruby Kurosawa

Round 1
Lost by 46 votes
Yuudachi 155

Yuudachi

Group D
44
Shino Asada 102

Shino Asada

Round 1
5 vote difference
Shino Asada 102

Shino Asada

Round 1
Lost by 5 votes
Tokai Teio 156

Tokai Teio

Group B
37
Mari Funami 101

Mari Funami

Round 1
16 vote difference
Mari Funami 101

Mari Funami

Round 1
Lost by 16 votes
Mizuki Usami 157

Mizuki Usami

Group B
43
Hana Ichinose 100

Hana Ichinose

Round 1
11 vote difference
Hana Ichinose 100

Hana Ichinose

Round 1
Lost by 11 votes
Sylphinford Tachibana 158

Sylphinford Tachibana

Group D
32
Shizuku Hazuki 99

Shizuku Hazuki

Round 1
26 vote difference
Shizuku Hazuki 99

Shizuku Hazuki

Round 1
Lost by 26 votes
Yuuko Yoshikawa 159

Yuuko Yoshikawa

Group C
47
Kaede Furutani 98

Kaede Furutani

Round 1
12 vote difference
Kaede Furutani 98

Kaede Furutani

Round 1
Lost by 12 votes
Arisa Ichigaya 160

Arisa Ichigaya

Group A
41
Nanachi 97

Nanachi

Round 1
11 vote difference
Nanachi 97

Nanachi

Round 1
Lost by 11 votes
Anzu 161

Anzu

Group A
45
Alice Cartelet 96

Alice Cartelet

Round 1
13 vote difference
Alice Cartelet 96

Alice Cartelet

Round 1
Lost by 13 votes
Anastasia 162

Anastasia

Group C
42
Ranko Kanzaki 95

Ranko Kanzaki

Round 1
15 vote difference
Ranko Kanzaki 95

Ranko Kanzaki

Round 1
Lost by 15 votes
Nao Ishiwatari 163

Nao Ishiwatari

Group D
26
Himawari Furutani 94

Himawari Furutani

Round 1
38 vote difference
Himawari Furutani 94

Himawari Furutani

Round 1
Lost by 38 votes
Mari Ohara 164

Mari Ohara

Group B
45
Tsubasa Katsuki 93

Tsubasa Katsuki

Round 1
7 vote difference
Tsubasa Katsuki 93

Tsubasa Katsuki

Round 1
Lost by 7 votes
Shii 165

Shii

Group B
37
Chinatsu Yoshikawa 92

Chinatsu Yoshikawa

Round 1
14 vote difference
Chinatsu Yoshikawa 92

Chinatsu Yoshikawa

Round 1
Lost by 14 votes
Papika 166

Papika

Group D
33
Kamuri Sengoku 91

Kamuri Sengoku

Round 1
13 vote difference
Kamuri Sengoku 91

Kamuri Sengoku

Round 1
Lost by 13 votes
Sacchan 167

Sacchan

Group C
28
Akane Akaza 90

Akane Akaza

Round 1
49 vote difference
Akane Akaza 90

Akane Akaza

Round 1
Lost by 49 votes
Karen Tendou 168

Karen Tendou

Group A
43
Chiya Ujimatsu 89

Chiya Ujimatsu

Round 1
9 vote difference
Chiya Ujimatsu 89

Chiya Ujimatsu

Round 1
Lost by 9 votes
Yuzuki Shiraishi 169

Yuzuki Shiraishi

Group A
102
Tamate Momochi 88

Tamate Momochi

Round 1
7 vote difference
Jibril 41

Jibril

Round 2
Lost by 15 votes
Hinata Miyake 170

Hinata Miyake

Group C
103
Makoto Kowata 87

Makoto Kowata

Round 1
9 vote difference
Mitsuha Miyamizu 42

Mitsuha Miyamizu

Round 2
Lost by 21 votes
Tsumugi Inuzuka 171

Tsumugi Inuzuka

Group D
90
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Round 2
1 vote difference
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Round 2
Lost by 1 votes
Rory Mercury 172

Rory Mercury

Group B
40
Miyano 85

Miyano

Round 1
15 vote difference
Miyano 85

Miyano

Round 1
Lost by 15 votes
Cocona Cocomine 173

Cocona Cocomine

Group B
34
Satsuki 84

Satsuki

Round 1
32 vote difference
Satsuki 84

Satsuki

Round 1
Lost by 32 votes
Special Week 174

Special Week

Group D
36
Kuroneko 83

Kuroneko

Round 1
21 vote difference
Kuroneko 83

Kuroneko

Round 1
Lost by 21 votes
Sakura Kinomoto 175

Sakura Kinomoto

Group C
30
Natsumi Koshigaya 82

Natsumi Koshigaya

Round 1
47 vote difference
Natsumi Koshigaya 82

Natsumi Koshigaya

Round 1
Lost by 47 votes
Maple 176

Maple

Group A
34
Sakie Satou 81

Sakie Satou

Round 1
31 vote difference
Sakie Satou 81

Sakie Satou

Round 1
Lost by 31 votes
Ruri Hibarigaoka 177

Ruri Hibarigaoka

Group A
35
Chocola 80

Chocola

Round 1
21 vote difference
Chocola 80

Chocola

Round 1
Lost by 21 votes
Serina Nishiyama 178

Serina Nishiyama

Group C
39
Yoroizuka Mizore 79

Yoroizuka Mizore

Round 1
29 vote difference
Yoroizuka Mizore 79

Yoroizuka Mizore

Round 1
Lost by 29 votes
Hina 179

Hina

Group D
22
Chiaki Oogaki 78

Chiaki Oogaki

Round 1
50 vote difference
Chiaki Oogaki 78

Chiaki Oogaki

Round 1
Lost by 50 votes
Megumi Jinno 180

Megumi Jinno

Group B
28
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 1
50 vote difference
Iijima Yun 77

Iijima Yun

Round 1
Lost by 50 votes
Ren Ekoda 181

Ren Ekoda

Group B
26
Sagiri Izumi 76

Sagiri Izumi

Round 1
50 vote difference
Sagiri Izumi 76

Sagiri Izumi

Round 1
Lost by 50 votes
Coconut 182

Coconut

Group D
26
Ram 75

Ram

Round 1
39 vote difference
Ram 75

Ram

Round 1
Lost by 39 votes
Rika Jougasaki 183

Rika Jougasaki

Group C
27
Kokoa Hoto 74

Kokoa Hoto

Round 1
41 vote difference
Kokoa Hoto 74

Kokoa Hoto

Round 1
Lost by 41 votes
Mari Tamaki 184

Mari Tamaki

Group A
37
Sakurako Oomuro 73

Sakurako Oomuro

Round 1
20 vote difference
Sakurako Oomuro 73

Sakurako Oomuro

Round 1
Lost by 20 votes
Kokona Aoba 185

Kokona Aoba

Group A
30
Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth 72

Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth

Round 1
41 vote difference
Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth 72

Raphiel "Raphi" Shiraha Ainsworth

Round 1
Lost by 41 votes
Botan Kumegawa 186

Botan Kumegawa

Group C
38
Elma 71

Elma

Round 1
32 vote difference
Elma 71

Elma

Round 1
Lost by 32 votes
Beatrice 187

Beatrice

Group D
44
Yuuri 70

Yuuri

Round 1
1 vote difference
Yuuri 70

Yuuri

Round 1
Lost by 1 votes
Youko Nishikawa 188

Youko Nishikawa

Group B
40
Megumi Tadokoro 69

Megumi Tadokoro

Round 1
12 vote difference
Megumi Tadokoro 69

Megumi Tadokoro

Round 1
Lost by 12 votes
Hanamaru Kunikida 189

Hanamaru Kunikida

Group B
48
Asuka Tanaka 68

Asuka Tanaka

Round 1
3 vote difference
Asuka Tanaka 68

Asuka Tanaka

Round 1
Lost by 3 votes
Rou 190

Rou

Group D
23
Yui Funami 67

Yui Funami

Round 1
45 vote difference
Yui Funami 67

Yui Funami

Round 1
Lost by 45 votes
Mejiro McQueen 191

Mejiro McQueen

Group C
31
Riko Sakurauchi 66

Riko Sakurauchi

Round 1
48 vote difference
Riko Sakurauchi 66

Riko Sakurauchi

Round 1
Lost by 48 votes
Charlotte 192

Charlotte

Group A
41
Red Blood Cell 65

Red Blood Cell

Round 1
29 vote difference
Red Blood Cell 65

Red Blood Cell

Round 1
Lost by 29 votes
Galko 193

Galko

Group A
29
Vanilla 64

Vanilla

Round 1
32 vote difference
Vanilla 64

Vanilla

Round 1
Lost by 32 votes
Hiroe Hannen 194

Hiroe Hannen

Group C
34
Yuzu 63

Yuzu

Round 1
37 vote difference
Yuzu 63

Yuzu

Round 1
Lost by 37 votes
Ren 195

Ren

Group D
37
Saber 62

Saber

Round 1
20 vote difference
Saber 62

Saber

Round 1
Lost by 20 votes
Chitose Ikeda 196

Chitose Ikeda

Group B
48
Chito 61

Chito

Round 1
6 vote difference
Chito 61

Chito

Round 1
Lost by 6 votes
Yua Nakajima 197

Yua Nakajima

Group B
30
Youko Inokuma 60

Youko Inokuma

Round 1
29 vote difference
Youko Inokuma 60

Youko Inokuma

Round 1
Lost by 29 votes
Rumia Tingel 198

Rumia Tingel

Group D
33
Natsuki Nakagawa 59

Natsuki Nakagawa

Round 1
18 vote difference
Natsuki Nakagawa 59

Natsuki Nakagawa

Round 1
Lost by 18 votes
Hina 199

Hina

Group C
34
Zero Two 58

Zero Two

Round 1
53 vote difference
Zero Two 58

Zero Two

Round 1
Lost by 53 votes
Ginko Sora 200

Ginko Sora

Group A
24
Kumiko Oumae 57

Kumiko Oumae

Round 1
54 vote difference
Kumiko Oumae 57

Kumiko Oumae

Round 1
Lost by 54 votes
Toki 201

Toki

Group A
10
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Round 1
78 vote difference
Ena Saitou 56

Ena Saitou

Round 1
Lost by 78 votes
Cinnamon 202

Cinnamon

Group C
27
Ayano Sugiura 55

Ayano Sugiura

Round 1
50 vote difference
Ayano Sugiura 55

Ayano Sugiura

Round 1
Lost by 50 votes
Kayo Hinazuki 203

Kayo Hinazuki

Group D
25
Chiya 54

Chiya

Round 1
31 vote difference
Chiya 54

Chiya

Round 1
Lost by 31 votes
Kaede Kayano 204

Kaede Kayano

Group B
44
Yamada Elf 53

Yamada Elf

Round 1
14 vote difference
Yamada Elf 53

Yamada Elf

Round 1
Lost by 14 votes
Hibiki Hagyuu 205

Hibiki Hagyuu

Group B
25
You Watanabe 52

You Watanabe

Round 1
48 vote difference
You Watanabe 52

You Watanabe

Round 1
Lost by 48 votes
Kotori Iida 206

Kotori Iida

Group D
24
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 1
41 vote difference
Rize Tedeza 51

Rize Tedeza

Round 1
Lost by 41 votes
Daiwa Scarlet 207

Daiwa Scarlet

Group C
19
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Round 1
72 vote difference
Mafuyu Hoshikawa 50

Mafuyu Hoshikawa

Round 1
Lost by 72 votes
Edelgard 208

Edelgard

Group A
19
Kaho Hinata 49

Kaho Hinata

Round 1
68 vote difference
Kaho Hinata 49

Kaho Hinata

Round 1
Lost by 68 votes
Kyouko Kirigiri 209

Kyouko Kirigiri

Group A
33
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 1
36 vote difference
Kaoruko Moeta 48

Kaoruko Moeta

Round 1
Lost by 36 votes
Haruka Ogasawara 210

Haruka Ogasawara

Group C
24
Hajime Shinoda 47

Hajime Shinoda

Round 1
66 vote difference
Hajime Shinoda 47

Hajime Shinoda

Round 1
Lost by 66 votes
Futaba Odagiri 211

Futaba Odagiri

Group D
31
Wiz 46

Wiz

Round 1
36 vote difference
Wiz 46

Wiz

Round 1
Lost by 36 votes
Tae Hanazono 212

Tae Hanazono

Group B
28
Reina Kousaka 45

Reina Kousaka

Round 1
45 vote difference
Reina Kousaka 45

Reina Kousaka

Round 1
Lost by 45 votes
Seiun Sky 213

Seiun Sky

Group B
15
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 1
61 vote difference
Maki Nishikino 44

Maki Nishikino

Round 1
Lost by 61 votes
Ashigara 214

Ashigara

Group D
27
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Round 1
26 vote difference
Yoshiko Tsushima 43

Yoshiko Tsushima

Round 1
Lost by 26 votes
Lily 215

Lily

Group C
30
Mitsuha Miyamizu 42

Mitsuha Miyamizu

Round 1
59 vote difference
Mitsuha Miyamizu 42

Mitsuha Miyamizu

Round 1
Lost by 59 votes
Airi Katagiri 216

Airi Katagiri

Group A
27
Jibril 41

Jibril

Round 1
46 vote difference
Jibril 41

Jibril

Round 1
Lost by 46 votes
Kaede Saitou 217

Kaede Saitou

Group A
13
Takagi 40

Takagi

Round 1
71 vote difference
Takagi 40

Takagi

Round 1
Lost by 71 votes
Arisa 218

Arisa

Group C
22
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Round 1
68 vote difference
Hotaru Ichijou 39

Hotaru Ichijou

Round 1
Lost by 68 votes
Meteora Österreich 219

Meteora Österreich

Group D
18
Shouko Nishimiya 38

Shouko Nishimiya

Round 1
51 vote difference
Shouko Nishimiya 38

Shouko Nishimiya

Round 1
Lost by 51 votes
Nono Natsume 220

Nono Natsume

Group B
14
Rin Tooyama 37

Rin Tooyama

Round 1
62 vote difference
Rin Tooyama 37

Rin Tooyama

Round 1
Lost by 62 votes
Beatrice 221

Beatrice

Group B
32
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Round 1
39 vote difference
Kyouko Toshinou 36

Kyouko Toshinou

Round 1
Lost by 39 votes
Silver Fox 222

Silver Fox

Group D
28
Ichigo 35

Ichigo

Round 1
39 vote difference
Ichigo 35

Ichigo

Round 1
Lost by 39 votes
Chiaki Hagino 223

Chiaki Hagino

Group C
17
Gabriel "Gab" Tenma White 34

Gabriel "Gab" Tenma White

Round 1
79 vote difference
Gabriel "Gab" Tenma White 34

Gabriel "Gab" Tenma White

Round 1
Lost by 79 votes
Rimi Ushigome 224

Rimi Ushigome

Group A
18
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Round 1
57 vote difference
Ahagon Umiko 33

Ahagon Umiko

Round 1
Lost by 57 votes
Tomoyo Daidouji 225

Tomoyo Daidouji

Group A
12
Atsuko Kagari 32

Atsuko Kagari

Round 1
84 vote difference
Atsuko Kagari 32

Atsuko Kagari

Round 1
Lost by 84 votes
Silence Suzuka 226

Silence Suzuka

Group C
32
Ochako Uraraka 31

Ochako Uraraka

Round 1
58 vote difference
Ochako Uraraka 31

Ochako Uraraka

Round 1
Lost by 58 votes
Anri Sonohara 227

Anri Sonohara

Group D
19
Aya Komichi 30

Aya Komichi

Round 1
59 vote difference
Aya Komichi 30

Aya Komichi

Round 1
Lost by 59 votes
Karen Aijou 228

Karen Aijou

Group B
39
Emilia 29

Emilia

Round 1
34 vote difference
Emilia 29

Emilia

Round 1
Lost by 34 votes
Ruriko Kuroyanagi 229

Ruriko Kuroyanagi

Group B
17
Komari Koshigaya 28

Komari Koshigaya

Round 1
58 vote difference
Komari Koshigaya 28

Komari Koshigaya

Round 1
Lost by 58 votes
Tenryuu 230

Tenryuu

Group D
14
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Round 1
64 vote difference
Aoi Inuyama 27

Aoi Inuyama

Round 1
Lost by 64 votes
Miu Imazu 231

Miu Imazu

Group C
19
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Round 1
67 vote difference
Sharo Kirima 26

Sharo Kirima

Round 1
Lost by 67 votes
Yuuna Yunohana 232

Yuuna Yunohana

Group A
23
Tapris Sugarbell Chisaki 25

Tapris Sugarbell Chisaki

Round 1
54 vote difference
Tapris Sugarbell Chisaki 25

Tapris Sugarbell Chisaki

Round 1
Lost by 54 votes
Edna 233

Edna

Group A
15
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Round 1
64 vote difference
Kou Yagami 24

Kou Yagami

Round 1
Lost by 64 votes
Jun Gotou 234

Jun Gotou

Group C
24
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 1
60 vote difference
Kurisu Makise 23

Kurisu Makise

Round 1
Lost by 60 votes
Sagiri Ameno 235

Sagiri Ameno

Group D
12
Nene Sakura 22

Nene Sakura

Round 1
63 vote difference
Nene Sakura 22

Nene Sakura

Round 1
Lost by 63 votes
Junna Hoshimi 236

Junna Hoshimi

Group B
12
Maika Sakuranomiya 21

Maika Sakuranomiya

Round 1
79 vote difference
Maika Sakuranomiya 21

Maika Sakuranomiya

Round 1
Lost by 79 votes
Honoka Kurosaki 237

Honoka Kurosaki

Group B
21
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 1
63 vote difference
Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell 20

Satanichia "Satania" Kurumizawa McDowell

Round 1
Lost by 63 votes
Miku Maekawa 238

Miku Maekawa

Group D
12
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Round 1
67 vote difference
Kizuna Ai 19

Kizuna Ai

Round 1
Lost by 67 votes
Nozomi Momijidani 239

Nozomi Momijidani

Group C
16
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 1
83 vote difference
Vignette Tsukinose April 18

Vignette Tsukinose April

Round 1
Lost by 83 votes
Minami Nitta 240

Minami Nitta

Group A
20
Aqua 17

Aqua

Round 1
73 vote difference
Aqua 17

Aqua

Round 1
Lost by 73 votes
Kasumi Toyama 241

Kasumi Toyama

Group A
21
Rem 16

Rem

Round 1
64 vote difference
Rem 16

Rem

Round 1
Lost by 64 votes
Yuzu Kichougasaki 242

Yuzu Kichougasaki

Group C
15
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 1
77 vote difference
Chino Kafuu 15

Chino Kafuu

Round 1
Lost by 77 votes
Mimori Tougou 243

Mimori Tougou

Group D
26
Kobayashi 14

Kobayashi

Round 1
50 vote difference
Kobayashi 14

Kobayashi

Round 1
Lost by 50 votes
Hinata Kawamoto 244

Hinata Kawamoto

Group B
28
Shiro 13

Shiro

Round 1
57 vote difference
Shiro 13

Shiro

Round 1
Lost by 57 votes
Sanae Kashimura 245

Sanae Kashimura

Group B
11
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Round 1
76 vote difference
Renge Miyauchi 12

Renge Miyauchi

Round 1
Lost by 76 votes
Charlotte d'Izoard 246

Charlotte d'Izoard

Group D
12
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 1
70 vote difference
Akari Akaza 11

Akari Akaza

Round 1
Lost by 70 votes
Uzuki Shimamura 247

Uzuki Shimamura

Group C
20
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 1
71 vote difference
Hikari Takanashi 10

Hikari Takanashi

Round 1
Lost by 71 votes
Akane Mizuno 248

Akane Mizuno

Group A
30
Yunyun 9

Yunyun

Round 1
49 vote difference
Yunyun 9

Yunyun

Round 1
Lost by 49 votes
Guri 249

Guri

Group A
17
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 1
76 vote difference
Rin Shima 8

Rin Shima

Round 1
Lost by 76 votes
Tama 250

Tama

Group C
20
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 1
77 vote difference
Kagamihara Nadeshiko 7

Kagamihara Nadeshiko

Round 1
Lost by 77 votes
Elza 251

Elza

Group D
11
Platelet 6

Platelet

Round 1
76 vote difference
Platelet 6

Platelet

Round 1
Lost by 76 votes
Koume "Kiriyume" Ogi 252

Koume "Kiriyume" Ogi

Group B
14
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 1
77 vote difference
Hifumi Takimoto 5

Hifumi Takimoto

Round 1
Lost by 77 votes
Hikari Kagura 253

Hikari Kagura

Group B
26
Tooru 4

Tooru

Round 1
71 vote difference
Tooru 4

Tooru

Round 1
Lost by 71 votes
Sakura Hane 254

Sakura Hane

Group D
13
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 1
86 vote difference
Kanna Kamui 3

Kanna Kamui

Round 1
Lost by 86 votes
Kurokami no Otome 255

Kurokami no Otome

Group C
12
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 1
99 vote difference
Aoba Suzukaze 2

Aoba Suzukaze

Round 1
Lost by 99 votes
Sora Kaneshiro 256

Sora Kaneshiro

Group A
18
Megumin 1

Megumin

Round 1
90 vote difference
Megumin 1

Megumin

Round 1
Lost by 90 votes