Best Child in Anime

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Shiro 1

Shiro

Group A
600
Renge Miyauchi 17

Renge Miyauchi

Round 2
43 vote difference
Yui 2

Yui

Group C
261
May Chang 7

May Chang

Round 3
0 vote difference
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 4
Lost by 25 votes
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Group D
477
Killua Zoldyck 6

Killua Zoldyck

Round 3
9 vote difference
Shiro 1

Shiro

Round 5
Lost by 43 votes
Wendy Marvell 4

Wendy Marvell

Group B
108
Naru Kotoishi 13

Naru Kotoishi

Round 2
4 vote difference
Naru Kotoishi 13

Naru Kotoishi

Round 2
Lost by 4 votes
Nina Tucker 5

Nina Tucker

Group B
319
Naota Nandaba 12

Naota Nandaba

Round 2
31 vote difference
Shiro 1

Shiro

Round 4
Lost by 80 votes
Killua Zoldyck 6

Killua Zoldyck

Group D
197
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 3
9 vote difference
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 3
Lost by 9 votes
May Chang 7

May Chang

Group C
169
Yui 2

Yui

Round 3
0 vote difference
Elicia Hughes 8

Elicia Hughes

Group A
115
Gon Freecss 9

Gon Freecss

Round 2
4 vote difference
Gon Freecss 9

Gon Freecss

Round 2
Lost by 4 votes
Gon Freecss 9

Gon Freecss

Group A
176
Elicia Hughes 8

Elicia Hughes

Round 2
4 vote difference
Shiro 1

Shiro

Round 3
Lost by 56 votes
Ushio Okazaki 10

Ushio Okazaki

Group C
48
Enju Aihara 23

Enju Aihara

Round 1
13 vote difference
Mei Kusakabe 11

Mei Kusakabe

Group D
20
Satsuki Kusakabe 22

Satsuki Kusakabe

Round 1
18 vote difference
Satsuki Kusakabe 22

Satsuki Kusakabe

Round 1
Lost by 18 votes
Naota Nandaba 12

Naota Nandaba

Group B
71
Rin Kaga 21

Rin Kaga

Round 1
6 vote difference
Nina Tucker 5

Nina Tucker

Round 2
Lost by 31 votes
Naru Kotoishi 13

Naru Kotoishi

Group B
163
Wendy Marvell 4

Wendy Marvell

Round 2
4 vote difference
Nina Tucker 5

Nina Tucker

Round 3
Lost by 34 votes
Kyon's sister 14

Kyon's sister

Group D
63
Anko Kitashirakawa 19

Anko Kitashirakawa

Round 1
3 vote difference
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 2
Lost by 62 votes
Gimmy 15

Gimmy

Group C
35
Yumeha Togashi 18

Yumeha Togashi

Round 1
15 vote difference
Yumeha Togashi 18

Yumeha Togashi

Round 1
Lost by 15 votes
Pico 16

Pico

Group A
22
Renge Miyauchi 17

Renge Miyauchi

Round 1
35 vote difference
Renge Miyauchi 17

Renge Miyauchi

Round 1
Lost by 35 votes
Renge Miyauchi 17

Renge Miyauchi

Group A
93
Pico 16

Pico

Round 1
35 vote difference
Shiro 1

Shiro

Round 2
Lost by 43 votes
Yumeha Togashi 18

Yumeha Togashi

Group C
50
Gimmy 15

Gimmy

Round 1
15 vote difference
Anko Kitashirakawa 19

Anko Kitashirakawa

Group D
37
Kyon's sister 14

Kyon's sister

Round 1
3 vote difference
Kyon's sister 14

Kyon's sister

Round 1
Lost by 3 votes
Aladdin 20

Aladdin

Group B
21
Naru Kotoishi 13

Naru Kotoishi

Round 1
21 vote difference
Naru Kotoishi 13

Naru Kotoishi

Round 1
Lost by 21 votes
Rin Kaga 21

Rin Kaga

Group B
28
Naota Nandaba 12

Naota Nandaba

Round 1
6 vote difference
Naota Nandaba 12

Naota Nandaba

Round 1
Lost by 6 votes
Satsuki Kusakabe 22

Satsuki Kusakabe

Group D
74
Mei Kusakabe 11

Mei Kusakabe

Round 1
18 vote difference
Killua Zoldyck 6

Killua Zoldyck

Round 2
Lost by 33 votes
Enju Aihara 23

Enju Aihara

Group C
35
Ushio Okazaki 10

Ushio Okazaki

Round 1
13 vote difference
Ushio Okazaki 10

Ushio Okazaki

Round 1
Lost by 13 votes
Nanako Dojima 24

Nanako Dojima

Group A
27
Gon Freecss 9

Gon Freecss

Round 1
22 vote difference
Gon Freecss 9

Gon Freecss

Round 1
Lost by 22 votes
Hibiki 25

Hibiki

Group A
27
Elicia Hughes 8

Elicia Hughes

Round 1
36 vote difference
Elicia Hughes 8

Elicia Hughes

Round 1
Lost by 36 votes
Bridget Evans 26

Bridget Evans

Group C
26
May Chang 7

May Chang

Round 1
41 vote difference
May Chang 7

May Chang

Round 1
Lost by 41 votes
Yuki 27

Yuki

Group D
31
Killua Zoldyck 6

Killua Zoldyck

Round 1
14 vote difference
Killua Zoldyck 6

Killua Zoldyck

Round 1
Lost by 14 votes
Reisuke Houjou 28

Reisuke Houjou

Group B
18
Nina Tucker 5

Nina Tucker

Round 1
46 vote difference
Nina Tucker 5

Nina Tucker

Round 1
Lost by 46 votes
Rin 29

Rin

Group B
25
Wendy Marvell 4

Wendy Marvell

Round 1
31 vote difference
Wendy Marvell 4

Wendy Marvell

Round 1
Lost by 31 votes
Eau Landt 30

Eau Landt

Group D
14
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 1
53 vote difference
Hakase Shinonome 3

Hakase Shinonome

Round 1
Lost by 53 votes
Eri Ninamori 31

Eri Ninamori

Group C
36
Yui 2

Yui

Round 1
18 vote difference
Yui 2

Yui

Round 1
Lost by 18 votes
CoCo 32

CoCo

Group A
12
Shiro 1

Shiro

Round 1
68 vote difference
Shiro 1

Shiro

Round 1
Lost by 68 votes