Best Girl of Fall 2018: Seasonal Salt!

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Mrs. Menini 0

Mrs. Menini

Group A
0 N/A
Female Guard 0

Female Guard

Group A
0 N/A
Shima 0

Shima

Group A
0 N/A
Aira 0

Aira

Group A
0 N/A
Chikako Oomori 0

Chikako Oomori

Group A
0 N/A
Eurynome 0

Eurynome

Group A
0 N/A
Sargatanas 0

Sargatanas

Group A
0 N/A
Yuri Dietrich 0

Yuri Dietrich

Group A
0 N/A
Mage Bilstein 0

Mage Bilstein

Group A
0 N/A
Mayuka 0

Mayuka

Group A
0 N/A
Giorno's Mother 0

Giorno's Mother

Group A
0 N/A
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Group A
14568
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 4
1515 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Group B
12579
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Round 3
987 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 6
Lost by 1538 votes
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Group B
6435
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 4
91 vote difference
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 4
Lost by 91 votes
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Group A
7761
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Round 4
167 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 5
Lost by 1858 votes
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Group A
6675
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 4
167 vote difference
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 4
Lost by 167 votes
Onna Shinkan "Priestess" 6

Onna Shinkan "Priestess"

Group B
4571
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 3
221 vote difference
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 3
Lost by 221 votes
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Group B
5442
Ai Mizuno 10

Ai Mizuno

Round 3
325 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 4
Lost by 1524 votes
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Group A
5936
Tae Yamada 9

Tae Yamada

Round 3
478 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 4
Lost by 1515 votes
Tae Yamada 9

Tae Yamada

Group A
4576
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 3
478 vote difference
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 3
Lost by 478 votes
Ai Mizuno 10

Ai Mizuno

Group B
4428
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Round 3
325 vote difference
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Round 3
Lost by 325 votes
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Group B
7440
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 4
91 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 5
Lost by 1404 votes
Shizue Izawa 12

Shizue Izawa

Group A
4047
Kohaku Tsukishiro 21

Kohaku Tsukishiro

Round 2
575 vote difference
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Round 3
Lost by 676 votes
Shion 13

Shion

Group A
3327
Touko Nanami 20

Touko Nanami

Round 2
112 vote difference
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 3
Lost by 1026 votes
Uketsuke-jou "Guild Girl" 14

Uketsuke-jou "Guild Girl"

Group B
3830
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 3
424 vote difference
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 3
Lost by 424 votes
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Group B
3238
Yuu Koito 18

Yuu Koito

Round 2
78 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 3
Lost by 987 votes
Shuna 16

Shuna

Group A
3368
Majo 17

Majo

Round 2
694 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 3
Lost by 1829 votes
Majo 17

Majo

Group A
2133
Shuna 16

Shuna

Round 2
694 vote difference
Shuna 16

Shuna

Round 2
Lost by 694 votes
Yuu Koito 18

Yuu Koito

Group B
2371
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Round 2
78 vote difference
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Round 2
Lost by 78 votes
Juliet Persia 19

Juliet Persia

Group B
2225
Uketsuke-jou "Guild Girl" 14

Uketsuke-jou "Guild Girl"

Round 2
438 vote difference
Uketsuke-jou "Guild Girl" 14

Uketsuke-jou "Guild Girl"

Round 2
Lost by 438 votes
Touko Nanami 20

Touko Nanami

Group A
2271
Shion 13

Shion

Round 2
112 vote difference
Shion 13

Shion

Round 2
Lost by 112 votes
Kohaku Tsukishiro 21

Kohaku Tsukishiro

Group A
2068
Shizue Izawa 12

Shizue Izawa

Round 2
575 vote difference
Shizue Izawa 12

Shizue Izawa

Round 2
Lost by 575 votes
Hitomi Tsukishiro 22

Hitomi Tsukishiro

Group B
1957
Tsubame Kamoi 43

Tsubame Kamoi

Round 1
881 vote difference
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 2
Lost by 918 votes
Alice Zuberg 23

Alice Zuberg

Group B
1678
Trish Una 42

Trish Una

Round 1
531 vote difference
Ai Mizuno 10

Ai Mizuno

Round 2
Lost by 1163 votes
Trainie 24

Trainie

Group A
1500
Midori Ukai 41

Midori Ukai

Round 1
378 vote difference
Tae Yamada 9

Tae Yamada

Round 2
Lost by 1136 votes
Rikka's Mother 25

Rikka's Mother

Group A
1215
Momo Minamoto 40

Momo Minamoto

Round 1
63 vote difference
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 2
Lost by 1585 votes
Hasuki Komai 26

Hasuki Komai

Group B
1649
Yuki Hanzoumon 39

Yuki Hanzoumon

Round 1
272 vote difference
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Round 2
Lost by 811 votes
Koyomi Kanou 27

Koyomi Kanou

Group B
1512
Hinata Natsuki 38

Hinata Natsuki

Round 1
488 vote difference
Onna Shinkan "Priestess" 6

Onna Shinkan "Priestess"

Round 2
Lost by 1264 votes
Asagi Kazano 28

Asagi Kazano

Group A
1534
Anosillus the 2nd 37

Anosillus the 2nd

Round 1
525 vote difference
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Round 2
Lost by 1400 votes
Teria Wang 29

Teria Wang

Group A
635
Weslia Chartreux 36

Weslia Chartreux

Round 1
294 vote difference
Weslia Chartreux 36

Weslia Chartreux

Round 1
Lost by 294 votes
Sayaka Saeki 30

Sayaka Saeki

Group B
1349
Sophie Twilight 35

Sophie Twilight

Round 1
193 vote difference
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 2
Lost by 1375 votes
Cardinal 31

Cardinal

Group B
570
Sortiliena Serlut 34

Sortiliena Serlut

Round 1
426 vote difference
Sortiliena Serlut 34

Sortiliena Serlut

Round 1
Lost by 426 votes
Kurumi Kawai 32

Kurumi Kawai

Group A
1232
Tiese Shtolienen 33

Tiese Shtolienen

Round 1
205 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 2
Lost by 1872 votes
Tiese Shtolienen 33

Tiese Shtolienen

Group A
876
Kurumi Kawai 32

Kurumi Kawai

Round 1
205 vote difference
Kurumi Kawai 32

Kurumi Kawai

Round 1
Lost by 205 votes
Sortiliena Serlut 34

Sortiliena Serlut

Group B
1225
Cardinal 31

Cardinal

Round 1
426 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 2
Lost by 2003 votes
Sophie Twilight 35

Sophie Twilight

Group B
710
Sayaka Saeki 30

Sayaka Saeki

Round 1
193 vote difference
Sayaka Saeki 30

Sayaka Saeki

Round 1
Lost by 193 votes
Weslia Chartreux 36

Weslia Chartreux

Group A
1331
Teria Wang 29

Teria Wang

Round 1
294 vote difference
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 2
Lost by 1177 votes
Anosillus the 2nd 37

Anosillus the 2nd

Group A
675
Asagi Kazano 28

Asagi Kazano

Round 1
525 vote difference
Asagi Kazano 28

Asagi Kazano

Round 1
Lost by 525 votes
Hinata Natsuki 38

Hinata Natsuki

Group B
509
Koyomi Kanou 27

Koyomi Kanou

Round 1
488 vote difference
Koyomi Kanou 27

Koyomi Kanou

Round 1
Lost by 488 votes
Yuki Hanzoumon 39

Yuki Hanzoumon

Group B
653
Hasuki Komai 26

Hasuki Komai

Round 1
272 vote difference
Hasuki Komai 26

Hasuki Komai

Round 1
Lost by 272 votes
Momo Minamoto 40

Momo Minamoto

Group A
889
Rikka's Mother 25

Rikka's Mother

Round 1
63 vote difference
Rikka's Mother 25

Rikka's Mother

Round 1
Lost by 63 votes
Midori Ukai 41

Midori Ukai

Group A
705
Trainie 24

Trainie

Round 1
378 vote difference
Trainie 24

Trainie

Round 1
Lost by 378 votes
Trish Una 42

Trish Una

Group B
611
Alice Zuberg 23

Alice Zuberg

Round 1
531 vote difference
Alice Zuberg 23

Alice Zuberg

Round 1
Lost by 531 votes
Tsubame Kamoi 43

Tsubame Kamoi

Group B
420
Hitomi Tsukishiro 22

Hitomi Tsukishiro

Round 1
881 vote difference
Hitomi Tsukishiro 22

Hitomi Tsukishiro

Round 1
Lost by 881 votes
Kohane Hatoya 44

Kohane Hatoya

Group A
432
Kohaku Tsukishiro 21

Kohaku Tsukishiro

Round 1
950 vote difference
Kohaku Tsukishiro 21

Kohaku Tsukishiro

Round 1
Lost by 950 votes
Beelzebub 45

Beelzebub

Group A
436
Touko Nanami 20

Touko Nanami

Round 1
928 vote difference
Touko Nanami 20

Touko Nanami

Round 1
Lost by 928 votes
Elly 46

Elly

Group B
299
Juliet Persia 19

Juliet Persia

Round 1
1035 vote difference
Juliet Persia 19

Juliet Persia

Round 1
Lost by 1035 votes
Misha Takanashi 47

Misha Takanashi

Group B
472
Yuu Koito 18

Yuu Koito

Round 1
853 vote difference
Yuu Koito 18

Yuu Koito

Round 1
Lost by 853 votes
Mei Yachiyo 48

Mei Yachiyo

Group A
650
Majo 17

Majo

Round 1
853 vote difference
Majo 17

Majo

Round 1
Lost by 853 votes
Goe Ishikawa 49

Goe Ishikawa

Group A
454
Shuna 16

Shuna

Round 1
1274 vote difference
Shuna 16

Shuna

Round 1
Lost by 1274 votes
Akari Amano 50

Akari Amano

Group B
388
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Round 1
1190 vote difference
Akane Shinjou 15

Akane Shinjou

Round 1
Lost by 1190 votes
Kotetsu Tatejima 51

Kotetsu Tatejima

Group B
350
Uketsuke-jou "Guild Girl" 14

Uketsuke-jou "Guild Girl"

Round 1
1341 vote difference
Uketsuke-jou "Guild Girl" 14

Uketsuke-jou "Guild Girl"

Round 1
Lost by 1341 votes
Uki Sawatari 52

Uki Sawatari

Group A
427
Shion 13

Shion

Round 1
1228 vote difference
Shion 13

Shion

Round 1
Lost by 1228 votes
Inkarmat 53

Inkarmat

Group A
273
Shizue Izawa 12

Shizue Izawa

Round 1
1643 vote difference
Shizue Izawa 12

Shizue Izawa

Round 1
Lost by 1643 votes
Hizume Arima 54

Hizume Arima

Group B
264
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 1
1612 vote difference
Rikka Takarada 11

Rikka Takarada

Round 1
Lost by 1612 votes
Pest Mask 55

Pest Mask

Group B
161
Ai Mizuno 10

Ai Mizuno

Round 1
1712 vote difference
Ai Mizuno 10

Ai Mizuno

Round 1
Lost by 1712 votes
Armour 56

Armour

Group A
241
Tae Yamada 9

Tae Yamada

Round 1
1788 vote difference
Tae Yamada 9

Tae Yamada

Round 1
Lost by 1788 votes
Asuka Tsuchimiya 57

Asuka Tsuchimiya

Group A
223
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 1
2046 vote difference
Tomoe Koga 8

Tomoe Koga

Round 1
Lost by 2046 votes
Mélie 58

Mélie

Group B
233
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Round 1
1647 vote difference
Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer" 7

Elf "Yousei Yunde, High Elf Archer"

Round 1
Lost by 1647 votes
Suzuka Nagami 59

Suzuka Nagami

Group B
223
Onna Shinkan "Priestess" 6

Onna Shinkan "Priestess"

Round 1
1678 vote difference
Onna Shinkan "Priestess" 6

Onna Shinkan "Priestess"

Round 1
Lost by 1678 votes
Houtai 60

Houtai

Group A
180
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Round 1
2167 vote difference
Rio Futaba 5

Rio Futaba

Round 1
Lost by 2167 votes
Brandish μ 61

Brandish μ

Group A
201
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 1
1967 vote difference
Saki Nikaidou 4

Saki Nikaidou

Round 1
Lost by 1967 votes
Yuu Tounaka "Sexy Yuu" 62

Yuu Tounaka "Sexy Yuu"

Group B
218
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 1
1698 vote difference
Sakura Minamoto 3

Sakura Minamoto

Round 1
Lost by 1698 votes
Okitsune 63

Okitsune

Group B
164
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 1
2091 vote difference
Kaede Azusagawa 2

Kaede Azusagawa

Round 1
Lost by 2091 votes
Shirogane Saiga 64

Shirogane Saiga

Group A
164
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 1
2386 vote difference
Mai Sakurajima 1

Mai Sakurajima

Round 1
Lost by 2386 votes