Best Hairstyle in anime (Female)

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Inori 1

Inori

Group A
505
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Round 3
12 vote difference
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Round 3
Lost by 12 votes
ryuko 2

ryuko

Group C
1108
Irisviel von Einzbern 34

Irisviel von Einzbern

Round 2
98 vote difference
Mine 3

Mine

Group D
669
Makoto Kikuchi 62

Makoto Kikuchi

Round 1
48 vote difference
Shiro 4

Shiro

Group B
430
Yuuko Kanoe 61

Yuuko Kanoe

Round 1
55 vote difference
Chaika 45

Chaika

Round 3
Lost by 79 votes
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Group B
486
Shiro 12

Shiro

Round 3
22 vote difference
Shiro 12

Shiro

Round 3
Lost by 22 votes
Yukino Yukinoshita 6

Yukino Yukinoshita

Group D
734
Lenalee Lee 59

Lenalee Lee

Round 1
66 vote difference
Morgiana 7

Morgiana

Group C
750
Holo 10

Holo

Round 3
33 vote difference
Holo 10

Holo

Round 3
Lost by 33 votes
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Group A
490
Erio Touwa 25

Erio Touwa

Round 2
49 vote difference
Saber 9

Saber

Round 3
Lost by 49 votes
Saber 9

Saber

Group A
572
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Round 3
49 vote difference
Holo 10

Holo

Group C
790
Rumiho "Feyris" Akiha 23

Rumiho "Feyris" Akiha

Round 2
27 vote difference
Mizore Shirayuki 11

Mizore Shirayuki

Group D
294
Kosaki Onodera 22

Kosaki Onodera

Round 2
24 vote difference
Kosaki Onodera 22

Kosaki Onodera

Round 2
Lost by 24 votes
Shiro 12

Shiro

Group B
577
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Round 3
22 vote difference
Haruhi Fujioka 13

Haruhi Fujioka

Group B
102
Utau Hoshina 52

Utau Hoshina

Round 1
0 vote difference
Chaika 45

Chaika

Round 2
Lost by 124 votes
Kallen Kozuki 14

Kallen Kozuki

Group D
253
Kobato Hasegawa 51

Kobato Hasegawa

Round 1
4 vote difference
yoruichi 19

yoruichi

Round 2
Lost by 50 votes
Leone 15

Leone

Group C
615
Lucy 50

Lucy

Round 1
60 vote difference
ryuko 2

ryuko

Round 3
Lost by 477 votes
Yuki Nagato 16

Yuki Nagato

Group A
90
Kyouko Shirafuji 49

Kyouko Shirafuji

Round 1
33 vote difference
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Round 2
Lost by 116 votes
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Group A
520
Inori 1

Inori

Round 3
12 vote difference
Miki Sayaka 18

Miki Sayaka

Group C
171
Shinobu Maehara 47

Shinobu Maehara

Round 1
83 vote difference
Leone 15

Leone

Round 2
Lost by 123 votes
yoruichi 19

yoruichi

Group D
535
Kallen Kozuki 14

Kallen Kozuki

Round 2
50 vote difference
Mine 3

Mine

Round 3
Lost by 89 votes
Ritsu Tainaka 20

Ritsu Tainaka

Group B
48
Chaika 45

Chaika

Round 1
8 vote difference
Chaika 45

Chaika

Round 1
Lost by 8 votes
Hakuei Ren 21

Hakuei Ren

Group B
140
Banba 44

Banba

Round 1
63 vote difference
Shiro 12

Shiro

Round 2
Lost by 151 votes
Kosaki Onodera 22

Kosaki Onodera

Group D
527
Mizore Shirayuki 11

Mizore Shirayuki

Round 2
24 vote difference
Yukino Yukinoshita 6

Yukino Yukinoshita

Round 3
Lost by 150 votes
Rumiho "Feyris" Akiha 23

Rumiho "Feyris" Akiha

Group C
220
Holo 10

Holo

Round 2
27 vote difference
Holo 10

Holo

Round 2
Lost by 27 votes
Rei Ayanami 24

Rei Ayanami

Group A
78
Sachi 41

Sachi

Round 1
2 vote difference
Saber 9

Saber

Round 2
Lost by 119 votes
Erio Touwa 25

Erio Touwa

Group A
132
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Round 2
49 vote difference
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Round 2
Lost by 49 votes
Krista Lenz 26

Krista Lenz

Group C
40
Akiha Tohn 39

Akiha Tohn

Round 1
24 vote difference
Akiha Tohn 39

Akiha Tohn

Round 1
Lost by 24 votes
Konata 27

Konata

Group D
49
Lisanna Strauss 38

Lisanna Strauss

Round 1
12 vote difference
Lisanna Strauss 38

Lisanna Strauss

Round 1
Lost by 12 votes
Tsukasa Hiiragi 28

Tsukasa Hiiragi

Group B
20
Tohka 37

Tohka

Round 1
60 vote difference
Tohka 37

Tohka

Round 1
Lost by 60 votes
Naruko Anjou 29

Naruko Anjou

Group B
157
Mahiru Inami 36

Mahiru Inami

Round 1
16 vote difference
Shiro 4

Shiro

Round 2
Lost by 70 votes
Zanki Kiguchi 30

Zanki Kiguchi

Group D
26
Victorique de Blois 35

Victorique de Blois

Round 1
43 vote difference
Victorique de Blois 35

Victorique de Blois

Round 1
Lost by 43 votes
Mikasa Ackerman 31

Mikasa Ackerman

Group C
53
Irisviel von Einzbern 34

Irisviel von Einzbern

Round 1
20 vote difference
Irisviel von Einzbern 34

Irisviel von Einzbern

Round 1
Lost by 20 votes
Akane Tsunemori 32

Akane Tsunemori

Group A
23
Lucy Heartfilia 33

Lucy Heartfilia

Round 1
49 vote difference
Lucy Heartfilia 33

Lucy Heartfilia

Round 1
Lost by 49 votes
Lucy Heartfilia 33

Lucy Heartfilia

Group A
124
Akane Tsunemori 32

Akane Tsunemori

Round 1
49 vote difference
Inori 1

Inori

Round 2
Lost by 82 votes
Irisviel von Einzbern 34

Irisviel von Einzbern

Group C
171
Mikasa Ackerman 31

Mikasa Ackerman

Round 1
20 vote difference
ryuko 2

ryuko

Round 2
Lost by 98 votes
Victorique de Blois 35

Victorique de Blois

Group D
209
Zanki Kiguchi 30

Zanki Kiguchi

Round 1
43 vote difference
Mine 3

Mine

Round 2
Lost by 150 votes
Mahiru Inami 36

Mahiru Inami

Group B
41
Naruko Anjou 29

Naruko Anjou

Round 1
16 vote difference
Naruko Anjou 29

Naruko Anjou

Round 1
Lost by 16 votes
Tohka 37

Tohka

Group B
198
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Round 2
33 vote difference
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Round 2
Lost by 33 votes
Lisanna Strauss 38

Lisanna Strauss

Group D
223
Konata 27

Konata

Round 1
12 vote difference
Yukino Yukinoshita 6

Yukino Yukinoshita

Round 2
Lost by 130 votes
Akiha Tohn 39

Akiha Tohn

Group C
156
Krista Lenz 26

Krista Lenz

Round 1
24 vote difference
Morgiana 7

Morgiana

Round 2
Lost by 59 votes
Karako Koshio 40

Karako Koshio

Group A
9
Erio Touwa 25

Erio Touwa

Round 1
54 vote difference
Erio Touwa 25

Erio Touwa

Round 1
Lost by 54 votes
Sachi 41

Sachi

Group A
41
Rei Ayanami 24

Rei Ayanami

Round 1
2 vote difference
Rei Ayanami 24

Rei Ayanami

Round 1
Lost by 2 votes
Iwai Mushanokouji 42

Iwai Mushanokouji

Group C
18
Rumiho "Feyris" Akiha 23

Rumiho "Feyris" Akiha

Round 1
77 vote difference
Rumiho "Feyris" Akiha 23

Rumiho "Feyris" Akiha

Round 1
Lost by 77 votes
Asa Shigure 43

Asa Shigure

Group D
24
Kosaki Onodera 22

Kosaki Onodera

Round 1
63 vote difference
Kosaki Onodera 22

Kosaki Onodera

Round 1
Lost by 63 votes
Banba 44

Banba

Group B
16
Hakuei Ren 21

Hakuei Ren

Round 1
63 vote difference
Hakuei Ren 21

Hakuei Ren

Round 1
Lost by 63 votes
Chaika 45

Chaika

Group B
505
Ritsu Tainaka 20

Ritsu Tainaka

Round 1
8 vote difference
Nanami Luchia 46

Nanami Luchia

Group D
18
yoruichi 19

yoruichi

Round 1
62 vote difference
yoruichi 19

yoruichi

Round 1
Lost by 62 votes
Shinobu Maehara 47

Shinobu Maehara

Group C
10
Miki Sayaka 18

Miki Sayaka

Round 1
83 vote difference
Miki Sayaka 18

Miki Sayaka

Round 1
Lost by 83 votes
Mei Misaki 48

Mei Misaki

Group A
22
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Round 1
46 vote difference
Chitoge Kirisaki 17

Chitoge Kirisaki

Round 1
Lost by 46 votes
Kyouko Shirafuji 49

Kyouko Shirafuji

Group A
22
Yuki Nagato 16

Yuki Nagato

Round 1
33 vote difference
Yuki Nagato 16

Yuki Nagato

Round 1
Lost by 33 votes
Lucy 50

Lucy

Group C
30
Leone 15

Leone

Round 1
60 vote difference
Leone 15

Leone

Round 1
Lost by 60 votes
Kobato Hasegawa 51

Kobato Hasegawa

Group D
55
Kallen Kozuki 14

Kallen Kozuki

Round 1
4 vote difference
Kallen Kozuki 14

Kallen Kozuki

Round 1
Lost by 4 votes
Utau Hoshina 52

Utau Hoshina

Group B
40
Haruhi Fujioka 13

Haruhi Fujioka

Round 1
0 vote difference
Rena Ryuugu 53

Rena Ryuugu

Group B
18
Shiro 12

Shiro

Round 1
80 vote difference
Shiro 12

Shiro

Round 1
Lost by 80 votes
Amelia Wil Tesla Saillune 54

Amelia Wil Tesla Saillune

Group D
13
Mizore Shirayuki 11

Mizore Shirayuki

Round 1
65 vote difference
Mizore Shirayuki 11

Mizore Shirayuki

Round 1
Lost by 65 votes
Asseylum Vers Allusia 55

Asseylum Vers Allusia

Group C
28
Holo 10

Holo

Round 1
56 vote difference
Holo 10

Holo

Round 1
Lost by 56 votes
Sango 56

Sango

Group A
9
Saber 9

Saber

Round 1
77 vote difference
Saber 9

Saber

Round 1
Lost by 77 votes
Azusa Suma 57

Azusa Suma

Group A
5
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Round 1
84 vote difference
Kurisu Makise 8

Kurisu Makise

Round 1
Lost by 84 votes
Izumi Akazawa 58

Izumi Akazawa

Group C
25
Morgiana 7

Morgiana

Round 1
53 vote difference
Morgiana 7

Morgiana

Round 1
Lost by 53 votes
Lenalee Lee 59

Lenalee Lee

Group D
26
Yukino Yukinoshita 6

Yukino Yukinoshita

Round 1
66 vote difference
Yukino Yukinoshita 6

Yukino Yukinoshita

Round 1
Lost by 66 votes
Elizabeth Midford 60

Elizabeth Midford

Group B
22
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Round 1
68 vote difference
Yoko Littner 5

Yoko Littner

Round 1
Lost by 68 votes
Yuuko Kanoe 61

Yuuko Kanoe

Group B
21
Shiro 4

Shiro

Round 1
55 vote difference
Shiro 4

Shiro

Round 1
Lost by 55 votes
Makoto Kikuchi 62

Makoto Kikuchi

Group D
31
Mine 3

Mine

Round 1
48 vote difference
Mine 3

Mine

Round 1
Lost by 48 votes
Meryl Stryfe 63

Meryl Stryfe

Group C
6
ryuko 2

ryuko

Round 1
105 vote difference
ryuko 2

ryuko

Round 1
Lost by 105 votes
Ringo Akai 64

Ringo Akai

Group A
7
Inori 1

Inori

Round 1
75 vote difference
Inori 1

Inori

Round 1
Lost by 75 votes