Favorite Metal Fight Beyblade character

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Hyoma 0

Hyoma

Group A
0 N/A
Bakin 1

Bakin

Group A
4
Argo Garcia 64

Argo Garcia

Round 1
2 vote difference
Argo Garcia 64

Argo Garcia

Round 1
Lost by 2 votes
Akuya Onizaki 2

Akuya Onizaki

Group C
4
Busujima 63

Busujima

Round 1
0 vote difference
Hikaru Hasama 34

Hikaru Hasama

Round 2
Lost by 7 votes
Karura 3

Karura

Group D
4
American DJ 62

American DJ

Round 1
0 vote difference
Kikura Gen 35

Kikura Gen

Round 2
Lost by 3 votes
Ren Kurenai 4

Ren Kurenai

Group B
14
Damian Hart 29

Damian Hart

Round 2
1 vote difference
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 4
Lost by 6 votes
Aniel 5

Aniel

Group B
3
Ryutaro Fukami 60

Ryutaro Fukami

Round 1
3 vote difference
Ryutaro Fukami 60

Ryutaro Fukami

Round 1
Lost by 3 votes
Takanosuke Shishiya 6

Takanosuke Shishiya

Group D
1
Benkei Hanawa 59

Benkei Hanawa

Round 1
4 vote difference
Benkei Hanawa 59

Benkei Hanawa

Round 1
Lost by 4 votes
Yoshio Iwayama 7

Yoshio Iwayama

Group C
1
Kite Unabara 58

Kite Unabara

Round 1
6 vote difference
Kite Unabara 58

Kite Unabara

Round 1
Lost by 6 votes
Vridick 8

Vridick

Group A
2
Teru Saotome 57

Teru Saotome

Round 1
5 vote difference
Teru Saotome 57

Teru Saotome

Round 1
Lost by 5 votes
King 9

King

Group A
9
Sophie 56

Sophie

Round 1
1 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Round 3
Lost by 1 votes
Rago 10

Rago

Group C
6
Tetsuya Watarigani 55

Tetsuya Watarigani

Round 1
0 vote difference
Hokuto 42

Hokuto

Round 2
Lost by 2 votes
Wales 11

Wales

Group D
1
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 1
4 vote difference
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 1
Lost by 4 votes
Julian Konzern 12

Julian Konzern

Group B
3
Zyro Kurogane 53

Zyro Kurogane

Round 1
1 vote difference
Zyro Kurogane 53

Zyro Kurogane

Round 1
Lost by 1 votes
Ryuto 13

Ryuto

Group B
7
Reiji Mizuchi 45

Reiji Mizuchi

Round 2
1 vote difference
Reiji Mizuchi 45

Reiji Mizuchi

Round 2
Lost by 1 votes
Klaus 14

Klaus

Group D
1
Tithi 51

Tithi

Round 1
4 vote difference
Tithi 51

Tithi

Round 1
Lost by 4 votes
Pluto 15

Pluto

Group C
6
Ryo Hagane 50

Ryo Hagane

Round 1
2 vote difference
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Round 2
Lost by 5 votes
Johannes 16

Johannes

Group A
3
Dynamis 49

Dynamis

Round 1
4 vote difference
Dynamis 49

Dynamis

Round 1
Lost by 4 votes
Chris 17

Chris

Group A
7
Madoka Amano 48

Madoka Amano

Round 1
3 vote difference
Dynamis 49

Dynamis

Round 2
Lost by 3 votes
Kumasuke Kumade 18

Kumasuke Kumade

Group C
2
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Round 1
4 vote difference
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Round 1
Lost by 4 votes
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Group D
11
Tithi 51

Tithi

Round 2
0 vote difference
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 4
Lost by 4 votes
Kumata Kumade 20

Kumata Kumade

Group B
4
Reiji Mizuchi 45

Reiji Mizuchi

Round 1
1 vote difference
Reiji Mizuchi 45

Reiji Mizuchi

Round 1
Lost by 1 votes
Django 21

Django

Group B
2
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 1
6 vote difference
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 1
Lost by 6 votes
Brad 22

Brad

Group D
1
Chi-yun Li 43

Chi-yun Li

Round 1
4 vote difference
Chi-yun Li 43

Chi-yun Li

Round 1
Lost by 4 votes
Kazuki 23

Kazuki

Group C
3
Hokuto 42

Hokuto

Round 1
2 vote difference
Hokuto 42

Hokuto

Round 1
Lost by 2 votes
Doji 24

Doji

Group A
3
Sora Akatsuki 41

Sora Akatsuki

Round 1
3 vote difference
Sora Akatsuki 41

Sora Akatsuki

Round 1
Lost by 3 votes
Taraba 25

Taraba

Group A
1
Ryuga 40

Ryuga

Round 1
8 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Round 1
Lost by 8 votes
Akira 26

Akira

Group C
2
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 1
4 vote difference
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 1
Lost by 4 votes
Blader DJ 27

Blader DJ

Group D
1
Kyoya Tategami 38

Kyoya Tategami

Round 1
5 vote difference
Kyoya Tategami 38

Kyoya Tategami

Round 1
Lost by 5 votes
Kenta Yumiya 28

Kenta Yumiya

Group B
13
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 3
2 vote difference
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 3
Lost by 2 votes
Damian Hart 29

Damian Hart

Group B
7
Blader Guy 36

Blader Guy

Round 1
1 vote difference
Ren Kurenai 4

Ren Kurenai

Round 2
Lost by 1 votes
Zidane 30

Zidane

Group D
2
Kikura Gen 35

Kikura Gen

Round 1
2 vote difference
Kikura Gen 35

Kikura Gen

Round 1
Lost by 2 votes
Ryo Onoue 31

Ryo Onoue

Group C
1
Hikaru Hasama 34

Hikaru Hasama

Round 1
6 vote difference
Hikaru Hasama 34

Hikaru Hasama

Round 1
Lost by 6 votes
Tobio Oike 32

Tobio Oike

Group A
12
Dynamis 49

Dynamis

Round 3
1 vote difference
Dynamis 49

Dynamis

Round 3
Lost by 1 votes
Reiki Sodo 33

Reiki Sodo

Group A
3
Tobio Oike 32

Tobio Oike

Round 1
3 vote difference
Tobio Oike 32

Tobio Oike

Round 1
Lost by 3 votes
Hikaru Hasama 34

Hikaru Hasama

Group C
14
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Round 3
3 vote difference
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Round 3
Lost by 3 votes
Kikura Gen 35

Kikura Gen

Group D
9
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Round 3
1 vote difference
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Round 3
Lost by 1 votes
Blader Guy 36

Blader Guy

Group B
4
Damian Hart 29

Damian Hart

Round 1
1 vote difference
Damian Hart 29

Damian Hart

Round 1
Lost by 1 votes
Zeo Abyss 37

Zeo Abyss

Group B
2
Kenta Yumiya 28

Kenta Yumiya

Round 1
6 vote difference
Kenta Yumiya 28

Kenta Yumiya

Round 1
Lost by 6 votes
Kyoya Tategami 38

Kyoya Tategami

Group D
12
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 3
1 vote difference
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 3
Lost by 1 votes
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Group C
26
Hokuto 42

Hokuto

Round 3
0 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Group A
26
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 6
0 vote difference
Sora Akatsuki 41

Sora Akatsuki

Group A
8
King 9

King

Round 2
1 vote difference
King 9

King

Round 2
Lost by 1 votes
Hokuto 42

Hokuto

Group C
11
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 3
0 vote difference
Chi-yun Li 43

Chi-yun Li

Group D
7
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 2
2 vote difference
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Round 2
Lost by 2 votes
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Group B
25
Ryuga 40

Ryuga

Round 5
1 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Round 5
Lost by 1 votes
Reiji Mizuchi 45

Reiji Mizuchi

Group B
9
Kumata Kumade 20

Kumata Kumade

Round 1
1 vote difference
Ren Kurenai 4

Ren Kurenai

Round 3
Lost by 2 votes
Toby 46

Toby

Group D
2
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Round 1
2 vote difference
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Round 1
Lost by 2 votes
Yu Tendo 47

Yu Tendo

Group C
17
Hikaru Hasama 34

Hikaru Hasama

Round 3
3 vote difference
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 4
Lost by 5 votes
Madoka Amano 48

Madoka Amano

Group A
3
Chris 17

Chris

Round 1
3 vote difference
Chris 17

Chris

Round 1
Lost by 3 votes
Dynamis 49

Dynamis

Group A
15
Tobio Oike 32

Tobio Oike

Round 3
1 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Round 4
Lost by 4 votes
Ryo Hagane 50

Ryo Hagane

Group C
3
Pluto 15

Pluto

Round 1
2 vote difference
Pluto 15

Pluto

Round 1
Lost by 2 votes
Tithi 51

Tithi

Group D
8
Dashan Wang 19

Dashan Wang

Round 2
0 vote difference
Helios 52

Helios

Group B
3
Ryuto 13

Ryuto

Round 1
2 vote difference
Ryuto 13

Ryuto

Round 1
Lost by 2 votes
Zyro Kurogane 53

Zyro Kurogane

Group B
4
Julian Konzern 12

Julian Konzern

Round 1
1 vote difference
Tsubasa Otori 44

Tsubasa Otori

Round 2
Lost by 5 votes
Masamune Kadoya 54

Masamune Kadoya

Group D
17
Kyoya Tategami 38

Kyoya Tategami

Round 3
1 vote difference
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 5
Lost by 5 votes
Tetsuya Watarigani 55

Tetsuya Watarigani

Group C
4
Rago 10

Rago

Round 1
0 vote difference
Sophie 56

Sophie

Group A
4
King 9

King

Round 1
1 vote difference
King 9

King

Round 1
Lost by 1 votes
Teru Saotome 57

Teru Saotome

Group A
8
Ryuga 40

Ryuga

Round 2
4 vote difference
Ryuga 40

Ryuga

Round 2
Lost by 4 votes
Kite Unabara 58

Kite Unabara

Group C
9
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 2
3 vote difference
Gingka Hagane 39

Gingka Hagane

Round 2
Lost by 3 votes
Benkei Hanawa 59

Benkei Hanawa

Group D
6
Takanosuke Shishiya 6

Takanosuke Shishiya

Round 1
4 vote difference
Kyoya Tategami 38

Kyoya Tategami

Round 2
Lost by 4 votes
Ryutaro Fukami 60

Ryutaro Fukami

Group B
7
Aniel 5

Aniel

Round 1
3 vote difference
Kenta Yumiya 28

Kenta Yumiya

Round 2
Lost by 3 votes
Bao 61

Bao

Group B
1
Ren Kurenai 4

Ren Kurenai

Round 1
6 vote difference
Ren Kurenai 4

Ren Kurenai

Round 1
Lost by 6 votes
American DJ 62

American DJ

Group D
3
Karura 3

Karura

Round 1
0 vote difference
Busujima 63

Busujima

Group C
4
Akuya Onizaki 2

Akuya Onizaki

Round 1
0 vote difference
Argo Garcia 64

Argo Garcia

Group A
6
Bakin 1

Bakin

Round 1
2 vote difference
Tobio Oike 32

Tobio Oike

Round 2
Lost by 5 votes