r/BokuNoHeroAcademia's Discord Popularity Poll

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Group A
1841
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 5
0 vote difference
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Group A
1676
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 5
0 vote difference
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Group A
1629
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 5
0 vote difference
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Group A
1500
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 5
0 vote difference
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Group A
1507
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 5
0 vote difference
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Group A
1424
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 5
0 vote difference
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Group A
1711
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 5
0 vote difference
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Group A
1720
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 5
0 vote difference
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Group A
1349
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Round 3
125 vote difference
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 4
Lost by 196 votes
Shota Aizawa (Eraser Head) 10

Shota Aizawa (Eraser Head)

Group A
1557
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 4
132 vote difference
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 4
Lost by 132 votes
Katsuki Bakugo 11

Katsuki Bakugo

Group A
1472
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 4
14 vote difference
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 4
Lost by 14 votes
Himiko Toga 12

Himiko Toga

Group A
1321
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 4
97 vote difference
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 4
Lost by 97 votes
Nana Shimura 13

Nana Shimura

Group A
1352
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Round 3
94 vote difference
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 4
Lost by 127 votes
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Group A
1156
Eri 19

Eri

Round 3
43 vote difference
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 4
Lost by 195 votes
Fumikage Tokoyami 15

Fumikage Tokoyami

Group A
1376
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 4
186 vote difference
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 4
Lost by 186 votes
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Group A
1177
Hawks 17

Hawks

Round 3
89 vote difference
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 4
Lost by 315 votes
Hawks 17

Hawks

Group A
823
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Round 3
89 vote difference
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Round 3
Lost by 89 votes
Itsuka Kendo 18

Itsuka Kendo

Group A
776
Hizashi Yamada (Present Mic) 47

Hizashi Yamada (Present Mic)

Round 2
118 vote difference
Fumikage Tokoyami 15

Fumikage Tokoyami

Round 3
Lost by 282 votes
Eri 19

Eri

Group A
829
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Round 3
43 vote difference
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Round 3
Lost by 43 votes
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Group A
816
Danjuro Tobita (Gentle) 45

Danjuro Tobita (Gentle)

Round 2
87 vote difference
Nana Shimura 13

Nana Shimura

Round 3
Lost by 94 votes
Yu Takeyama (Mt. Lady) 21

Yu Takeyama (Mt. Lady)

Group A
810
Shinya Kamihara (Edgeshot) 44

Shinya Kamihara (Edgeshot)

Round 2
109 vote difference
Himiko Toga 12

Himiko Toga

Round 3
Lost by 163 votes
Inko Midoriya 22

Inko Midoriya

Group A
796
Sir Nighteye 43

Sir Nighteye

Round 2
166 vote difference
Katsuki Bakugo 11

Katsuki Bakugo

Round 3
Lost by 243 votes
Nemuri Kayama (Midnight) 23

Nemuri Kayama (Midnight)

Group A
725
Manami Aiba (La Brava) 42

Manami Aiba (La Brava)

Round 2
202 vote difference
Shota Aizawa (Eraser Head) 10

Shota Aizawa (Eraser Head)

Round 3
Lost by 442 votes
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Group A
848
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Round 3
125 vote difference
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Round 3
Lost by 125 votes
Hitoshi Shinso 25

Hitoshi Shinso

Group A
476
Gran Torino 40

Gran Torino

Round 2
69 vote difference
Gran Torino 40

Gran Torino

Round 2
Lost by 69 votes
Nejire Hado 26

Nejire Hado

Group A
650
Toru Hagakure 39

Toru Hagakure

Round 2
66 vote difference
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 3
Lost by 415 votes
Tenya Iida 27

Tenya Iida

Group A
819
Tamaki Amajiki 38

Tamaki Amajiki

Round 2
148 vote difference
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 3
Lost by 212 votes
Shino Sosaki (Mandalay) 28

Shino Sosaki (Mandalay)

Group A
476
Jin Bubaigawara 37

Jin Bubaigawara

Round 2
67 vote difference
Jin Bubaigawara 37

Jin Bubaigawara

Round 2
Lost by 67 votes
Dabi 29

Dabi

Group A
776
Kai Chisaki (Overhaul) 36

Kai Chisaki (Overhaul)

Round 2
36 vote difference
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 3
Lost by 159 votes
Camie Utsushimi 30

Camie Utsushimi

Group A
436
Tomura Shigaraki 35

Tomura Shigaraki

Round 2
119 vote difference
Tomura Shigaraki 35

Tomura Shigaraki

Round 2
Lost by 119 votes
Tomoko Shiretoko (Ragdoll) 31

Tomoko Shiretoko (Ragdoll)

Group A
618
Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob) 34

Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob)

Round 2
33 vote difference
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 3
Lost by 385 votes
Ryuko Tatsuma (Ryukyu) 32

Ryuko Tatsuma (Ryukyu)

Group A
376
Selkie 97

Selkie

Round 1
116 vote difference
Enji Todoroki (Endeavor) 33

Enji Todoroki (Endeavor)

Round 2
Lost by 184 votes
Enji Todoroki (Endeavor) 33

Enji Todoroki (Endeavor)

Group A
678
Seiji Shishikura 96

Seiji Shishikura

Round 1
155 vote difference
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 3
Lost by 471 votes
Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob) 34

Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob)

Group A
479
Tomoko Shiretoko (Ragdoll) 31

Tomoko Shiretoko (Ragdoll)

Round 2
33 vote difference
Tomoko Shiretoko (Ragdoll) 31

Tomoko Shiretoko (Ragdoll)

Round 2
Lost by 33 votes
Tomura Shigaraki 35

Tomura Shigaraki

Group A
746
Camie Utsushimi 30

Camie Utsushimi

Round 2
119 vote difference
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 3
Lost by 261 votes
Kai Chisaki (Overhaul) 36

Kai Chisaki (Overhaul)

Group A
467
Dabi 29

Dabi

Round 2
36 vote difference
Dabi 29

Dabi

Round 2
Lost by 36 votes
Jin Bubaigawara 37

Jin Bubaigawara

Group A
768
Shino Sosaki (Mandalay) 28

Shino Sosaki (Mandalay)

Round 2
67 vote difference
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 3
Lost by 174 votes
Tamaki Amajiki 38

Tamaki Amajiki

Group A
390
Natsuo Todoroki 91

Natsuo Todoroki

Round 1
131 vote difference
Tenya Iida 27

Tenya Iida

Round 2
Lost by 148 votes
Toru Hagakure 39

Toru Hagakure

Group A
432
Nejire Hado 26

Nejire Hado

Round 2
66 vote difference
Nejire Hado 26

Nejire Hado

Round 2
Lost by 66 votes
Gran Torino 40

Gran Torino

Group A
670
Hitoshi Shinso 25

Hitoshi Shinso

Round 2
69 vote difference
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 3
Lost by 416 votes
Taishiro Toyomitsu (Fatgum) 41

Taishiro Toyomitsu (Fatgum)

Group A
411
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Round 2
134 vote difference
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Round 2
Lost by 134 votes
Manami Aiba (La Brava) 42

Manami Aiba (La Brava)

Group A
345
Shuichi Iguchi (Spinner) 87

Shuichi Iguchi (Spinner)

Round 1
93 vote difference
Nemuri Kayama (Midnight) 23

Nemuri Kayama (Midnight)

Round 2
Lost by 202 votes
Sir Nighteye 43

Sir Nighteye

Group A
392
Tatami Nakagame 86

Tatami Nakagame

Round 1
137 vote difference
Inko Midoriya 22

Inko Midoriya

Round 2
Lost by 166 votes
Shinya Kamihara (Edgeshot) 44

Shinya Kamihara (Edgeshot)

Group A
423
Yu Takeyama (Mt. Lady) 21

Yu Takeyama (Mt. Lady)

Round 2
109 vote difference
Yu Takeyama (Mt. Lady) 21

Yu Takeyama (Mt. Lady)

Round 2
Lost by 109 votes
Danjuro Tobita (Gentle) 45

Danjuro Tobita (Gentle)

Group A
417
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Round 2
87 vote difference
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Round 2
Lost by 87 votes
Chizome Akaguro (Stain) 46

Chizome Akaguro (Stain)

Group A
441
Eri 19

Eri

Round 2
56 vote difference
Eri 19

Eri

Round 2
Lost by 56 votes
Hizashi Yamada (Present Mic) 47

Hizashi Yamada (Present Mic)

Group A
402
Chiyo Shuzenji (Recovery Girl) 82

Chiyo Shuzenji (Recovery Girl)

Round 1
106 vote difference
Itsuka Kendo 18

Itsuka Kendo

Round 2
Lost by 118 votes
Tetsutetsu Tetsutetsu 48

Tetsutetsu Tetsutetsu

Group A
449
Hawks 17

Hawks

Round 2
97 vote difference
Hawks 17

Hawks

Round 2
Lost by 97 votes
Tsunagu Hakamata (Best Jeanist) 49

Tsunagu Hakamata (Best Jeanist)

Group A
397
Koji Koda 80

Koji Koda

Round 1
162 vote difference
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Round 2
Lost by 207 votes
Inasa Yoarashi 50

Inasa Yoarashi

Group A
305
Mashirao Ojiro 79

Mashirao Ojiro

Round 1
67 vote difference
Fumikage Tokoyami 15

Fumikage Tokoyami

Round 2
Lost by 278 votes
All for One 51

All for One

Group A
400
Gunhead 78

Gunhead

Round 1
105 vote difference
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Round 2
Lost by 123 votes
Koichi Haimawari 52

Koichi Haimawari

Group A
107
Snipe 77

Snipe

Round 1
36 vote difference
Snipe 77

Snipe

Round 1
Lost by 36 votes
Kota Izumi 53

Kota Izumi

Group A
290
Yawara Chatora (Tiger) 76

Yawara Chatora (Tiger)

Round 1
14 vote difference
Himiko Toga 12

Himiko Toga

Round 2
Lost by 259 votes
Shinji Nishiya (Kamui Woods) 54

Shinji Nishiya (Kamui Woods)

Group A
277
Ectoplasm 75

Ectoplasm

Round 1
105 vote difference
Katsuki Bakugo 11

Katsuki Bakugo

Round 2
Lost by 363 votes
Yuga Aoyama 55

Yuga Aoyama

Group A
194
No. 13 74

No. 13

Round 1
9 vote difference
Shota Aizawa (Eraser Head) 10

Shota Aizawa (Eraser Head)

Round 2
Lost by 438 votes
Miruko 56

Miruko

Group A
270
Minoru Mineta 73

Minoru Mineta

Round 1
85 vote difference
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Round 2
Lost by 374 votes
Fuyumi Todoroki 57

Fuyumi Todoroki

Group A
235
Knuckleduster 72

Knuckleduster

Round 1
81 vote difference
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 2
Lost by 442 votes
Sirius 58

Sirius

Group A
116
Emi Fukukado (Ms. Joke) 71

Emi Fukukado (Ms. Joke)

Round 1
19 vote difference
Emi Fukukado (Ms. Joke) 71

Emi Fukukado (Ms. Joke)

Round 1
Lost by 19 votes
Nedzu 59

Nedzu

Group A
296
Kazuho Haneyama (Pop☆Step) 70

Kazuho Haneyama (Pop☆Step)

Round 1
58 vote difference
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 2
Lost by 272 votes
Kurogiri 60

Kurogiri

Group A
249
Naomasa Tsukauchi 69

Naomasa Tsukauchi

Round 1
39 vote difference
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 2
Lost by 364 votes
Kugo Sakamata (Gang Orca) 61

Kugo Sakamata (Gang Orca)

Group A
268
Kaoruko Awata (Bubble Girl) 68

Kaoruko Awata (Bubble Girl)

Round 1
44 vote difference
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 2
Lost by 326 votes
Hanta Sero 62

Hanta Sero

Group A
231
Tensei Iida (Ingenium) 67

Tensei Iida (Ingenium)

Round 1
48 vote difference
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 2
Lost by 409 votes
Rei Todoroki 63

Rei Todoroki

Group A
124
Mezo Shoji 66

Mezo Shoji

Round 1
16 vote difference
Mezo Shoji 66

Mezo Shoji

Round 1
Lost by 16 votes
Ibara Shiozaki 64

Ibara Shiozaki

Group A
179
Neito Monoma 65

Neito Monoma

Round 1
4 vote difference
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 2
Lost by 484 votes
Neito Monoma 65

Neito Monoma

Group A
133
Ibara Shiozaki 64

Ibara Shiozaki

Round 1
4 vote difference
Ibara Shiozaki 64

Ibara Shiozaki

Round 1
Lost by 4 votes
Mezo Shoji 66

Mezo Shoji

Group A
200
Rei Todoroki 63

Rei Todoroki

Round 1
16 vote difference
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 2
Lost by 427 votes
Tensei Iida (Ingenium) 67

Tensei Iida (Ingenium)

Group A
106
Hanta Sero 62

Hanta Sero

Round 1
48 vote difference
Hanta Sero 62

Hanta Sero

Round 1
Lost by 48 votes
Kaoruko Awata (Bubble Girl) 68

Kaoruko Awata (Bubble Girl)

Group A
109
Kugo Sakamata (Gang Orca) 61

Kugo Sakamata (Gang Orca)

Round 1
44 vote difference
Kugo Sakamata (Gang Orca) 61

Kugo Sakamata (Gang Orca)

Round 1
Lost by 44 votes
Naomasa Tsukauchi 69

Naomasa Tsukauchi

Group A
113
Kurogiri 60

Kurogiri

Round 1
39 vote difference
Kurogiri 60

Kurogiri

Round 1
Lost by 39 votes
Kazuho Haneyama (Pop☆Step) 70

Kazuho Haneyama (Pop☆Step)

Group A
96
Nedzu 59

Nedzu

Round 1
58 vote difference
Nedzu 59

Nedzu

Round 1
Lost by 58 votes
Emi Fukukado (Ms. Joke) 71

Emi Fukukado (Ms. Joke)

Group A
168
Sirius 58

Sirius

Round 1
19 vote difference
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 2
Lost by 495 votes
Knuckleduster 72

Knuckleduster

Group A
92
Fuyumi Todoroki 57

Fuyumi Todoroki

Round 1
81 vote difference
Fuyumi Todoroki 57

Fuyumi Todoroki

Round 1
Lost by 81 votes
Minoru Mineta 73

Minoru Mineta

Group A
94
Miruko 56

Miruko

Round 1
85 vote difference
Miruko 56

Miruko

Round 1
Lost by 85 votes
No. 13 74

No. 13

Group A
125
Yuga Aoyama 55

Yuga Aoyama

Round 1
9 vote difference
Yuga Aoyama 55

Yuga Aoyama

Round 1
Lost by 9 votes
Ectoplasm 75

Ectoplasm

Group A
77
Shinji Nishiya (Kamui Woods) 54

Shinji Nishiya (Kamui Woods)

Round 1
105 vote difference
Shinji Nishiya (Kamui Woods) 54

Shinji Nishiya (Kamui Woods)

Round 1
Lost by 105 votes
Yawara Chatora (Tiger) 76

Yawara Chatora (Tiger)

Group A
126
Kota Izumi 53

Kota Izumi

Round 1
14 vote difference
Kota Izumi 53

Kota Izumi

Round 1
Lost by 14 votes
Snipe 77

Snipe

Group A
222
Koichi Haimawari 52

Koichi Haimawari

Round 1
36 vote difference
Nana Shimura 13

Nana Shimura

Round 2
Lost by 392 votes
Gunhead 78

Gunhead

Group A
79
All for One 51

All for One

Round 1
105 vote difference
All for One 51

All for One

Round 1
Lost by 105 votes
Mashirao Ojiro 79

Mashirao Ojiro

Group A
96
Inasa Yoarashi 50

Inasa Yoarashi

Round 1
67 vote difference
Inasa Yoarashi 50

Inasa Yoarashi

Round 1
Lost by 67 votes
Koji Koda 80

Koji Koda

Group A
55
Tsunagu Hakamata (Best Jeanist) 49

Tsunagu Hakamata (Best Jeanist)

Round 1
162 vote difference
Tsunagu Hakamata (Best Jeanist) 49

Tsunagu Hakamata (Best Jeanist)

Round 1
Lost by 162 votes
Yosetsu Awase 81

Yosetsu Awase

Group A
36
Tetsutetsu Tetsutetsu 48

Tetsutetsu Tetsutetsu

Round 1
193 vote difference
Tetsutetsu Tetsutetsu 48

Tetsutetsu Tetsutetsu

Round 1
Lost by 193 votes
Chiyo Shuzenji (Recovery Girl) 82

Chiyo Shuzenji (Recovery Girl)

Group A
77
Hizashi Yamada (Present Mic) 47

Hizashi Yamada (Present Mic)

Round 1
106 vote difference
Hizashi Yamada (Present Mic) 47

Hizashi Yamada (Present Mic)

Round 1
Lost by 106 votes
Crimson Riot 83

Crimson Riot

Group A
66
Chizome Akaguro (Stain) 46

Chizome Akaguro (Stain)

Round 1
130 vote difference
Chizome Akaguro (Stain) 46

Chizome Akaguro (Stain)

Round 1
Lost by 130 votes
Yo Shindo 84

Yo Shindo

Group A
68
Danjuro Tobita (Gentle) 45

Danjuro Tobita (Gentle)

Round 1
118 vote difference
Danjuro Tobita (Gentle) 45

Danjuro Tobita (Gentle)

Round 1
Lost by 118 votes
Pony Tsunotori 85

Pony Tsunotori

Group A
58
Shinya Kamihara (Edgeshot) 44

Shinya Kamihara (Edgeshot)

Round 1
145 vote difference
Shinya Kamihara (Edgeshot) 44

Shinya Kamihara (Edgeshot)

Round 1
Lost by 145 votes
Tatami Nakagame 86

Tatami Nakagame

Group A
63
Sir Nighteye 43

Sir Nighteye

Round 1
137 vote difference
Sir Nighteye 43

Sir Nighteye

Round 1
Lost by 137 votes
Shuichi Iguchi (Spinner) 87

Shuichi Iguchi (Spinner)

Group A
81
Manami Aiba (La Brava) 42

Manami Aiba (La Brava)

Round 1
93 vote difference
Manami Aiba (La Brava) 42

Manami Aiba (La Brava)

Round 1
Lost by 93 votes
High End 88

High End

Group A
56
Taishiro Toyomitsu (Fatgum) 41

Taishiro Toyomitsu (Fatgum)

Round 1
149 vote difference
Taishiro Toyomitsu (Fatgum) 41

Taishiro Toyomitsu (Fatgum)

Round 1
Lost by 149 votes
Muscular 89

Muscular

Group A
38
Gran Torino 40

Gran Torino

Round 1
198 vote difference
Gran Torino 40

Gran Torino

Round 1
Lost by 198 votes
Ken Ishiyama (Cementoss) 90

Ken Ishiyama (Cementoss)

Group A
72
Toru Hagakure 39

Toru Hagakure

Round 1
117 vote difference
Toru Hagakure 39

Toru Hagakure

Round 1
Lost by 117 votes
Natsuo Todoroki 91

Natsuo Todoroki

Group A
58
Tamaki Amajiki 38

Tamaki Amajiki

Round 1
131 vote difference
Tamaki Amajiki 38

Tamaki Amajiki

Round 1
Lost by 131 votes
Yui Kodai 92

Yui Kodai

Group A
42
Jin Bubaigawara 37

Jin Bubaigawara

Round 1
179 vote difference
Jin Bubaigawara 37

Jin Bubaigawara

Round 1
Lost by 179 votes
Rikido Sato 93

Rikido Sato

Group A
56
Kai Chisaki (Overhaul) 36

Kai Chisaki (Overhaul)

Round 1
156 vote difference
Kai Chisaki (Overhaul) 36

Kai Chisaki (Overhaul)

Round 1
Lost by 156 votes
Sekijiro Kan (Blood King) 94

Sekijiro Kan (Blood King)

Group A
50
Tomura Shigaraki 35

Tomura Shigaraki

Round 1
163 vote difference
Tomura Shigaraki 35

Tomura Shigaraki

Round 1
Lost by 163 votes
Setsuna Tokage 95

Setsuna Tokage

Group A
36
Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob) 34

Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob)

Round 1
192 vote difference
Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob) 34

Ryuko Tsuchikawa (Pixie-Bob)

Round 1
Lost by 192 votes
Seiji Shishikura 96

Seiji Shishikura

Group A
58
Enji Todoroki (Endeavor) 33

Enji Todoroki (Endeavor)

Round 1
155 vote difference
Enji Todoroki (Endeavor) 33

Enji Todoroki (Endeavor)

Round 1
Lost by 155 votes
Selkie 97

Selkie

Group A
74
Ryuko Tatsuma (Ryukyu) 32

Ryuko Tatsuma (Ryukyu)

Round 1
116 vote difference
Ryuko Tatsuma (Ryukyu) 32

Ryuko Tatsuma (Ryukyu)

Round 1
Lost by 116 votes
WASH 98

WASH

Group A
64
Tomoko Shiretoko (Ragdoll) 31

Tomoko Shiretoko (Ragdoll)

Round 1
136 vote difference
Tomoko Shiretoko (Ragdoll) 31

Tomoko Shiretoko (Ragdoll)

Round 1
Lost by 136 votes
Ken Takagi (Lock Rock) 99

Ken Takagi (Lock Rock)

Group A
34
Camie Utsushimi 30

Camie Utsushimi

Round 1
186 vote difference
Camie Utsushimi 30

Camie Utsushimi

Round 1
Lost by 186 votes
Makoto Tsukauchi 100

Makoto Tsukauchi

Group A
33
Dabi 29

Dabi

Round 1
202 vote difference
Dabi 29

Dabi

Round 1
Lost by 202 votes
Manga Fukidashi 101

Manga Fukidashi

Group A
30
Shino Sosaki (Mandalay) 28

Shino Sosaki (Mandalay)

Round 1
206 vote difference
Shino Sosaki (Mandalay) 28

Shino Sosaki (Mandalay)

Round 1
Lost by 206 votes
Sansa Tamakawa 102

Sansa Tamakawa

Group A
18
Tenya Iida 27

Tenya Iida

Round 1
230 vote difference
Tenya Iida 27

Tenya Iida

Round 1
Lost by 230 votes
Kenji Hikiishi (Magne) 103

Kenji Hikiishi (Magne)

Group A
38
Nejire Hado 26

Nejire Hado

Round 1
184 vote difference
Nejire Hado 26

Nejire Hado

Round 1
Lost by 184 votes
Kashiko Sekigai 104

Kashiko Sekigai

Group A
43
Hitoshi Shinso 25

Hitoshi Shinso

Round 1
186 vote difference
Hitoshi Shinso 25

Hitoshi Shinso

Round 1
Lost by 186 votes
Reiko Yanagi 105

Reiko Yanagi

Group A
33
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Round 1
209 vote difference
Denki Kaminari 24

Denki Kaminari

Round 1
Lost by 209 votes
Habuko Mongoose 106

Habuko Mongoose

Group A
14
Nemuri Kayama (Midnight) 23

Nemuri Kayama (Midnight)

Round 1
235 vote difference
Nemuri Kayama (Midnight) 23

Nemuri Kayama (Midnight)

Round 1
Lost by 235 votes
Uwabami 107

Uwabami

Group A
39
Inko Midoriya 22

Inko Midoriya

Round 1
194 vote difference
Inko Midoriya 22

Inko Midoriya

Round 1
Lost by 194 votes
Kuin Hachisuka 108

Kuin Hachisuka

Group A
33
Yu Takeyama (Mt. Lady) 21

Yu Takeyama (Mt. Lady)

Round 1
203 vote difference
Yu Takeyama (Mt. Lady) 21

Yu Takeyama (Mt. Lady)

Round 1
Lost by 203 votes
Kendo Rappa 109

Kendo Rappa

Group A
51
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Round 1
168 vote difference
Mitsuki Bakugo 20

Mitsuki Bakugo

Round 1
Lost by 168 votes
Juzo Honenuki 110

Juzo Honenuki

Group A
38
Eri 19

Eri

Round 1
189 vote difference
Eri 19

Eri

Round 1
Lost by 189 votes
Shihai Kuroiro 111

Shihai Kuroiro

Group A
9
Itsuka Kendo 18

Itsuka Kendo

Round 1
242 vote difference
Itsuka Kendo 18

Itsuka Kendo

Round 1
Lost by 242 votes
Kinoko Komori 112

Kinoko Komori

Group A
43
Hawks 17

Hawks

Round 1
180 vote difference
Hawks 17

Hawks

Round 1
Lost by 180 votes
Masaki Mizushima (Manual) 113

Masaki Mizushima (Manual)

Group A
27
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Round 1
222 vote difference
Tsuyu Asui 16

Tsuyu Asui

Round 1
Lost by 222 votes
Mustard 114

Mustard

Group A
10
Fumikage Tokoyami 15

Fumikage Tokoyami

Round 1
249 vote difference
Fumikage Tokoyami 15

Fumikage Tokoyami

Round 1
Lost by 249 votes
Kenji Tsuragamae 115

Kenji Tsuragamae

Group A
26
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Round 1
220 vote difference
Mei Hatsume 14

Mei Hatsume

Round 1
Lost by 220 votes
Hari Kurono (Chronostasis) 116

Hari Kurono (Chronostasis)

Group A
21
Nana Shimura 13

Nana Shimura

Round 1
229 vote difference
Nana Shimura 13

Nana Shimura

Round 1
Lost by 229 votes
Gigantomachia 117

Gigantomachia

Group A
44
Himiko Toga 12

Himiko Toga

Round 1
183 vote difference
Himiko Toga 12

Himiko Toga

Round 1
Lost by 183 votes
Higari Maijima (Power Loader) 118

Higari Maijima (Power Loader)

Group A
19
Katsuki Bakugo 11

Katsuki Bakugo

Round 1
231 vote difference
Katsuki Bakugo 11

Katsuki Bakugo

Round 1
Lost by 231 votes
Death Arms 119

Death Arms

Group A
9
Shota Aizawa (Eraser Head) 10

Shota Aizawa (Eraser Head)

Round 1
249 vote difference
Shota Aizawa (Eraser Head) 10

Shota Aizawa (Eraser Head)

Round 1
Lost by 249 votes
Yuyu 120

Yuyu

Group A
10
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Round 1
256 vote difference
Mina Ashido 9

Mina Ashido

Round 1
Lost by 256 votes
Ryo Inui (Hound Dog) 121

Ryo Inui (Hound Dog)

Group A
17
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 1
242 vote difference
Shoto Todoroki 8

Shoto Todoroki

Round 1
Lost by 242 votes
Giran 122

Giran

Group A
9
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 1
252 vote difference
Toshinori Yagi (All Might) 7

Toshinori Yagi (All Might)

Round 1
Lost by 252 votes
Juso Moashi (Centipeder) 123

Juso Moashi (Centipeder)

Group A
17
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 1
229 vote difference
Mirio Togata 6

Mirio Togata

Round 1
Lost by 229 votes
Kosei Tsuburaba 124

Kosei Tsuburaba

Group A
15
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 1
243 vote difference
Momo Yaoyorozu 5

Momo Yaoyorozu

Round 1
Lost by 243 votes
Hiryu Rin 125

Hiryu Rin

Group A
8
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 1
257 vote difference
Kyoka Jiro 4

Kyoka Jiro

Round 1
Lost by 257 votes
Enigma 126

Enigma

Group A
13
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 1
249 vote difference
Ochako Uraraka 3

Ochako Uraraka

Round 1
Lost by 249 votes
Moonfish 127

Moonfish

Group A
11
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 1
246 vote difference
Eijiro Kirishima 2

Eijiro Kirishima

Round 1
Lost by 246 votes
Monika Kaniyashiki 128

Monika Kaniyashiki

Group A
12
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 1
253 vote difference
Izuku Midoriya 1

Izuku Midoriya

Round 1
Lost by 253 votes