Best Returning Character: Spring 2018

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Aldini Takumi 0

Aldini Takumi

Group A
0 N/A
Subaru Mimasaka 0

Subaru Mimasaka

Group A
0 N/A
Nao Sadatsuka 0

Nao Sadatsuka

Group A
0 N/A
Kiryuu Moeka 0

Kiryuu Moeka

Group A
0 N/A
Itaru Hashida 0

Itaru Hashida

Group A
0 N/A
Teletha Testarossa 0

Teletha Testarossa

Group A
0 N/A
Sousuke Sagara 0

Sousuke Sagara

Group A
0 N/A
Kurz Weber 0

Kurz Weber

Group A
0 N/A
Kaname Chidori 0

Kaname Chidori

Group A
0 N/A
Melissa Mao 0

Melissa Mao

Group A
0 N/A
Azami Nakiri 0

Azami Nakiri

Group A
0 N/A
Ikumi Mito 0

Ikumi Mito

Group A
0 N/A
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Group A
278
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 5
2 vote difference
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Group B
259
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 4
2 vote difference
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 4
Lost by 2 votes
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Group B
280
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 4
2 vote difference
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 5
Lost by 2 votes
All Might 4

All Might

Group A
186
Yukihira Souma 5

Yukihira Souma

Round 3
6 vote difference
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 4
Lost by 13 votes
Yukihira Souma 5

Yukihira Souma

Group A
170
All Might 4

All Might

Round 3
6 vote difference
All Might 4

All Might

Round 3
Lost by 6 votes
Izuku Midoriya 6

Izuku Midoriya

Group B
236
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 3
13 vote difference
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 3
Lost by 13 votes
Ochako Uraraka 7

Ochako Uraraka

Group B
219
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 3
15 vote difference
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 3
Lost by 15 votes
Rias Gremory 8

Rias Gremory

Group A
103
Ruka Urushibara 25

Ruka Urushibara

Round 1
3 vote difference
Tenya Lida 24

Tenya Lida

Round 2
Lost by 10 votes
Akeno Himejima 9

Akeno Himejima

Group A
54
Tenya Lida 24

Tenya Lida

Round 1
12 vote difference
Tenya Lida 24

Tenya Lida

Round 1
Lost by 12 votes
Erina Nakiri 10

Erina Nakiri

Group B
68
Suzuha Amane 23

Suzuha Amane

Round 1
35 vote difference
Suzuha Amane 23

Suzuha Amane

Round 1
Lost by 35 votes
Alice Nakiri 11

Alice Nakiri

Group B
85
Rumiho Akiha 22

Rumiho Akiha

Round 1
4 vote difference
Rumiho Akiha 22

Rumiho Akiha

Round 1
Lost by 4 votes
Ryou Kurokiba 12

Ryou Kurokiba

Group A
47
Satoshi Isshiki 21

Satoshi Isshiki

Round 1
3 vote difference
Satoshi Isshiki 21

Satoshi Isshiki

Round 1
Lost by 3 votes
Megumi Tadokoro 13

Megumi Tadokoro

Group A
101
Momo Yaoyorozu 20

Momo Yaoyorozu

Round 1
6 vote difference
All Might 4

All Might

Round 2
Lost by 15 votes
Rindou Kobayashi 14

Rindou Kobayashi

Group B
63
Mayuri Shiina 19

Mayuri Shiina

Round 1
45 vote difference
Mayuri Shiina 19

Mayuri Shiina

Round 1
Lost by 45 votes
Issei Hyoudou 15

Issei Hyoudou

Group B
51
Asui Tsuyu 18

Asui Tsuyu

Round 1
74 vote difference
Asui Tsuyu 18

Asui Tsuyu

Round 1
Lost by 74 votes
Katsuki Bakugou 16

Katsuki Bakugou

Group A
98
Toujou Koneko 17

Toujou Koneko

Round 1
40 vote difference
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 2
Lost by 54 votes
Toujou Koneko 17

Toujou Koneko

Group A
42
Katsuki Bakugou 16

Katsuki Bakugou

Round 1
40 vote difference
Katsuki Bakugou 16

Katsuki Bakugou

Round 1
Lost by 40 votes
Asui Tsuyu 18

Asui Tsuyu

Group B
149
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 2
42 vote difference
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 2
Lost by 42 votes
Mayuri Shiina 19

Mayuri Shiina

Group B
129
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 2
37 vote difference
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 2
Lost by 37 votes
Momo Yaoyorozu 20

Momo Yaoyorozu

Group A
57
Megumi Tadokoro 13

Megumi Tadokoro

Round 1
6 vote difference
Megumi Tadokoro 13

Megumi Tadokoro

Round 1
Lost by 6 votes
Satoshi Isshiki 21

Satoshi Isshiki

Group A
65
Ryou Kurokiba 12

Ryou Kurokiba

Round 1
3 vote difference
Yukihira Souma 5

Yukihira Souma

Round 2
Lost by 45 votes
Rumiho Akiha 22

Rumiho Akiha

Group B
113
Alice Nakiri 11

Alice Nakiri

Round 1
4 vote difference
Izuku Midoriya 6

Izuku Midoriya

Round 2
Lost by 38 votes
Suzuha Amane 23

Suzuha Amane

Group B
138
Ochako Uraraka 7

Ochako Uraraka

Round 2
17 vote difference
Ochako Uraraka 7

Ochako Uraraka

Round 2
Lost by 17 votes
Tenya Lida 24

Tenya Lida

Group A
128
Rias Gremory 8

Rias Gremory

Round 2
10 vote difference
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 3
Lost by 32 votes
Ruka Urushibara 25

Ruka Urushibara

Group A
60
Rias Gremory 8

Rias Gremory

Round 1
3 vote difference
Rias Gremory 8

Rias Gremory

Round 1
Lost by 3 votes
Xenovia 26

Xenovia

Group B
33
Ochako Uraraka 7

Ochako Uraraka

Round 1
113 vote difference
Ochako Uraraka 7

Ochako Uraraka

Round 1
Lost by 113 votes
Hayama Akira 27

Hayama Akira

Group B
26
Izuku Midoriya 6

Izuku Midoriya

Round 1
126 vote difference
Izuku Midoriya 6

Izuku Midoriya

Round 1
Lost by 126 votes
Asia Argento 28

Asia Argento

Group A
26
Yukihira Souma 5

Yukihira Souma

Round 1
58 vote difference
Yukihira Souma 5

Yukihira Souma

Round 1
Lost by 58 votes
Shouta Aizawa 29

Shouta Aizawa

Group A
43
All Might 4

All Might

Round 1
30 vote difference
All Might 4

All Might

Round 1
Lost by 30 votes
Jouichirou Yukihira 30

Jouichirou Yukihira

Group B
55
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 1
70 vote difference
Rintarou Okabe 3

Rintarou Okabe

Round 1
Lost by 70 votes
Hisako Arato 31

Hisako Arato

Group B
50
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 1
74 vote difference
Kurisu Makise 2

Kurisu Makise

Round 1
Lost by 74 votes
Eishi Tsukasa 32

Eishi Tsukasa

Group A
28
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 1
66 vote difference
Shouto Todoroki 1

Shouto Todoroki

Round 1
Lost by 66 votes