BEST TSUNDEREEEEEEEEEEEEEEEEEEE

Entrant Statistics

Entrant Votes Closest Match Lost To
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Group A
83
Miyuki Shirogane 33

Miyuki Shirogane

Round 2
1 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 4
Lost by 29 votes
Uryu Ishida 2

Uryu Ishida

Group E
11
Vegeta 63

Vegeta

Round 1
23 vote difference
Vegeta 63

Vegeta

Round 1
Lost by 23 votes
Kirino Kousaka 3

Kirino Kousaka

Group G
31
Eriri Spencer Sawamura 62

Eriri Spencer Sawamura

Round 1
2 vote difference
Mafuyu Kirisu 35

Mafuyu Kirisu

Round 2
Lost by 12 votes
Minatsu Shiina 4

Minatsu Shiina

Group C
8
Kyo Souma 61

Kyo Souma

Round 1
19 vote difference
Kyo Souma 61

Kyo Souma

Round 1
Lost by 19 votes
Nene Odagiri 5

Nene Odagiri

Group D
68
Mine 28

Mine

Round 2
3 vote difference
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Round 3
Lost by 34 votes
Haruhi Suzumiya 6

Haruhi Suzumiya

Group H
73
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 3
4 vote difference
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 3
Lost by 4 votes
Maria 7

Maria

Group F
25
Shintaro Midorima 58

Shintaro Midorima

Round 1
5 vote difference
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 2
Lost by 33 votes
Kagami Hiiragi 8

Kagami Hiiragi

Group B
19
Veldora Tempest 57

Veldora Tempest

Round 1
2 vote difference
Veldora Tempest 57

Veldora Tempest

Round 1
Lost by 2 votes
Kallen Stadtfeld 9

Kallen Stadtfeld

Group B
31
Himeko Inaba 56

Himeko Inaba

Round 1
10 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 2
Lost by 22 votes
Maki Nishikino 10

Maki Nishikino

Group F
45
Jotaro Kujo 23

Jotaro Kujo

Round 2
8 vote difference
Jotaro Kujo 23

Jotaro Kujo

Round 2
Lost by 8 votes
Hitagi Senjougahara 11

Hitagi Senjougahara

Group H
16
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 1
1 vote difference
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 1
Lost by 1 votes
Hirotaka Nifuji 12

Hirotaka Nifuji

Group D
15
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Round 1
36 vote difference
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Round 1
Lost by 36 votes
Shana 13

Shana

Group C
26
Michiru Kinushima 52

Michiru Kinushima

Round 1
6 vote difference
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 2
Lost by 21 votes
Naru Narusegawa 14

Naru Narusegawa

Group G
4
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Round 1
28 vote difference
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Round 1
Lost by 28 votes
Isla 15

Isla

Group E
11
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Round 1
22 vote difference
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Round 1
Lost by 22 votes
Yui Kotegawa 16

Yui Kotegawa

Group A
49
Kaname Chidori 48

Kaname Chidori

Round 2
2 vote difference
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Round 3
Lost by 21 votes
Lafiel Abriel 17

Lafiel Abriel

Group A
0
Kaname Chidori 48

Kaname Chidori

Round 1
23 vote difference
Kaname Chidori 48

Kaname Chidori

Round 1
Lost by 23 votes
Louise Valliere 18

Louise Valliere

Group E
30
Misato Tachibana 47

Misato Tachibana

Round 1
2 vote difference
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Round 2
Lost by 19 votes
Nagi Sanzenin 19

Nagi Sanzenin

Group G
6
Kyou Fujibayashi 46

Kyou Fujibayashi

Round 1
15 vote difference
Kyou Fujibayashi 46

Kyou Fujibayashi

Round 1
Lost by 15 votes
Erina Nakiri 20

Erina Nakiri

Group C
19
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 1
12 vote difference
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 1
Lost by 12 votes
Misaki Ayuzawa 21

Misaki Ayuzawa

Group D
46
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Round 2
5 vote difference
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Round 2
Lost by 5 votes
Kagura 22

Kagura

Group H
25
Syaoran Li 43

Syaoran Li

Round 1
9 vote difference
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 2
Lost by 10 votes
Jotaro Kujo 23

Jotaro Kujo

Group F
69
Maki Nishikino 10

Maki Nishikino

Round 2
8 vote difference
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 3
Lost by 30 votes
InuYasha 24

InuYasha

Group B
8
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 1
26 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 1
Lost by 26 votes
Sena Kashiwazaki 25

Sena Kashiwazaki

Group B
29
Rei Miyamoto 40

Rei Miyamoto

Round 1
2 vote difference
Veldora Tempest 57

Veldora Tempest

Round 2
Lost by 7 votes
Tsugumi Aoba 26

Tsugumi Aoba

Group F
5
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 1
47 vote difference
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 1
Lost by 47 votes
Ryouko Kaji 27

Ryouko Kaji

Group H
25
Noelle Silva 38

Noelle Silva

Round 1
3 vote difference
Haruhi Suzumiya 6

Haruhi Suzumiya

Round 2
Lost by 11 votes
Mine 28

Mine

Group D
56
Nene Odagiri 5

Nene Odagiri

Round 2
3 vote difference
Nene Odagiri 5

Nene Odagiri

Round 2
Lost by 3 votes
Minami Shimada 29

Minami Shimada

Group C
11
Kaho Hinata 36

Kaho Hinata

Round 1
18 vote difference
Kaho Hinata 36

Kaho Hinata

Round 1
Lost by 18 votes
Yuri Plisetsky 30

Yuri Plisetsky

Group G
8
Mafuyu Kirisu 35

Mafuyu Kirisu

Round 1
14 vote difference
Mafuyu Kirisu 35

Mafuyu Kirisu

Round 1
Lost by 14 votes
Eri Sawachika 31

Eri Sawachika

Group E
6
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Round 1
33 vote difference
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Round 1
Lost by 33 votes
Chris Yukine 32

Chris Yukine

Group A
2
Miyuki Shirogane 33

Miyuki Shirogane

Round 1
30 vote difference
Miyuki Shirogane 33

Miyuki Shirogane

Round 1
Lost by 30 votes
Miyuki Shirogane 33

Miyuki Shirogane

Group A
54
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Round 2
1 vote difference
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Round 2
Lost by 1 votes
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Group E
94
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Round 3
1 vote difference
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Round 3
Lost by 1 votes
Mafuyu Kirisu 35

Mafuyu Kirisu

Group G
64
Kirino Kousaka 3

Kirino Kousaka

Round 2
12 vote difference
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Round 3
Lost by 30 votes
Kaho Hinata 36

Kaho Hinata

Group C
65
Kyo Souma 61

Kyo Souma

Round 2
5 vote difference
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 3
Lost by 32 votes
Aya Komichi 37

Aya Komichi

Group D
15
Mine 28

Mine

Round 1
29 vote difference
Mine 28

Mine

Round 1
Lost by 29 votes
Noelle Silva 38

Noelle Silva

Group H
13
Ryouko Kaji 27

Ryouko Kaji

Round 1
3 vote difference
Ryouko Kaji 27

Ryouko Kaji

Round 1
Lost by 3 votes
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Group F
244
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 6
5 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 6
Lost by 5 votes
Rei Miyamoto 40

Rei Miyamoto

Group B
15
Sena Kashiwazaki 25

Sena Kashiwazaki

Round 1
2 vote difference
Sena Kashiwazaki 25

Sena Kashiwazaki

Round 1
Lost by 2 votes
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Group B
224
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 5
4 vote difference
Sagiri Izumi 42

Sagiri Izumi

Group F
17
Jotaro Kujo 23

Jotaro Kujo

Round 1
13 vote difference
Jotaro Kujo 23

Jotaro Kujo

Round 1
Lost by 13 votes
Syaoran Li 43

Syaoran Li

Group H
8
Kagura 22

Kagura

Round 1
9 vote difference
Kagura 22

Kagura

Round 1
Lost by 9 votes
Ayano Sugiura 44

Ayano Sugiura

Group D
20
Misaki Ayuzawa 21

Misaki Ayuzawa

Round 1
13 vote difference
Misaki Ayuzawa 21

Misaki Ayuzawa

Round 1
Lost by 13 votes
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Group C
174
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 5
4 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 5
Lost by 4 votes
Kyou Fujibayashi 46

Kyou Fujibayashi

Group G
37
Nagi Sanzenin 19

Nagi Sanzenin

Round 1
15 vote difference
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Round 2
Lost by 20 votes
Misato Tachibana 47

Misato Tachibana

Group E
21
Louise Valliere 18

Louise Valliere

Round 1
2 vote difference
Louise Valliere 18

Louise Valliere

Round 1
Lost by 2 votes
Kaname Chidori 48

Kaname Chidori

Group A
37
Yui Kotegawa 16

Yui Kotegawa

Round 2
2 vote difference
Yui Kotegawa 16

Yui Kotegawa

Round 2
Lost by 2 votes
Saotome Alto 49

Saotome Alto

Group A
4
Yui Kotegawa 16

Yui Kotegawa

Round 1
18 vote difference
Yui Kotegawa 16

Yui Kotegawa

Round 1
Lost by 18 votes
Mikoto Misaka 50

Mikoto Misaka

Group E
102
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Round 3
1 vote difference
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 4
Lost by 16 votes
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Group G
173
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Round 4
19 vote difference
Kaguya Shinomiya 39

Kaguya Shinomiya

Round 5
Lost by 21 votes
Michiru Kinushima 52

Michiru Kinushima

Group C
12
Shana 13

Shana

Round 1
6 vote difference
Shana 13

Shana

Round 1
Lost by 6 votes
Asuka Langley Soryu 53

Asuka Langley Soryu

Group D
134
Misaki Ayuzawa 21

Misaki Ayuzawa

Round 2
5 vote difference
Rin Tohsaka 45

Rin Tohsaka

Round 4
Lost by 19 votes
Nanami Aoyama 54

Nanami Aoyama

Group H
78
Hitagi Senjougahara 11

Hitagi Senjougahara

Round 1
1 vote difference
Taiga Aisaka 51

Taiga Aisaka

Round 4
Lost by 19 votes
Madoka Ayukawa 55

Madoka Ayukawa

Group F
6
Maki Nishikino 10

Maki Nishikino

Round 1
26 vote difference
Maki Nishikino 10

Maki Nishikino

Round 1
Lost by 26 votes
Himeko Inaba 56

Himeko Inaba

Group B
14
Kallen Stadtfeld 9

Kallen Stadtfeld

Round 1
10 vote difference
Kallen Stadtfeld 9

Kallen Stadtfeld

Round 1
Lost by 10 votes
Veldora Tempest 57

Veldora Tempest

Group B
52
Kagami Hiiragi 8

Kagami Hiiragi

Round 1
2 vote difference
Makise Kurisu 41

Makise Kurisu

Round 3
Lost by 39 votes
Shintaro Midorima 58

Shintaro Midorima

Group F
18
Maria 7

Maria

Round 1
5 vote difference
Maria 7

Maria

Round 1
Lost by 5 votes
Shiki Ryougi 59

Shiki Ryougi

Group H
5
Haruhi Suzumiya 6

Haruhi Suzumiya

Round 1
22 vote difference
Haruhi Suzumiya 6

Haruhi Suzumiya

Round 1
Lost by 22 votes
Aoba Tsukishima 60

Aoba Tsukishima

Group D
10
Nene Odagiri 5

Nene Odagiri

Round 1
27 vote difference
Nene Odagiri 5

Nene Odagiri

Round 1
Lost by 27 votes
Kyo Souma 61

Kyo Souma

Group C
43
Kaho Hinata 36

Kaho Hinata

Round 2
5 vote difference
Kaho Hinata 36

Kaho Hinata

Round 2
Lost by 5 votes
Eriri Spencer Sawamura 62

Eriri Spencer Sawamura

Group G
16
Kirino Kousaka 3

Kirino Kousaka

Round 1
2 vote difference
Kirino Kousaka 3

Kirino Kousaka

Round 1
Lost by 2 votes
Vegeta 63

Vegeta

Group E
44
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Round 2
18 vote difference
Emi Yusa 34

Emi Yusa

Round 2
Lost by 18 votes
Izumo Kamiki 64

Izumo Kamiki

Group A
10
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Round 1
10 vote difference
Chitoge Kirisaki 1

Chitoge Kirisaki

Round 1
Lost by 10 votes